Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

j_ka

wymiana dokumentów po ślubie

Polecane posty

W jakiej kolejności? Chcę wymienić Prawo jazdy, dowód i wyrobić (po raz pierwszy) paszport. Najbardziej zależy mi na paszporcie, bo w połowie października chcemy wyjechać za granicę do pracy. zastanawiam się, czy jak pójdę ze starym dowodem i aktem ślubu to wyrobią mi paszport na nowe nazwisko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie najpierw dowód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maajja
aby wymienic dowod musisz zglosic sie do urzedu jakis miesiac po slubie. A ja wyrabialam paszport majac jeszcze stary dowod. pokazalam akt slubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co wymieniac
ja to wale... tylko płaćic trzeba za to.... jak wymienisz jedno to potem wszystko... nie zamierzam zrób paszport na podstawie aktu ślubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paszportt mozesz wyrobisc bez dowodu na nowe nazwisko - wystarczy akt slubu natomisat przy prawo jazdy niektorzy sie czepiaja - co prawda nie musisz miec nowego dowodu - wystarczy im pokazac swistek ktory dostaniesz na potwierdzenie ze zlozylas dokumenty na nowy dowod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do--a po co wymieniać
wymienić trzeba chociazby dlatego, że w tym śmiesznym państewku mozna dostac mandat za brak owej wymiany jeżeli zmieniałas nazwisko wychodząc za mąż- po co to robiłaś skoro chcesz sie legitymować starym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co wymieniac
na papierze trzeba... mam stary dowód od 4 lat - żadnych problemów nie po to wychodze za mąż by "chwalić" sie nowym nazwiskiem, jak się ruszy jedno to trzeba wszystko - jak dowód to prawo jazdy, dowódy rejstracyjne, karty płatnicze, polisy ubezpeczeniowe, umowy.... itd.... tylko pytanie po co? ja tego nie robie - bo nie jestem zwolenniczka stanie w urzędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_sobie
a ja jestm wtrakcie zdawania egzaminu na prawo jazdy i od dwoch tygodni mam nazwisko męża i nie wiem jak to ruszyc bo za tydzien mam egzamin pańswowy a dowodu jeszcze nie wymieniłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jupije
taka_sobie ja tez nie wiem co zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miesiąc po slubie po nowy
dowód? nie można od razu?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a są podobno jakieś kary za nieterminową wymianę dowodu po ślubie i niezgłoszenie do urzedu skarbowego zmiany danych...to prawda????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kodiia 2507
jak wyzej... jestem bardzo ciekawa ile (prawnie) moge posługiwac sie starym nazwiskiem i takim tez legitymowac... jesli ktos wie.. to prosze napisac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonqa
jestescie zobowiazane do bezwlocznego powiadomienia organu wydajacego dany dokument zglosic wszelkie zmiany adresowe i dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliska..
ja wymienialam prawko zaraz po slubie a dowod mam dalej stary kazdy dokument mozesz wymienic osobno mnie sie nik nie czepial a teraz dopiero zamierzam wymienic dowod 7 miesicy po slubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja poszłam wymienic dowód
dokładnie tydzień po ślubie i juz po miesiącu miałam nowy, więc wcale nie trzeba czekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novaja.pl
Należy przede wszystkim wymienić dowód osobisty, paszport, prawo jazdy i dowód rejestracyjny (jeżeli są), powiadomić urząd skarbowy, pracodawcę i OFE. To obligatoryjnie. Warto również pomyśleć o aktualizacji podpisu w banku oraz umów z dostawcami usług. Z pozdrowieniami, novaja.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajasne
za dowód nie, ale za niepowiadomienie US to coś tam moze byc, ale raczej nei kara, tylko jakieś potem problemy przy rozliczneiu podatkowym. generalnie musisz z tym zdążyć przed koncem roku kalendarzowego w ktorym bralas slub :P ja mialam slub w sierpniu, dowód odebrałam w listopadzie, a formularz do US zaniosłam w ostatni dzien roku :P i nic sie nie dzialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajasne
a prawo jazdy dalej mam stare... musze sie za to zabrac wreszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×