Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Gość awril
she-ale smaka narobiłas..mniam... a ja mam pytanie-przejrzalam wiele stron i nie znalazłam przepisu na w-zke..a moze przegapiłam poprostu? poda ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
me_36 Wspaniała ciasta! Obejrzałam wszystkie zdjęcia.... Powiedz mi,proszę,czy tego \"sękacza\" z czymś podajesz (oprócz kawy ;) )... Kilkakrotnie zabierałam się do niego,ale jakoś bez rezultatu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awril Nie mam przepisu na wuzetkę,ale kiedyś sama sobie wymyśliłam-ciemny biszkopt przełożyłam bitą śmietaną,do której dodałam trochę rozpuszczonej żelatyny i wierzch polałam czekoladową polewą... Mi smakowała,ale mi wszystko smakuje :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wajnonaaaa
Piszinger doslownie to nie ciasto ale tez pyszny deser i bardzo latwy w przygotowaniu. potrzeba wafli tortowych i puszke lub 2 mleka skondensowanego (slodzonego). mleka wystarczy na wolnym ogniu gotowac do 2 godzin (puszke nie otwarta wkladamy do garnka i zalewamy woda tak aby ja przykrylo). po uplywie czasu studzimy puszki z mlekiem i mamy juz gotowa mase do przekladania wafli:) zycze smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
She - sękacz rewelacyjnie komponuje się także z herbatą :) przez ostatnie 2 miesiące piekłam go już 3 razy do pracy na imieniny - poszedł najszybciej ze wszystkich ciast! na święta i na wczorajsze imieniny mojego kumpla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awril
dzieki,She...sprobuje tez tak zrobic... mozemy sobie lapke 🖐️ podac...mi tez wszystko smakuje....co wyraznie odbija sie na mojej figurze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aż boję się zapytać
drogie panie mam pytanie, czy któraś z was ma przepis na pączki które są takie żółciutkie w środku nie są tak bardzo wyrośnięte jak tradycyjne ale pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agripka:D tu Twoja stara koleżanka z innego topiku naszej kuchni... nie wiedziałam,że Ty taka ciastkara stara spryciaro tam u nas się nie chwaliłaś:P skoro Ty jesteś taka specjalistka a ja nie zbyt wszystko umiejąca piec to mam prośbę.Chciałabym przepisik na rafaello takie typowo kokosowe bo inne przepisy jakie znam na to ciacho ma różne dodatki a mnie chodzi aby wszystko było\"mocno\"kokosowe!!!:D postarasz się mi coś\"wykopać\" ???;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do-Az boje sie zapytać Nie wiem czy chodzilo Ci o takie pączki ale mozesz sprobowac je zrobic.Sa inne niz tradycyjne,mojej rodzince smakuja i nie trzeba sie az tak bardzo wysilac 3 jajka 1/2 szklanki cukru To ubic do bialosci.Dodac 1 serek homogenizowany waniliowy 2 szklanki maki 1 lyzeczke proszku do pieczenia Wszystko razem wymieszac i klasc lyzka na olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyśka
Pączki: 70 dag ugotowanych ziemniaków i 10 dag drożdży przekręcić przez maszynkę, dodać 1 kg mąki, 4 łyżki cukru, cukier waniliowy, 4 jajka, 3/4 rozpuszczonej margaryny, 1 łyżkę octu lub spirytusu. Wyrobić ciasto, odstawić do wyrośnięcia i smażyć. Pączki z tego przepisu są bardzo dobre i nie mają , wbrew pozorom, smaku ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyśka
Pączusie: 1 kg mąki, 8 dag drożdży(zrobić rozczyn), 1 jajko, 1 żółtko, 3-4 łyżki oleju, troszkę octu, sól, mleko. Mleka tyle żeby ciasto dało się nabierać łyżką. Wyrośnięte ciasto kłaść łyżeczką na tłuszcz, po usmażeniu obsypać cukrem pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pippek
hej,dziewczyny! jest tu gdzies moze przepis na metrowca? przekopałam sporo strone i nie znalazłam...a moze przegapiłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PĄCZKI SKŁADNIKI: 50 g drożdży 1 szkl. mleka 0,5 kg mąki 3 jajka 1 cukier waniliowy 100 g margaryny rozpuszczonej marmolada SPOSÓB WYKONANIA: Drożdże rozkruszyć , posypać łyżką cukru i zalać ciepłym mlekiem (tzn z jednej szklanki odlać trochę mleka , podgrzać resztę zostawić na później).Zostawić do wyrośnięcia.Dodać resztę składników(oprócz marmolady oczywiście). Wyrobic na gładkie ciasto,zostawic do wyrośnięcia,a potem już tylko bawic się w formowanie pączków. Aha,wlewam jeszcze trochę alkoholu (wódki lub spirytusu) do oleju,w którym smażę pączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam sprawdzonego
