Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miracleee

SZUKAM PRZYJACIÓŁ-kobieta30l.

Polecane posty

Gość krakowianka jedna
Witam Akria! ale niestety muszę uciekać- czuwać nad moim szkrabkiem bo jakoś bardzo niespokojnie śpi i pewnie zaraz obudzi się z płaczem a kompa mam daleko od jego pokoiku pozdrowionka!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :) podaje przepis na kluseczki ;) 2 kg ziemniakow ugotowac, ostudzic, przecisnac przez prase . Przecisniete ziemniaki przełożyc do naczynia lub miski , uklepac , podzielic na cztery czesci [ ja robie taki x palcem ;) ] wyjmuje jedna z czterech cześci którą wypełniam maką ziemniaczana dodaje jedno jajko pieprz do smaku ..... wszystko mieszam - zagniatamy aż do uzyskania jednolitej masy , formuje średnie kluseczki [ łyzką stołową ] i wrzucam do gotujacej sie osolonej wody { ja dodaje do wody mała łyzeczke oleju i szczypte kurkumy } kluseczki mają ładny żołty kolor .....gotuje aż wypłyna do góry ok. 4-5 min..... podaje z sosem pieczarkowym , gulaszem lub z cebulka i boczkiem + kefir ....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kluski ślaskie :D 1,5 kg ziemniakow , 1 jajko ,30 dag maki ziemniaczanej , sol i pieprz do smaku ...... ½ kg ziemniaków obrać i zetrzeć na tarce (jak na placki ziemniaczane). Przełożyć je na sitko, aby odciekła woda. Następnie wodę zlać, jeżeli na spodzie zostanie krochmal to należy go dodać do startych ziemniaków. Pozostałe ziemniaki obrać i ugotować. Gorące ziemniaki przecisnąć przez praskę, ostudzić. Gdy będą letnie dodać do nich starte ziemniaki, jajko i mąkę ziemniaczaną. Ciasto wyrobić dokładnie ręką. Formowac łyzka stołowa wrzucac do gotujacej , osolonej wody ..... jeszcze znam inny przepis na kluski ślaskie kłamane :);) ale to moze innym razem jak podam Wam przepis na modrą kapuste i rolady ....... no bo jestem dziołchaaa ze śląska :D no a teraz uciekam spac babeczki .......buzka dla Was i miłej soboty 👄 pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewuszki! Ale pysznosci, az slinka leci :-) Trzeba bedzie wyprobowac te przepisy! Milego weekendu dla wszystkich. Wkoncu jest weekend i piekna pogoda. Suuper!! :-) Ja jak tylko wstalam ubralam sie i wzielam moja kicie- Pusie na spacer nad morze /mam niedaleko, tylko przejsc przez ulice/. Nad samym morzem wieje, ale widoczek nieziemski- duza fala, słonko, kutry rybackie w slońcu, no i malo ludzi o tej porze /podejrzewam, że popołudniu na spacerek wylegnie pół Trójmiasta :-) /. Od razu mam lepszy nastroj i duzo energii. No a teraz jeszcze jedna kawka i zabieram sie za porzadki. Widze, ze niektorzy sasiedzi myją okna... Moja kicia zmęczona na szczęście śpi, to moge sprzątać /łobuz z niej okropny i lubi przeszkadzać, jak to kot wciskać nos wszędzie/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko :) Xara - jestes okropna kobieto :);) jak mozesz tak pieknie opisywc morze i klimaty :o wiesz ile bym dała zeby byc teraz nad morzem !!! ....dlaczego ja mam tak daleko nad to nasze morze :o ......ok . zazdroszcze ale pozytywnie i pozdrawiam ....:D U mnie dzisiaj wieje ze hej wiosna jakas szalona przyszła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Dzięki Mimi za przepisy :) Będę próbować jak tylko mąż wróci, bo musiał wyjechac na tydzień. U mnie straszne wichury i zimno :-O Siedzę więc w domu, nigdzie nie wychodzę, oprócz pracy oczywiście. Nie znosze takiej pogody, tęsknię za słońcem i ciepłem :) Xara też zazdroszczę spacerku nad morzem :) Pozdrawiam :) Miłego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki 🌼 w sobotnie popołudnie u mnie pięknie świeci słoneczko....ale nigdzie się nie wybieram, gdyż wiatrzysko jest tak okropne, że głowę może urwać :( dzisiaj zabrałam się za świąteczne porządki...ale okien nie myłam (mimo, iż sąsiadki już się do tego zabrały), przypuszczam, że zrobię to za tydzień...może będzie lepsza pogoda :) Krakowianka 🌼 - mój synek chorował \"przez przedszkole\", tydzień był w przedszkolu, złapał jakiegoś wirusa, a potem miesiąc chorował :( ale teraz nie pamiętam kiedy był poważnie chory (kataru nie liczę) :) moja lekarka zasugerowała, żeby zaszczepić małego przeciw pneumokokom, tak też zrobiłam i teraz (odpukać w niemalowane) - spokój :D Mimi 🌼 - jeśli pozwolisz też skorzystam z przepisów...zapowiadają pyszny obiad :) Xara 🌼 - zazdroszczę morza....też bym chciała.....może latem....???? Akria 🌼 Lawinia 🌼 Fabiola 