Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Oksaa

LOGOPEDIA - podyplomowo

Polecane posty

Gość Oksaa

WItam! Zdaje na logopedie i chciałabym sie dowiedzieć jak jest na studiach jaki jest poziom nauczania??? Jakie przedmioty? Jeszcze czeka mnie rozmowa kwalifikacyjna. Prosze Was o opinie Z góry dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JESTEM W MEGA SZOKU
ale w jakim mieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem jak to podyplomo
wo i zdajesz na studia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oksaa
Tak mam rozmowe kwalifikacykna na Uniwersytecie Śląskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oksaa
W MEGA SZOKU ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JESTEM W MEGA SZOKU
:-) nick przypadkowy, wypowiadałam się w innym temacie i tam byłam w mega szoku... mnie pytali dlaczego chcę studiowac logopedię, co chce potem robić i czy mam jakieś doświadczenie z dziećmi...tylko że na innym uniwersytecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochanie, no więc powtórz sobie wiadomości z fonetyki i fonologii, tzn. to jest istota nauczania logopedii, myślę jednak że na rozmowie kwalifikacyjnej nie będzie ich to obchodzić, patrzą przede wszystkim na to, jaki masz zakres wiedzy z jez. pol. (głównie literatura i poetyka), ew. czy mówisz wyraźnie i takie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oksaa
Ok, dziekuje Wam wiadomości z literatury beznadziejnie ja jestem po medycynie...i chyba bede musiała troche przeczytac z tej fonetyki itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oksaa
A jak jest na samych studiach da się przeżyc :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oksaa
tak wiem jak wygląda otwór gębny :) Ale przeraża mnie reszta cała fonetyka i fonologia i nieszczesna literatura...A jaki jest poziom na studiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JESTEM W MEGA SZOKU
a ja ci powiem, że fonetyka i fonologia to ABSOLUTNA PODSTAWA!!!!! na tym opiera się logopedia..więc jak nie masz pojęcia to radzę sie pouczyć... u nas wałkują to na maxa a jest nawet babka co przed wejściem na zajęcia pyta wyrywkowo o głoski i trzeba szybko i bez zastanowienia powiedzieć wszystkie jej cechy! dźwięczna/bezdźwięczna, ustna/nosowa, otwarta,miękka/twarda, podać miejsce artykulacji i stopień zbliżenia narządów mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oksaa
Rozumiem to na studiach w trakcie to tak! ale na rozmowe kwalifikacyjna nie powinno to obowiązywac skoro nie ma jakich kolwiek zagadnien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JESTEM W MEGA SZOKU
nie no jasne o rozmowe w ogóle się nie martw!!! będą patrzeć przede wszystkim jak mówisz, czy nie masz wady wymowy, czy nosisz aparat itd. a i tak radzę poczytać o fonetyce bo nie będziesz miała za dużo czsu żeby sie tego nauczyć...my mieliśmy zaledwie 3 konwersatoria z tego, a ta babka o ktorej pisałam ma z nami zupełnie inne zajęcia i tak o to pyta, bo musisz umiec zaklasyfikowac każdą głoskę nawet we śnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oksaa
dla mnie odpowiedni zawód! lubie dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JESTEM W MEGA SZOKU
nie zgadzam się z ejzeeeeeeeeeeeeeeee jak nie wiesz i nie orientujesz się ile zarabia logopeda to prosze nie wypowiadaj sie dobrze? Ja ten zawód uwielbiam, daje mi mnóstwo satysfakcji! Tak skończyłam w tym roku i już dostałam pracę, pracuję na pół etatu w szkole, na pół etatu w przedszkolu i jeszcze 3 razy w tygodniu w prywatnym gabinecie u jednej logopedki..a w przyszłości otworzę swój własny gabinet...więc na brak pracy nie narzekam i na pewno zarabiam więcej niż lekarz w szpitalu...to info dla ejzeeeeeeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejzeeeeeeeeeeeee
hmmmm to dla mnie zaskoczenie naprawde moje słowa nie były zlośliwe, tak naprawde myślałam przez wiele lat chodzilam do logopedy i nie zauwazyłam by zawod przynosił kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oksaa
