Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

slodkamalinka

Jak karmić szczeniaka yorka?

Polecane posty

Gość wg mnie powinnaś zasięgnąć
porady weterynarza, on najlepiej będzie wiedział co i jak, doradzi też jaką karmą karmić pieska :) wiem, że są specjalne karmy dla tej rasy, które o ile się nie mylę ma w swojej ofercie firma Royal Canin życzę powodzenia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Effffcia
Witam serdecznie proszę o porade. Mam w domu pieska 4 - letniego rasy Yorkshi terrir. Parę dni temu kupiłam szczeniaczka 7 tygodniowego też Yorka. Starszy piesek go obwąchał i zignorował. Po paru godzinach maluch sie mocno rozbawił i podleciał do starszego uradowany. Starszy złapał go za tyłek, nic groźnego sie nie stało ale mały uciekł skomląc bo sie wystraszył i juz starszego wiecej nie zaczepiał. Starszy piesek przed maluchem albo ucieka albo ignoruje ale sa też sytuacje takie że starszy sprawdza czy on jest tak jakby szukał a jak malucha zobaczy np na jego legowisku gdy śpi to podchodzi, wącha, zamerda ogonkiem i odchodzi. Mam w zwiazku z tym pytanie czy kiedys nastąpi zgoda między nimi ? Czy jest możliwe aby dwa psy żyły pod jednym dachem i nie dochodziło do walk?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polalola....
ja słyszałam, że jeżeli masz 2 psy w domu to powinien to być pies i suczka, a nie np 2 psy lub 2 suczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłaś go na targu? Przecież każdy hodowca da Ci rady jak karmić szczeniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosikkkkk
szczeniak powinien jeść 3-4razy dziennie a ile to pisze na karmie Effffcia Nie przejmoj się, bardzo dobrze że masz dwa psy. Jak mały podrośnie napewno się dogadają. Dla takiego dorosłego psa szczeniakjest upierdliwy(to działa takjak u ludzi ;) ). Jak czesem go upomni nic się strasznego nie stanie. Dorosły zrownoważony psychicznie pies nie zrobi krzywdy szczeniakowi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psy sie \"dogadajš\", ale pamiętaj,żadnych zbliżeń na siłę. Same bedš sobie dozować spotkania;) Co do jedzenia- najlepsze sš karmy renomowanych firm w wersji dla szczeniaków np. ROYAL CANIN, HILl`s, EUCANUBA. Można też samemu gotowac ,ale należy pamiętać o dokupieniu witamin u weta. Yorki majš doœć wrażliwy układ pokarmowy,wiec nie polecam podawania resztek z obiadu czy jakiœ dziwnych smakołyków ze sklepów zoologicznych, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HeyBaby
A ja mam trzy suczki w domu i sie kochaja miloscia czysta i prawdziwa :D Najstarsza- spaniel bez problemu zaakceptowala po 2 latach bycia jedynaczka znaleziona kundliczke, a po 5 latach dolaczyla do nich Yorek- tez dziewczynka. York nimi rzadzi, sa tyle lat razem, nigdy sie nie pogryzly. Ja uwazam ze to glupota miec psa i suke- ktores trzeba wysterylizowac, o ile nie chce sie miec sporej gromadki. Wszystko zalezy od wychowania i nastawienia psa do nowego domownika. Takze Effffcia- daj swoim maluchom troche czasu, wiadomo ze przy mlodszym jest wiecej roboty ale nie faworyzuj go za bardzo. Starszy moze miec z tego powodu depresje- mowie serio, psy tez maja depresje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) gosikkkkk , eve66, HeyBaby dziekuje bardzo za porady dzięki Wam trochę optymistyczniej patrze na przyszłościowe relacje między psiaczkami. Mały jest upierdliwy troszke dla starszego ale jak narazie starszy wystarczy że warknie a mały ucieka. Starszy pochował swoje zabawki i pilnuje ha ha ha natomiast na zabawki malucha patrzy ze wzgardą . Staram sie jak moge nie faworyzować małego a jeżeli już go głaskam i sie bawie to raczej wtedy gdy starszy nie widzi. HeyBaby też myśle że lepiej mieć dwa piesie tej samej płci. Wcześniej zastanawiałam się nad suczką ale jak pomyślałam co by było jak sunia miałaby cieczkę to szybko zrezygnowałam z tego pomysłu. Fakt któreś trzeba bybyło poddać sterylizacji :(. Boje się momentu co będzie jak mały będzie już mógł wgramolić sie na kanape. Teraz na kanapie leży starszy i chyba tam ma chwile spokoju i wytchnienia od malucha. No ale może jakoś sie dogadają