Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość do zorientowanych

Mam pytanie. Jeśli idę do jakieś firmy, do działu kadr z zapytaniem o pracę ...

Polecane posty

Gość do zorientowanych

to jak to wygląda w praktyce ? No bo przecież taka kadrowa zajmuje się jedynie formalnościami, ale to nie ona decyduje o tym, że kogoś przyjmą do pracy. Rozumiem, że przy odrobinie dobrej woli odsyła ona do dyrektora placówki, ale przecież mogłaby taka kobieta mieć niezbyt czyste zamiary i zwyczajnie ściemnić, że nie ma wolnych etatów i ogólnie nie udzielić żadnych informacji. A z drugiej strony bezpośrednio do dyrektora się wpychać jest swego rodzaju nietaktem. Jak to się odbywa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effa26
Niestety do dyrektora i tak cię nie wpuszczą jeśli jest kadrowa. Zazwyczaj to ona częściowo decyduje kogo przyjmą a kogo nie . Zazwyczaj dyrektor nie ma czasu oglądać wszystkich papierów daje tylko wytyczne kadrowej że taką a taką osobę szukają, a ona albo daje wszystkie dokumenty szefowi który o tym decyduje, albo wybiera ze złożonych ofert najlepsze i przekazuje je dyrektorowi czy kierownikowi który decyduje kogo zatrudni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez slyszalam,ze lepiej jest przekazywac cv bezprosrednio kierownikowi dzialu,w ktorym chcemy pracowac. Niestety czest jest tak,ze nas do niego po prostu nie wpuszcza. Wiec ja wole wysylac cv poczta lub mailem bezposrednio na nazwisko lub adres mailowy takiego kierownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zorientowanych
Niestety właśnie rzadkością jest by można było CV wysyłać bezpośrednio do kierownika. Zazwyczaj jest adres ogólny firmy, a odbieraniem poczty zajmuje się specjalnie do tego wyznaczona, bliżej nieokreślona osoba, niekoniecznie kierownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zorientowanych
no a chyba, że się mylę. Wiem że dobrze by było wysyłać to CV, ale wolałabym jednak chodzić tam osobiście bo wydaje mi się że to daje lepsze wrażenie... Hmmm... sama już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Literka
Może Co trochę pomogę. Do kierownika się nie dostaniesz jeśli w firmie jest kadrowa. Swoje papiery zostawiasz u niej. Faktycznie dużo lepiej jeśli cv oddajesz osobiście, gdyż nie zawsze te dokumenty przesyłane drogą pocztową są brane pod uwagę, a poza tym jeśli dostaję zlecenie od szefa, że mam znaleźć osobę o takich i takich kwalifikacjacj, to pierwsze co robię to szukam wśród złożonych w ostatnim czasie cv. Dobrze jeśli jest za zdjęciem i przejrzyste. Na takie się zwraca uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zorientowanych
Dziękuję za podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×