🌼 Net 🌼 Pozdrowienia dla wszystkich 🌼 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laseczki skończony remont musimy to uczcic ,z bałaganem też już się uporałam,ale jestem szczęśliwa nie lubię tego typu zagadnień podobnoe jak gotowac.Pogoda się popsuła szkoda.może jakiś seansik filmowy,zobaczymy teraz kawa i nogi do góry.Pozdrawiam Was wszystkiew bez wyjątku cześc🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochaniutkie! Pozdrawiam wszysciutenkie razem i kazda z osobna🌻🖐️🌻🖐️Nastał week, wiec i dostep mam do kompa. Najpierw musiałam poczytac zaległosci, co tam u Was się zmieniło. U mnie po staremu, czyli nie najlepiej-nadal nie mam pracy, a co za tym idzie kasy, co pociaga mój kiepski nastrój, bo perspektyw zadnych...ale dosyc juz marudzenia! W teatrze było super, fajna odskocznia od zycia, choc tematyka bardzo zyciowa;)Sprzatanie swiatecznie zrobione w połowie, co przypłaciłam kilkoma guzami i bólem kregosłupa, ale satysfakcja jest. Dzis za oknem u nas bardzo wietrznie(Krakowianko, pytał as, wiec donosze,ze mieszkam w Żywcu)Troche sie zcięłam z moim księciuniem, więc spi teraz po długiej podrózy, a ja klikam o zycie do Was:) Buziaki i miłego wieczorka! krakowianko-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi smutno i przykro...pochlipuje sobie cichutko przy reszteczce beherovki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Net-------------co się stało ,dlaczego jesteśą smutna?To ta pogoda.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Net 🌼 - co się stało???? może uda nam się Ciebie pocieszyć... a może nawet pomóc ....przecież po to jesteśmy... jeśli nie chcesz na forum - napisz mail'a do którejś z nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kropeczko kochana....z dupkiem jestem takim, ze szkoda gadac...A miał byc wsparciem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobie Akirko tez👄nie przejmujcie się mna wcale...takie zycie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Net 🌼 - uważam, że m.in. po to tu jesteśmy...inczej \"poznałyśmy się\", żeby dzielić się swoimi problemami, pomagać sobie i radzić.... jeśli nie na forum, to mail\'e... a może kiedyś i w realu :) ty też śpij spokojnie i bądź dobrej WIARY, że JUTRO będzie lepsze :D dobranoc Net 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobranoc kochane dziewczynki...bo moja nie bedzie dobra.....pa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krakowianka jedna
a ja tak pózno tu zajrzałam że też pozostało mi powiedzieć Wam: dobranoc ps., jutro będzie lepszy dzień- uszy do góry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrej, spokojnej nocki-Krakowianko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nocne duszki :) Net- jakiej pracy szukasz moze Ci pomoge napisz na e-mail ....Mam rodzinke w Bielsku cos moze sie znajdzie tylko musze wiedziec jakiej pracy szukasz ...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj piekny dzien ,słoneczko świeci ale jest jeszcze zimno ....ija - u mnie z remontem tez prawie koniec , zastanawiam sie jeszcze nad kolorem w jednym pokoju moze odcienie brazowego...moze ktoras ma pomysł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krakowianka jedna
Częsc dziewczynki w Krakowie też piękny dzionek! Mimi: odcienie brązu wg. mnie jaknajbardziej- ale to jeszcze zależy od koloru mebelków i od tego czy w pokoju masz zazwyczaj jasno - czy półmrok no i ja bym wybrała jasny odcień- prawie beż, bo ciemne kolory raczej przytłaczają no i optycznie zmniejszają a ja u siebie chyba zdecuduję się jednak na wszystkie pokoje białe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krakowianka jedna
Net! jak minęła nocka? mam nadzieje że nie masz teraz zapuchniętych oczek... u nas zawsze w takich sytuacjach zbawiennie działa: rozmowa rozmowa rozmowa ale wim że nie zawsze się da od razu, czasem musi troszkę czasu minąć- by móc spokojnie pogadać- a nie skakać sobie do gardziołów pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny 🌼 u mnie taż dzisiaj piękna pogoda - świeci słoneczko :) czuć wiosnę...nareszcie 🌼 po obiadku zapewne wybierzemy się na spacarek, bo szkoda w taką pogodę siedzieć w domu :) Net 🌼 - jak minęła nocka? jak samopoczucie dzisiaj? Mimi 🌼 - może mogłabym Tobie coś zaproponować, ale napisz jaki masz kolor mebli w tym pokoju i dodatków słoneczne pozdrowienia dla wszystkich 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×