Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość asiolek

zaparcia u dzieci

Polecane posty

Gość asiolek

moja 3-letnia córcia od kilku miesięcy cierpi na zaparcia, stosowałm już różne sposoby żeby jej pomóc m.in. domowe sposoby i farmakologiczne. Zastanawiam się czy sporzywanie mleka modyfikowanego może byc przyczyna tych zaparć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek też cierpi na zaparcia :( ale nie jakieś drastyczne, poprostu troszke musi postępakać :P Zauważyłam, że lepiej mu idzie jak zje dużo buraczków i popije jogurtem. Staram się stosować dietę żeby własnie nie doprowadzic przypadkiem do całkowitego \"zatkania\" ale jest to bardzo trudne bo mały jest raczej niejadkiem i wielu zalecanych produktów, np. poziomek, nawet tknąć nie chce a inne mógłby wcvinać na śniadanie, obiad i kolację, np. kaszka ryżowa. Radzimy sobie jednak jakoś ale jak tylko syn nie załatwi się jeden dzień to ja mam stres :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiolek
u mojej córci to trwa juz troszke za długo i przebiega bardzo boleśnie. W tej chwili boi sie usiąść na nocnik lub toaletę taki przeżywa stres w chwili ...Boję się ze to jakas choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz napisać, co mniej więcej je Twoje dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiolek
najbardziej lubi mieso i kiełbase nie przepada za warzywami i owocami ale pije soki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli praktycznie zero błonnika. Musisz wprowadzić błonnik do diety, inaczej problem będzie się nasilał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiolek
Jestem na etapie wprowadzana ale boje sie ze jest póżno bo psychicznie zabrneło za daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, co można podac dziecku, może jakiś łagodny środek uspokajający? Spytaj lekarza. Na bóle brzucha spowodowane stresem dobry jest valused, jednak nie wiem, co można podawać dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiolek
dziekuje za zaintersowanie i porady a Twoje dzieciatko w jakim jest wieku? Jeżeli chodzi o lekarzy to cięzko dowiedzieć się konkretów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asolek ..tak czytam i bylam pewna ze to prowokacja ..ale chyba nie ..:0 Posluchaj ..zaparcia u dzieci to ewidentne błędy żywieniowe matki ..czyli Twoje ..:) Musisz to przedewszystkim wziąć sobie do serca ..ze żle odżywiasz swoje dziecko .. Co to znaczy ze stosowalas rozne metody domowe lub farmakologiczne ..Ty leczysz skutki ..a trzeba leczyc przyczyne .. Leczysz oddolnie a zacznij od gory .. Dlaczego trwa to tak dlugo ..??? Dziecko musi zjesc taki pokarm w ktorym jest b ł o n n i k .. Musi jesc kasze ..razowe pieczywo ..suszone sliwki ..tarte lub cale jablko ..i inne owoce ..Same soki to za malo ..chociaz pic musi duzo .. Ustal sama albo juz w tej chwili z lekarzem ..diete swojego dziecka ..bo stanowczo bagatelizujesz sprawe .. Zywienie dziecka ma byc wartosciowe ..Ogranicz slodycze ..kakao .. ..czekolade szczegolnie ..to wszystko prowadzi do zaparc . Dziecko musi zjesc codziennie surowke lub inne warzywa gotowane . Mniej kasz typu manna ..a wiecej kukurydziana .. Masz internet ..wpisz \" zaparcia \".. poczytaj ..i pomoz swojemu dziecku zanim nabawi sie powaznej choroby ..! Ma uraz do oddawania \"kalu\"..i nie dziw sie bo to boli ... Dlaczego czekasz z tym juz kilka miesiecy ??? O kilka za dlugo .. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Giovinetta ma rację! Błonnik to podstawa. Choć i on czasem zawodzi. Moja córcia nie cierpi mięsa, wędliny czy kiełbasy do ust nie weźmie, opycha się owocami i warzywami, kaszami, makaronem itd i.... w zeszłym miesiącu pojawiło się zaparcie! Ma niecałe 2 lata. Zaznaczę, że nie je cukru pod żadną postacią, żadnych słodyczy, czekolad itd. Okazało się, że problem był w zbyt małym spożyciu wody! ( Ona pije tylko wodę, czasem sok ). Ale jak je tyle soczystych owoców, to po prostu nie odczuwała pragnienia i piła za mało. Rozwiązanie przyniósł fikuśny kubek ze słomką i jest po problemie. Po co to piszę? Żeby Cię uprzedzić, że może być i tak, że zmienisz dietę na prawidłową, a jak będzie za mało pił, to problem może się utrzymywać. Życzę szybkiego rozwiązania problemu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj 8-miesieczny synek tez cierpi na zaparcia, powoduje to witamina d3 ktora musze mu podawac poniewaz tak zalecil ortopeda, pomaga mu masowanie brzuszka dwa razy dziennie, na noc do picia dostaje wode neigazowana przegotowaną oraz dostaje duzo swiezych owoców, próbowalam zamienic mu kaszke ryzową na kukurydzianą ale sie nie udalo, wiec dwa razy dziennie dostaje kaszke i zupki mięsno-warzywne poniewaz karmie go jeszcze piersią pije bardzo duzo wody niegazowanej i jem duzo owoców, slodycze poszly calkowicie w odstawke co wychodzi na dobre dziecki i mopjej figurze:) woda przegotowana działa podawana na noc, spróbuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artmansa22
Chyba każda mama miała kiedyś problem z zaparciami u swojego maluszka. Najlepszym sposobem aby im zapobiegać i w przyszłości unikać jest dowiedzieć się dlaczego dziecko je ma. W internecie jest sporo informacji na ten temat, chociażby tutaj https://humana-baby.pl/blog/zaparcia-u-dzieci/ i według mnie warto z tej wiedzy korzystać, ponieważ jest bardzo pomocna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EllaElla

Z zaparciami od razu trzeba walczyć, bez dwóch zdań. Sposoby są różne, po pierwsze jedzenie oraz picie, które nie powinno się opierać na produktach wysoko przetworzonych, cukrach i tak dalej. Wiem, że to trudne jest, ale taka jest prawda. Są też specyfiki właśnie, w które powinna być wyposażona domowa apteczka, np. czopki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 28.08.2006 o 00:38, Gość asiolek napisał:

najbardziej lubi mieso i kiełbase nie przepada za warzywami i owocami ale pije soki

Jak karmisz dziecko takim syfem to co się dziwisz że ma zaparcia. Przestań traktować jej żołądek jak śmietnik to może zacznie ... normalnie. Najłatwiej rzucić szynkę na chleb albo dać kiełbasę w rękę zamiast zrobić obiad. Weź się do roboty leniuchu i zrób dziecku normalny obiad. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×