Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coś mi się zrobiło..........

Gula pod skórą na nadgarstku- do jakiego lekarza mam się udać. Nie wiem, co to..

Polecane posty

Gość i ja tez mam
witam. szukałem właśnie informacji o tej "guli". No i znalazłem Was : ). A więc mam to samo. I powiem Wam że to już mój 2 ganglion. Raz miałem na prawym nadgarstku, ale sam mi znikł po jakimś czasie. No i doczekałem się 2 na lewym nadgarstku. Teraz mam to znacznie dłużej niż pierwszego (ok. 2tyg.) O masowaniu poinformowała mnie sama babcia :D... mam zamiar udać się do lekarza, ale jak wspomnieliście o operacji to się trochę waham :P... zaczynam solidne masowani. postaram się dać Wam odp. po jakim czasie masowania mi to zejdzie. (bądź nie:P) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galon
Mialam to pare lat temu.Zrobilo mi sie od kopania z mama ogródka i sadzenia kwiatków( po prostu bardzo nadwyrężyłm ręke) Po kilku tygodniach poszłam z tym do lekarza , bo bolala mnie po prostu od tego ręka, np na w-fie nie mogłam stac na rekach itd. Wted wydawalo mi sie,ze chirurg nazwał to "galonem". Wbil mi w reke ige z pustą strzykawą, wyssał zółta galarete, a nastepnie wpuscił przez igłe i nową strzykawkę jakis lek i to wszystko, Po tym zabiegu bolala mnie reką, wiec smarowałam naproxenem i przeszlo po paru dniach. Kiedys mi sie odnowilo, ale nie poszlam do lekarza, i po jakims czasie samo zniklo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wujaszek
To jest woda. Idz do pediatry ortopedy albo pogotowie. Taką wode usuwa sie chirurgicznie. Nie leczone grozi urazami kończyn. JA osobiscie męcze sie ze złąmanym nadgarstkiem juz 2 raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko
To jest taka cysta nic takiego,nie ma o czym rozmawiac:)buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolololololola
mialam usuniety ganglion. jak dlugo bede miec szyne??????? prosze pomozcie, jedna reka ledwo pisze na klawiaturze... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też to mam...
To nie jest żaden ganglion, to jest kość grochowata, którą masażem i lekkim pchnięciem, można wcisnąć z powrotem na miejsce. Jak się za mocno zgina ręke to może ona się przesunąć i robi się wybrzuszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki....
To ganglion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nela ..
Witam, też mam taką gulę na prawym nadgarstku bliżej kciuka, ale nie boli mnie to, chyba że mocniej nacisnę. Byłam z tym u lekarza i powiedział że to ganglion. Stwierdził że można usunąć to chirurgicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest tłuszczak
idz do lekarza rodzinnego i popros o skierowanie do chirurga. Usunie ci ta gulkę i po problemie.Robi to w znieczuleniu, nic nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też tak miałem
na wewnętrznej stronie nadgarstka, roztrzaskałem to piórnikiem, i znikło. Wtedy byłem uczniakiem i o czymś takim jak nowotwór nie wiedziałem. A na 100% był to nowotwór, tylko, że niezłośliwy. Dlaczego uległ roztrzaskaniu i znikł nie wiem. Rada: idź do lek. rodzinnego i poproś o skierowanie do ortopedy, bo być może trzeba będzie to usunąć operacyjnie. Równolegle oczyszczaj organizm terapią Gersona. Poszukaj w necie pod tym hasłem link do filmu edukacyjnego. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też tak miałem
ktoś wyżej wspomniał o kości grochowatej, i faktycznie po roztrzaskaniu piórnikiem czuć było kawałeczki chrząstki/kości. Dlaczego akurat u mnie organizm to wchłonął tego nie umiem wytłumaczyć.🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niezła rada
To Ty też weź piórnik i nim gulę sobie roztrzaskaj !. Jak to będzie rak to przez to roztrzaskanie sam zginie ! No chyba, że będzie złosliwy ! Wtedy nie zginie ! Zaiste, większych idiotyzmów nie czytałem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA milam to kilka lat temu na prawym nadgarstku i zniklo samo ok kilku miesiecy mam na lewym reka od czasu do czasu mnie boli :-( bylam u lekarza i powiedziala ze jest to ganglion i wysysanie to i tak zrobi sie na nowo jedynie wyciac mam skierowanie do ortopedy bo bylam u chirurga i powiedzial mi ze zajmuje sie tym ortopeda ale wacham sie nad wycieciem dopuki bardzo nie doskwiera to zostawie jak jest bo po wycieciu czytalam o przypadkach ze tez odrasta moze sam zniknie jak te z prawego nadgarstka :-) od tego sie nie umiera wiec bez nerwow :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cotomozebycc
a ja dzis rano zauwazylam taka malusienka kuleczke wielkosci lepka od szpilki przy nadgarstku prawej reki z tej strony co jest kciuk . nie jest to w skorze tylko jakby przymocowane do kosci moze stawu . moze jakas kostka mi sie przesunela troche i dlatego tak to wyglada? na ganglion to zdecydowanie za male jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cotomozebycccccccc
czy ten ganglion od razu wyskakuje taki duzy czy na poczatku moze byc taki malusienki o srednicy 2-3 mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexandraa227
Też mam taką gule, zrobiła mi się ona po operacji mięśni i ścięgna. W lutym 2013r byłam w szpitalu bo strasznie mnie to bolało. skierowali mnie na usg ale i tam nic nie wykryto. Kazali mi przyjść za rok do kontroli i żebym przed ten rok od czasu do czasu uciśkała tą gule jak bede oglądać tv czy coś. Strasznie mnie to wkurzyło bo jeśli nic z tym nie zrobia to będe miała to do końca życia, a strasznie boli jak za szybko wyprostuje ręke : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rada szama wyszła i sama zejdzie, pijcie dużo wody z sodą oczyszczoną, bo soda odtkosycznia organizm, też tak miałam i zeszła faktycznie. Polecam dobre ciasta pychota http://www.elastyczna.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam problemy z nadgarstkiem i lekarz mi powiedział, że to zespół cieśni. Jakbyś szukała dobrego specjalisty, to polecam poznańską Klinikę Nadgarstka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena

U mnie zniknęło po leczeniu. Byłam u lekarza, zrobiłam badania, lekarz mi igłą wyciągnął płyn ze środka i podał lek, a dodatkowo chodziłam na słomczyńskiego na rehabilitację i tam miałam zabiegi różne. Po jakimś czasie takich zabiegów i jeszcze jednym wyciągnięciu płynu okazało się, że ta gulka zniknęła. Na razie nie wróciła, więc od kilku miesięcy mam spokój. polecam tę rehabilitację i lekarza co tam pracuje rehabilitacje.org.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×