Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mnbvcxz

Czy lektora mozna zatrudnic na umowe o dzielo?

Polecane posty

Gość mnbvcxz

Bo przeciez umowa o dzielo jest umowa rezultatu, w przeciwienstwie do umowy zlecenia, ktora jest umowa nalezytej starannosci. przeciez nie moge sie zobowiazac,ze wykonam rezultat, tzn naucze np 10 osob niemieckiego,bo to nie tylko ode mnie zalezy-jak ktos jest mega tepy,albo nie bedzie mu sie chcialo postarac,to ja go nie naucze chocby nie wiem co. Za to moge dolozyc nalezytej starannosci, tzn zrobic wszystko,co w mojej mocy,bo ludzie sie tego niemieckiego nauczyli,ale nie gwarantujac rezultatu....A tutaj chca zebym podpisala umowe o dzilo... A moze wystarczy inaczej sformulowac ta umowe tzn w tresci wpisac,ze umowa o dzilo dotyczy przeprowadzenia ilus tam lekcji- wtedy rezultat bedzie osiagniety...No ale czy w takim wypadku moge zerwac ta umowe wczesniej? Kurcze strasznie to skomplikowane. Moze ktos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna - wikszosc szkol zatrudnie lektorow na umowe o dzilo bo to jedyny typ umowy przy ktorym placi sie tylko podatki a nie placi zusu. naczeasciej pisze sie ze zobowiazujesz sie do wykonania tylu i tytlu godz lekcyjnych albo podaje sie godziny. w zyciu nie slyszalam o zapisie ze zobawiazujesz kogos do NAUCZENIA okreslonych osob jezyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale masz problem. Chyba Twoja pierwsza umowa. Taka forma zatrudnienia lektora to NORMA. Jak popracujesz trochę dłużej, będziesz wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnbvcxz
Dzieki za wypowiedzi. To nie jest moja pierwsza umowa-pracuje jako lektor juz od 3 lat,ale do tej pory pracowalam wylacznie na umowe zlecenie. Przyznam szczerze,ze tej umowy o dzielo sie troche boje. Nie wiem,czy slusznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnbvcxz
Naprawde stosowanie umowy o dzielo w przypadku lektorow jezykow obcych jest tak powszechne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnbvcxz
albi,a moglabys mi jeszcze powiedziec, na co mam zwrocic uwage, tzn jak powinna wygladac tresc tej umowy,zeby wszystko bylo w porzadku? Tzn przedmiotem umowy ma byc przeprowadzenie np 24 lekcji miesiecznie przez rok, czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnbvcxz
I czy taka umowe mozna zerwac wczesniej bez zadnych konsekwencji? wiesz czego ja sie boje? Ze np podpisze umowe o dzielo na rok,ale np za trzy miesiace cos mi wypadnie (dostane lepsza prace, rozchoruje sie,wyjade itp) i bede chciala zerwac ta umowe. A wtedy pracodawca mi powie,ze nie wykonalam dziela zawartego w umowie i mam mu np zwrocic koszty i utracone korzysci, czyli jednym slowem pociagnie mnie do odpowiedzialnosci finansowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehh24
ja pracuję jako lektor na zlecenie, wczesiej miałam u. o dzieło. W przypadku zerwania umowy trzeba dotrzymać okresu wypowiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×