Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

klau_dyn_ka

POLITOLOGIA CZY RESOCJALIZACJA NA Uśu ?????

Polecane posty

Witajcie Jestem aktualnie w 3.klasie liceum i jak wiadomo w przyszłym roku zdaje maturę i muszę wybrać studia. Jednak mam wielki dylemat. Pragnę studiuować na Uniwersytecie Śląskim jednak nie wiem co wybrać- politopogie czy resocjalizacje. Szczerze to wolałabym resocjalizacje, uważam to jako ten zawód który sprawiłby mi wiecej pasji jednak wiele osob przestrzega mnie że to mało płacany zawód i jest małe zapotrzebowanie. Co do politologii to wiem że duzo osob wybiera ten kierunek i też jest ciężko potem o dobrą pracę. A jak wy mi radzicie? Chciałabym sie takze dowiedzieć conieco od osob które studiują/studiowały na tych kierunkach na tej uczelni - jakie są warunki, przedmioty, poziom itp itd. Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na wypowiedzi. Zostawiam także adres mailowy dla zainteresowanch \'\'dłuzszymi wypowiedziami\'\'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezent
Jestem na 5 roku pedagogiki na UŚ. Resocjalizacja z profilaktyką społeczną. Co chcesz wiedzieć? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo :) chciałabym wiedzieć jak najwięcej szczegółów np.czy cieżko sie jest dostać, czy wgólnie kierunek jest trudny, jakie jest zapotrzebowanie w zawodzie, gdzie najlepiej jest potem znaleźć pracę (ja myśle głównieo pracy w domach poprawczych), jakie sa przedmioty itp itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezent
Po reso jest dużo pracy, po politologi znam ludzi, którzy pracują jako magazynierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pedagogice masz szanę
na zostanie nianią :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezent
Jako kobieta raczej nie masz szans na prace w zakładach dla chlopców. Czy trudno się dostać? Kiedy ja zdawałam nie było ciężko (mimo 6 osób na jedno miejsce), a teraz nie wiem. Zmieniły się zasady przyjęcia w zwiazku z nową maturą. Pierwsze 3 lata masz pedagogike ogólną, a potem wybierasz kierunek. Co jeszcze... Hmmm... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pedagogice nie chce zostać niania tylko konkretnie chce isc na resocjalizacje :P a dla mnie jako kobiety jakie konkretnie miejsca pracy są ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezent
Dużo pracy, czyli chodzi o to, że jest sporo ośrodków, itp, które poszukują pracowników. Tworzą się ciągle nowe. Możesz być potem kuratorem, pedagogiem w szkole, pracować w policji w zespole d/s nieletnich, w świetlicach socjo-terapeutycznych, domach dzieckach, zakłądach poprawczych, aresztach śledczych, w zakładach karnych jako wychowawca.... Po tym kierunku masz pierwszeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezent
Jako kobieta możesz pracować w zakładach karnych męskich jedynie jako pedagog. Jak wiesz proces resocjalizacji w polsce dotyczy tylko osób do 21 roku życia, więc z dorosłymi przestępcami i tak nie będziesz miała kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezent
Nie pedagog tylko psycholog, przepraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezent
Tak, ale kobiety głównie w zakładach dla kobiet, to samo dotyczy zakładow poprawczych. Ta zasada "kobiety do kobiet" wynika raczej z podejścia dyrektorów niż z przepisów prawnych, ale takie są niestety realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezent
Nie tylko w zakładach karnych, też na policji, w świetlicach socjo-terapeutycznych, domach dziecka, ośrodkach promocji rodziny, itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdura_
teoretycznie są miejsca pracy, a w praktyce ciężko jest kobiecie znaleźć pracę po reso, bo najzwyczajniej w swiecie wolą zatrudniać mężczyzn... Znam mnóstwo kobiet po reso, które pracują jako opiekunki lub w innym zawodzie, a na pedagoga szkolnego to sobie życzą po pedagogice opiekuńczo-wychowawczej...do policji jak wiemy bardzo trudno się dostać, do ośrodków socjoterapeutycznych trzeba mieć ukończoną ped. terapeutyczną lub mieć jakieś konkretne szkolenia, domy dziecka są przekształcane na rodzinne więc.... Areszty śledcze, ZK, poprawcze - j.w. wolą mężczyzn... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezent
bzdura --> nie zgodze się z Tobą. Do policji ciężko się dostać?? Jestem po praktykach na komendzie. Siłą chcieli mnie tam zatrzymać. W woj. Śląskim jest blisko 700 miejsc pracy czekających w policji na studentów reso. Do świetlic po terapeutycznej?? Byłaś kiedyś w takiej świetlicy? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdura_
Już stara baba jestem, choć mam tylko doświadczenie (osobiste i znajomych) z dużego miasta na dolnym śląsku ;) oraz w stolicy.... Jeżeli chodzi o świetlice to owszem byłam wolontariuszką jeszcze podczas studiów, natomiast widzę jakie wymagania podają w ogłoszeniach. Oczywiście CV upierdliwie wysyłałam na wszystko co mnie zainteresowało i dostałam swoją pierwszą poważną pracę, do której przyjmują tylko (tak podają zawsze w polu wymagane wykształcenie;) ) po oligofrenopedagogice :) Tak więc próbować zawsze można oczywiście... Co do pracy w policji to masz na myśli mundurowych czy cywilnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezent
Są miejsca takie i takie ;) Przyjmują i do prewencji i do zespołu ds nieletnich w charakterze właśnie pedagogów. Są również miejsca w policyjnej izbie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdura_
miejsca są może u Ciebie w mieście... do cywila i owszem jeśli potrzebują to łatwo, ale na mundurowego to chyba się orientujesz jak to wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezent
Testy sprawnościowe i psychologiczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdura_
i nie każdy daje radę na tej sprawnościówce i nie mówię tu o typowych mimozach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prawo
Proponuję prawo. Nawet jeżeli nie znajdziesz pracy w wyuczonym zawodzie, to zawsze coś znajdzie w innym, to chyba najbardziej uniwersalny kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezent
Hehe :D A na reso i takie się zdarzają ;) Jeszcze co chiałam powiedzieć o ZK i poprawczych, masz racje, że wolą mężczyzn, problem polega na tym, że kilka ostatnich roczników kończących ten kierunek to w 80% kobiety ;) Taki paradoks... Niestety. Ale jakby spojrzeć na to z innej strony, po jakich studiach łatwo dziś o prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezent
Prawo racja, ale ciężkie studia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdura_
Zgadzam się, niestety taka nasza polska rzeczywistość... Ja nie żałuję, że właśnie takie studia skończyłam. Przynajmniej się nie nudziłam i nie męczyłam :) Nie wyobrażam sobie studiować czegoś na siłę...:o A jak ma się trochę szczęścia (lub znajomości;) )to po każdym kierunku jest szansa, że dostanie się fajną pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezent
a ja powiem inaczej... Nie pracuje w zawodzie i wątpie czy będe pracować, nie studiuje tylko dla mgr przed nazwiskiem, ale studiuje dla siebie. Wybrałam ten kierunek, bo miałam swoje osobiste powody. jest mi z tym dobrze i uważam to za swojego rodzaju spełnienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też dylemat z tymi kierunkami miałam i wybrałam resocjalizację :-) jestem po licencjacie, za tydzień zdaję na mgr więc trzymajcie za mnie kciuki :-) ja mam zamiar dalej studiować a dokładnie ----> pedagogika w zakresie pracy socjalnej i resocjalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×