a ja niepotrzebnie sie martwie na zapas. Mój starszy piesio często sie obraża a wtedy udaje że śi podawać jako jedno daniepi albo nie przychodzi na zawołanie..albo tez udaje że mnie nie widzi i odwraca łepek w inną strone. W ten dzieć gdy przyniosłam malucha to tez sie obraził i nawet nie chciała jeść gdy mu dawałam. Teraz już jest dużo lepiej choć widze że starszak czuje sie jeszcze chwilami zagubiony w nowej sytuacji. Co do karmienia szczeniaczka to tak jak eve66 polecam ROYAL CANIN lub inną dobrą / nie z tesco itp./ karmę. ja dostałam od hodowcy w wyprawce karme, szampon, kocyk i spineczki, frotki dla maleństwa. Swojemu maluchowi daje 4 razy dziennie jeść. hodowca polecił dwie łyżeczki od herbaty karmy namoczyć w wodzie lub jogurcie naturalnym aż bedzie miękka i podać jako jedno danie :) Od wczoraj zaczełam też pomalutku dodawać do karmy troszeczke / tj. pół łyżeczki/ ugotowanego indyka drobniutko pokrojonego i śladowe ilości marchewki. Mały aż wlazł cały do miski tak mocno ucieszył się z mięska :). Hodowca powiedział tez żeby nie dawać małemu mięsa z kurczaka bo podobno dodają hormon wzrostu...hmm sama nie wie. Hodowca powiedział tez żeby nie dawać małemu mleka bo może powodować sensacje układu pokarmowego tylko przegotowana wodę do picia. Nie wolno dawać też ziemniaków i resztek ze stołu. mam jeszcze kłopot z nauczeniem małego sikania na gazetkę a wyprowadzać jeszcze nie mozna bo mały jest dopiero po pierwszym szczepieniu i ma kwarantanne. Pozdrawiam serdecznie i prosze podtrzymywać mnie na duchu abym nie oszalała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nyynkaa
` Siemka . Bede miala malego pieska yorka . Ale boje sie troszke ze moj siostrzeniec go zameczy . Co mam zrobic > On wtedy tak placze jak nie moge dojsc do pieska . Czy nic sie pieskowi nie stanie gdy mnie nie bedzie ? nie wiem . Teraz nawet mysle czy chce napewno tego pieska . a no i mam pytanie czym go karmic i czym nie karmic . Prosze mi odpisac na moja poczte bede bardzo wdzieczna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odddolinka
Wietajcie ....mam straszny problem ... ;( Mam dwie suczki w domu jedna juz jest starsza a druga ma jakies 7 lat . Kupilam ostatnio yoreczke (ma 8 tygodni) Starsza zakceptowala yoreczke jednak ta 7 -letenia sunia nie chce jej zaakceptowac. Warczy na jej widok i sprawia wrazenie jakby chciala ja pogrysc. Nie mam zielonego pojecia jak je pogodzic i przyzwyczaic do tego ze yoreczka i tak zostanie w domu. Blagam pomooooozcie mi ;( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adabizjana80
mam yorka, od malucha (6 lat) karmiony Royal Cain scisle wg opisu na opakowaniu. Żadnych dodatkowych makaronów, chlebów i innych cudów. Karma + woda. W pełni zbilansowane pożywienie. Jednak kosztuje. miesięcznie ok 70 zł. pies jest zdrowy, kamienia ma niewiele. Ma llinie i nie ma nadwagi. Dla tej rasy to ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy najpierw kupują psa, a dopiero potem myślą o tym, czego czworonogowi potrzeba... Przecież jest mnóstwo literatury na ten temat, nie mówiąc o konsultacjach z weterynarzem! Daleko szukać - http://www.delazoo.pl/prod_id_911.html - już za 12 złotych można nabyć książeczkę o yorkach! Miłośnicy psiaków, czytajcie, to nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yorkiiii
mam 9-tygodniowego yorka i karmię go Royalem,tak polecił mi wet.Karma jest droga,ale zawiera wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy potrzebne do wzrostu pieska.Nie trzeba dostarczać mu już witamin w postaci kropelek. Piesek jest niezwykle delikatny i skłonny do złamań i urazów więc trzeba uważać podczas chodzenia,a jeśli w domu są małe dzieci to nie polecam yorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yorkiii