przepisu na chrusty bez spirytusu , za to z octem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis od koleżanki,podobno są bardzo kruchutkie Faworki Składniki 1,5 szkl. mąki, 5 dag masła lub margaryny 2 żółtka 3 łyż. gęstej śmietany sól łyż. octu cukier puder do posypania olej lub smalec do smażenia Wykonanie Do mąki dodać tłuszcz i dokładnie posiekać. Wbić żółtka, dodać śmietanę. Jak wszystkie składniki się połączą dodać sól i ocet. wyrobić ciasto. Gdy będzie już jednolite podzielić na dwie części. Kazdą z nich rozwałkować. Placki pokroić nożem na paski ok. 10-15 cm i szerokośc ok 3 cm, a każdy pasek naciąć w środku i przewinąć. Smażyć partiami z obu stron na jasnozłoty kolor. Wykładać na osobny talerzyk lub bibułkę lub papierowy ręczniczek aby obciekły trochę z tłuszczu, następnie posypać pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pippek
dzieki she...a twoj plesniak wyglada smakowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pippek
to jeszcze raz ja...przeczytałam przepis na tego metrowca i mam pytanie? -dlaczego to ciasto nazywa sie metrowiec? czy trzeba je piec w podłuznej blaszce,czy w takiej prostokatnej? -nap0isano,zeby przekładac warstwy ciast-czy ro znaczy ze ciasto ciemne jasne nalezy jeszcze przekroic wzdłuz? nie bardzo rozumiem technike koncowa wykonania tego ciasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie piekłam metrowca :O ale wiem,że jakoś go się właśnie naprzemian układa (te warstwy jasną i ciemną) a \"metrowiec\" ponoc dlatego,że wychodzi taki podłużny..... Ale tak,jak wspomniałam,nigdy tego ciasta nie robiłam,a jedynie jadłam już gotowy.... Może odezwie się ktoś bardziej wtajemniczony... A przed chwilą wsunęłam kawał ciasta :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o Metrowca to przynajmniej ja pieke w takiej foremce- rynience,spod jest pol okragly.Sama foremka jest troche karbowana,po upieczeniu jak wyjmie sie ciasto to powstaja takie zaznaczenia jak kroic na kromeczki.Ale to nieudolnie napisalam:-P Samo ciasto powstaje poprzec przekladanie ciemnego ciasta na przemian z bialym,miedzy to masa.Jak stezeje to kroi sie go na ukos,jak cienka kielbaske:-) Jutro dorzuce swoj przepis na Metrowca,znacznie prostszy od tego na str.18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o Metrowca to przynajmniej ja pieke w takiej foremce- rynience,spod jest pol okragly.Sama foremka jest troche karbowana,po upieczeniu jak wyjmie sie ciasto to powstaja takie zaznaczenia jak kroic na kromeczki.Ale to nieudolnie napisalam:-P Samo ciasto powstaje poprzec przekladanie ciemnego ciasta na przemian z bialym,miedzy to masa.Jak stezeje to kroi sie go na ukos,jak cienka kielbaske:-) Jutro dorzuce swoj przepis na Metrowca,znacznie prostszy od tego na str.18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patyczak,pięknie to wytłumaczyłaś Ja w końcu zrozumiałam,jak się robi tego metrowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patyczak - wstaw koniecznie :) kiedyś daaaawno temu jeszcze w czasach licealnych piekłam to ciasto, ale może warto sobie odświeżyć umiejętności - a skoro przepis prosty - znaczy akurat jak dla takiego leniwca jak ja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obiecany przepis:-) 5jaj 5 łyzek cukru 5 łyzek maki 1 łyzka octu 1 łyzeczka proszku do pieczenia Upiec biszkopt.Jesli biszkopt bedzie za rzadki mozna dodac troszke wiecej maki. 5 jaj 5 łyzek cukru 3 łyzki kakao 1 łyzka octu 1 łyzeczka proszku do pieczenia 2 łyzki maki Upiec biszkopt.I tak jak poprzednio jesli ciasto bedzie za rzadkie dodac troszke maki. MASA 1 litr mleka 5 łyzek krupczatki Odlac troche mleka,w tym rozmieszac krupczatke.Pozostale mleko zagotowac i na gotujace sie mleko wlac krupczatke i pogotowac kilka minut. 1 kostke margaryny utrzec z 1 szklanka cukru pudru,powoli dodawac mase z krupczatki.Dodac wodke (wg.gustu)powoli aby sie nie zwazyło. biszkopt pokroic na kromeczki laczyc masa. Biały ,masa,ciemny,masa itd gotowe ciasto polac polewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pippek
dzieki wam,dziewczyny...Patyczak-swietny przepis,no i podany tak,ze rozumiem o co chodzi nareszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przekładając metrowca kroję najpierw ciasto na skos (jak kiełbaskę) i przekładam. Potem można kroić "kromki" jak w zwykłej babce (wychodzą mniejsze porcje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PĄCZKI Z RODZYNKAMI🌻 2 szkl.mąki 3 łyżki margaryny(roztopić i ostudzić) 1 jajko 1/4 szkl.cukru 20 dag rodzynek 8 dag drożdży 1/2 szkl.ciepłego mleka Podgrzać mleko i rozpuścić w nim drożdże,dodać cukier,jajko,mąkę i roztopioną margarynę,wsypać rodzynki i dobrze wyrobić ciasto. Odstawić na 30 min.do wyrośnięcia. Nabierać łyżką porcję ciasta i formowac z niego kuleczki(jeśli ciasto jest zbyt kleiste podsypać je przed uformowaniem mąką,wrzucać na głęboki olej i piec na złoto. Posypać cukrem pudrem. Z porcji wychodzi 20 pączków:) http://images34.fotosik.pl/122/d8a5f8567087c7bamed.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×