Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość freszka

nogi z kurczaka

Polecane posty

Gość freszka

mam pytanie-chce zrobic panierke do kurczaka......ale niestety nogi mam zamrozone........co mam zrobic-czy je podgotowac i potem w mace jajjku i pryzprawach czy co zrobic-pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freszka
a czy mozna do goracej wody wsadzic?i w taki sposob rozmrozic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freszka
aha- - ile trzymac w takiej goroacej wodzie i czy gotowac? prosze o pomoc-musze zrobic super obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freszka
odpwoie mi ktos-musze zrobic super obia d!prosze, prosze prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj nogi do gara
zalej ciepłą wodą i od czasu do czasu dolewaj ciepłej wody prubując porozdzielać zamrozone kawałki mięsa, pół godziny wystarczy na odmrożenie :) jak je odmrozisz, to mmożesz przyprawić i opanierowac jak kotlet, smażyc najlepiej w frytownicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj nogi do gara
oczywiście próbując :P taki skrót myslowy mi wyszedł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freszka
do daj nogi do gara:D:D:DD-haha dzieki dzieki-faktycznie niezly skrót.Hmm tylko,że ja nie mam frytkownicy i myslalam o smazeniu na zwyklej patelni-chyba tak tez sie uda.Czyli 30 minut do odmrazania wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj nogi do gara
a masz piekarnik? udka z piekarnika wychodzą przepyszne, najlepsze są pieczone na białej kapuście. Szatkujesz kapustę, trochę marchewki, selera itp. troche to mozesz posolic, popieprzyć albo potraktować wegetą, na to kładziesz przyprawione udka skraplasz oliwą i pieczesz w temp. ok.180 oC w połowie pieczenie odwracasz udka na drugą stronę. Podawać mozna z frytkami, ziemniaczkami, kluskami śląskimi. Wybornie smakuje zwłaszcza taka pieczona kapusta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freszka
nie mam piekarnika--tzn jest ale nieczynny.Tak wiec zostaje patelnia-hmm a ile mozna piec nogi na patelni aby wyszly chrupkie-tu gdzie jestem sa spartanskie warunki-bo to maly domek na wzgorzu.ale kuchenka gazowa jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj nogi do gara
jak na patelni, to musisz wlac duużo oliwy i bardzo mocno ja rozgrzać, dopiero wtedy wkładać opanierowane nogi, W czasie smażenia odwracaj mięso, aby równomiernie się zrumieniła panierka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freszka
daj nogi do gara-bardzo dziekuje za te rady-mam nadzieje,że sie uda.A tak mniej wiecej na srednim gazie to ile smazyc?zeby w srodku tez bylo ok i ten olej byl mocno rozgrzany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj nogi do gara
trudno powiedzieć jak długo, to zależy jak duże są te nogi i jak głeboko zanurzą sie we wrzącym oleju. Smaż aż panierka dokładnie i ładnie sie zrumieni z każdej strony, uważaj żeby jej nie spalić, mięso powinno łatwo odchodzić od kości. Temperaturę oliwy możesz sprawdzić wrzucając na patelnię kawałek ziemniaka, jak zacznie sie wokół niego "gotować" to znaczy, że temperatura jest odpowiednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freszka
juz po calej filozofii.. ale nie wyszlo tak jakbym chciała - hmmmmm spalilam jedna noge:D kurczaka, bo olej byl za bardzo rozgrzany..nie wiem tylko dlaczego cala panierka mi sie rozwalila.....a dawalam-mąke, jajko i bułke tarta....wiec nie wiem....eeeeeeehh-ale jadalne-mam nadzieje, ze sie nie struje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj nogi do gara
panierka miała być bez mąki :) następnym razem wyjdzie lepiej, teraz ja ide do garów, bo jakas głodna się zrobiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freszka
dziekuje za wszystkie rady-:-)smacznego obiadu!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×