W MEGA SZOKU.......... tak masz rację to zawód z przyszłością i dlatego wybrałam taki kierunek i kasa tez jest !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JESTEM W MEGA SZOKU
nie odebrałam tego jako złośliwość :-) tylko juz rzeczywiście trace cierpliwość jak słysze takie słowa :-) i musze ciągle z tym walczyć a jeśli moge zapytać...to dlaczego chodziłaś? w jakim mieście? (czy jakies duże, czy małe) a ile płaciłaś? pytam bo sie dziwię że piszesz że to się nie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinusia
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinusia
witam jak tez jestem logopedą i uwazma ze ten zawod ma przyszlosc:) studiowalam na ap w krk i zachecam wszystkich -super studia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nouvelle
Mam nadzieję że jeszcze ktoś przeczyta moje pytanie;) Jestem w III klasie liceum i wybieram się na AP w Krakowie właśnie i mam pytanie dot.studiów?Marzę o logopedii,zawód po prostu dla mnie,ale nie wiem czy jest się czego bać?Jest bardzo trudno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenkaa20
witajcie dziewczyny wiem ze temat troche podumarł ale mam pytanie do tych z was ktore sa na podyplomowkach:gdzie?o co pytali na rozmowach wstepnych,jaki poziom,czy trudno i ktore szkoly polecacie?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuchaaaaaaaaaaaaa
a ja jestem przeszczesliwa! wlasnie sie dowiedzialam ze dostalam sie na specjalizacje psychopedagogika specjalna z logopedia!! bardzo sie ciesze, bo bardzo chcialabym zostac logopeda. a tak na marginesie, ktoras z was napisala, ze to praca tylko z dziecmi- nie tylko, pomocy logopedycznej potrzebuja ludzie po wypadkach, wylewach, majacy alalie itp. a ponadto aktorzy, osoby pracujace w mediach, telewizji, radiu. wiec nie odraniczajmy logopedii tylko do pracy z dziecmi, ktore nie wypowiadaja literki 'r'- bo czesto tak jest ten kieruunek postrzegany. ten kto w tym siedzi wie o czym mowie. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxzzz
ja studiuje logopedię i niestety wymagane jest do tej pracy więcej godzin tj. lub po 5 letnich magisterskich lub po podyplomowych 4 semestralnych, kierunek jakiś + wyrażenie \'z logopedią\' nie uprawnia do zawodu, tzn. pracodawcy uznają, że to za mało.( Co do pacjentów z alalią, afazją i dyzartrią...można z nimi pracować po neurologopedii, na którą można dostać się po skończeniu 5-letniej logopedii lub podyplomowej 4-semestralnej :) Ja obecnie jestem na 4 semestrze podyplomowej logopedii i dalej mam zamiar skończyć neurologopedię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienneczka
witam, chcialabym uzyskac informacji czy po studiach licencjackich dziennikarstwo i komunikacja społeczna można iśc na studia podyplomowe z logopedii, czy podyplomówka wchodzi w gre tylko z tytułem magistra? może to glupie pytanie, ale slyszalam wiele wersji. Prosze zorientowanych o odpowiedzenie mi równiez na pytanie, czy wybierajac sie na studia podyplomowe z logopedii trzeba miec przygotowanie pedagogiczne. dziekuje z gory za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylaba10
Gdy ukończyłam bibliotekoznawstwo na AP w Krakowie, to starałam się dostać na logopedię na tejże Uczelni" i dali mi kosza". Przyjmują po psychologii, pedagogice, polonistyce. Później tak się złożyło że ukończyłam polonistykę. A w tym roku kończę logopedię - egzaminy wszystkie na 5(ale kończę nie na tej uczelni). Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi nie robi żadnych problemów. Studiuję na miejscu, a to dla mnie ważne. Jeśli chcesz pracować w szkolnictwie to musisz mieć kwalifikacje pedagogiczne. Powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylaba10
Z tego co pamiętam dyplom magistra był wymagany....Ale nie zrażaj się. Popytaj, zadzwoń. Jak widzisz czasami trzeba się wystarać o przyjęcie na wymarzone studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ln
Mam pytanie czy ktoś studiował na wyższej szkole pedagogicznej w Łodzi logopedie. Jak wygląda rozmowa i czy jest ciężko na studiach?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×