Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

moonia

świadczenie rehabilitacyjne a urlop maciezyński

Polecane posty

Witam!!! Mam pytanie i byłabym wdzięczna gdybys mogła mi odpowiedzieć. Moja sytuacja wygląda następująco: jestem w ciąży i przebywam na zwolnieniu (problemy z ciążą). Wiem ze na zwolnie niu mozna przebywac 182 dni. Okres ten konczy mi się miej więcej na dwa tygodnie rzed wyznaczonym teminem porodu. Już teraz rozmawiałam z kadrową że pewnie trzeba bedzie wystapic do ZUS o swiadczenie rechabilitacyjne. Kadrowa zrobi to.... ale jest jedno ale bo czy prawdą jest to że Zus może nie przyznac mi tego swiadczenia i KAZAć przejśc na urlop maciezynski na dwa tygodnie przed porodem? Nie chciałabym zeby tak było bo wole te dwa tygodnie poswieciec na opieke nad dzidzia . Jezeli rzeczywiscie tak sytuacja bedzie miala miejsce to czy mam prawo na jakies odwolanie od tej decyzji? Pozdrwaiam i z góry dziekuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!! jezeli twoje zwolnienie konczy sie tak 2 tygodnie przed rozwiązaniem nie mozesz skladac papierów o świadczenie tylko juz musisz przejsc na maciezynski...niestety,gdybys (tak ja mialm )byla od samego poczatku ciąży na zwolnieniu i zwolnienie konczylo sie 2 miesiace przed rozwiązaniem to przeszłabyś na świadczenie ale w tym przypadku musisz juz na Macieżynski....kadrowa ma rację, pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie rozmawiałam na ten temat z moją kadrową i ona twierdzi coś zupełnie odwrotnego a mianowicie to, żźe świadczenie muszą Ci przyznać bo nie są w stanie przewidzieć terminu porodu, równie dobre, możesz przenosić ciążę dwa tygodnie i co wtedy miesiąc Ci zabiorą, nie mogą bo tylko dwa tyg. możesz wykorzystać przed porodem. Co innego gdyby okres zasiłkowy kończył Ci się w dniu przewidywanej daty porodu, a poród by się opóźnił wtedy mogliby kazać iść na macierzyński. Skłądaj papiery o świadczenie rehabilitacyjne, ja na odpowiedź z ZUSu czekałam 2 tygodnie i przyznali mi 3m-ce świadczenia mimo, że data porodu wypadała za 2,5 m-ca też mogli dać tylko dwa miesiące i potem kazać iść na macierzyńskie a jednak dali 3 m-ce bz żadnych komisji i problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki bardzo za dodanie otuchy ale rzyczywiscie masz racje z tym opóznieniem porodu... rzeczywiscie nie maja mozliwosci na okreslenie dokladnej daty :) wiec mam nadzieje ze wszystko skonczy sie dobrze. A nie wiesz jeszce tylko czy kadrowa ma obowiazek zlozenia tych dokumentów o swiadczenie do ZUS Mówiła że cos tam trzeba bedzie wypełnić. Czy ja musze tego do[ilnować? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak widze ,co inne misato inne porady,....hihi ja oczywiscie życze ci abyś dostała to świadczenie bo faktycznie poród moze ci sie opóznic ja mialm 10 dni opozniony...wiec fakt faktem skąd mogą wiedziec...ale tak czy inaczej tez mogą zrobic ci tak jak pisałam...czego ci nie zycze bo te 2 tygodnie pozniej mozesz z dzieckiem spedzic a nie pedzic do pracy.... powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mooniu u mnie w firmie pilnowała tego kadrowa, ale lepiej pilnuj sobie tego sama, bo wiem, że u znajomych nie zawsze tak było i potem zostawały bez pieniędzy zanim ZUS przyznał świadczenie. Na jakieś 3-4 tyg. przed końcem okresu zasiłkowego trzeba złożyć te papiery. Zaraz poszukam wzorów i ci wkleję i napiszę co i jak. Bo jeden papierek będzie Ci musiał wypełnić lekarz, jeden Ty i to wszytsko trzeba dostarczyć do Zusu, u mnie robiła to firma, nawet papierki za mnie powypełniali, ja tylko dałam ten co lekarz wypisaał ale ja musiałam grzecznie leżeć i wszyscy o tym wiedzieli więc ułatwili mi tą procedurę jak tylko mogli. Zaraz poszukam linków....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moonia ty musisz wypełnić te dokumenty część wypełnia pracodawca, część ty i część twój lekarz. Najlepiej zrób ksero swojej karty którą masz u lekarza ( tak mi poradził mój ginekolog) i to też załącz do dokumentów. Mnie już nie wzywali na komisje tylko przyznali zaocznie. Moja kadrowa nawet nie raczyła mnie poinformować że istnieje coś takiego, to ja jej musiałam wszystko tłumaczyć i sama szukać informacji. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ MONIA Ja również starałam się o świadczenie rechablitacyjne, podobnie jak tobie zasiłek chorobowy koczył się 2 tygodnie przed terminem. Dostałam świadczenie rehabilitacyjne na miesiąc, dlatego że nie można przewidzieć dnia porodu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje bardzo za cheć do pomocy Słonko jestem Ci bardzo wdzieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.zus.pl/formul/default.asp Na tej stronce masz gotowe druki. Najpierw z drukiem N-9 do doktorka żeby wypełnił, Ty wypełniasz Np-7 i to do ZUSU albo do kadr w zależności od tego ile osób liczy Twoja firma, jeśli powyżej 20 to kadrowa to musi wysłać tylko przypilnuj tego, żeby było na przynajmniej 3 tyg. przed końcem okresu zasiłkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanko odnosnie zasiłku rehabilitacyjnego- ile on wynosi?(oczywiscie w czasie ciazy) Czy tak jak zasiłek chorobowy w czasieciazy jest to 100% pensji? Z góry dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaa2310
mi niby przyznali swiadczenie rehabilitacyjne od 5 sierpnia a jest juz 16 wrzesnia i jeszcze zadne pieniadze nie wplynely mi na konto?? ile sie czeka na wplyw pieniedzy?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×