effcia........... możemy sobie podać rękę:) też jestem na etapie uczenia siusiania i przyznaję idzie nam to źle,właściwie wcale nie idzie. Wychodzę z pieskiem zaraz po przebudzeniu,po jedzeniu,po piciu,a ona załatwia się po powrocie do domu,bo na trawniku jest sporo interesujących listków,płatków kamyczków itp. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto takie informacje zasięgnąć w dobrym sklepie, który oferuje najlepsze na rynku karmy. Warto wybierać te, które są polecane przez hodowców - zazwyczaj takie karmy są przez nich właśnie dokładnie sprawdzone. No i jeżeli chcemy żeby nasz piesek był zdrowy, to nie ma sensu żywic go tym, co jest popularne, albo tez tym, co akurat nam się pod rękę nawinie. To musi być przemyślany wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuszna uwaga. Najlepiej jest karmić psa markową karmą, polecaną przez weterynarza i hodowców. Najlepiej jedzenie jest wybrać w dobrym sklepie zoologicznym. Ja od jakiegoś już czasu kupuję karmę w necie, na e-karma.pl. mają tam dobre ceny i spory wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonia2011 - przy wyborze karmy oraz w ogóle zastanawiając się nad sposobem karmienia warto skorzystać z porady weterynarza albo na stronie tego sklepu, o którym piszesz przeczytac artykuł, który tam znalazłam na str głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aske
mówi się,że szczeniaczek powinien być karmiony 5 razy dziennie w danych ilościach bo musi trzymać linię a jak zje więcej to będzie mieć nadwagę..itp itd.też mam szczeniaka yorka i też go tak karmiłam aż do dzisiaj( na szczęście nie długo) bo dzisiaj byłam u weta któy stwierdził,że piesek jest zabiedzony i za chuudy i głodny przedewszstkim i póki rośnie ma mieć miskę pełną .Zje ile może (wspomnę,że je bardzo łapczywie bo się najeść niemoże,a jest na karmie Royal Canin junior dla yorków,raz na tydzień lub dwa coś ugotowanego i jako obiadki gotowe puszki z animody)Więc ja się będę trzymać tego co mi ceniony lekarz powiedział,bo nie chce żeby piesekmi wyrósł na pochorowanego z jakimiś krzywicami lub coś.jeżeli wasze szczeniaczki po 5posiłkach są najedzone to dobrze ale jeśli ni potrafią zaspokoić głodu to im nie żałujcie.To tak jak z dzieckiem będzie głodne to mu nie dasz po powiesz,że będzie za grube?a co do nadwagi lekarz powiedział,że micha ma stać pełna a mały szczeniak nie będzie mieć nadwagi bo jest aktywny i spala:)więcjeśli wasze szczeniaki pożerają miske tak,że aż się trzęsą szukają jedzenia na podłodze i są głodne to się zastanówcie czy będziecie jekarmić tak jak pisze czy tak aby były najedzone i szczęśliwe:)piszęto co mi lekarz powiedział,a wspomnę,że szłam z powodu żyłek woczkach,które okazały się być normalne a dowiedziałam się,że mam zabiedzonego pieska Oo doznałam szoku więc postanowiłam się wypowiedzieć:):)pozdrawiam i życze wszystkiego dobrego z pieskami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala trala
5 razy dziennie? bez jaj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yoreczkaa
Mam yorka kupiłam go 2dni temu York Shire Terrier. Karmię go : ryż z kurczakiem wymieszany ( Yorki lubią ryż z kurczakiem ), karmę Pedigree Junior ( z kurczakiem ) i kupię karme Royal Canin i bułkę normalną. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba pamietac zeby w ogole dla psiaka kupowac dobra zdrowa karme, ja mojemu kupuje od Doctor Dog, jest naturalna, ma duzo witamin i blonnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dostałam swojego Pucia mama kupiła mu karmę bozita i tak z nami została . Ma dobry i zdrowy skład a co najwazniejsze smakuje Puci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra ma Yorka, czesto zostawia mi go na weekend jak wyjezdza i ja podaje mu bozite, bardzo mu smakuje bo zawsze zjada wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie można kupić ta karmę ? Są jakieś testery ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wybralam bozite. maja duzy wyrob karm, w wiekszych badz mniejszych gramaturach, wiele smakow, sucha jak i mokra. na pewno cos dla siebie wybierzesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pies czy kot itp.. w mieszkaniu to u domowników pasożyty i robaki i inny syf. Dom dla ludzi a dla psa buda chyba że współżycie z psami! !!!????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnkannaa
Bozitę zamawiam w sklepie internetowym z karmami. Nie ma trudności z jej zamówieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×