Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość boli brzuszek

Amotaks

Polecane posty

Gość boli brzuszek

Cześć Dziewczyny! Mam pytanko o lek w temacie czyli amotaks. Mam na bazie tego leku zrobione globuli. Od kąd je stosuje przez cały dzień boli mnie brzuszek. Czy któraś z Was miała tez taki lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezko wpisac w google nazwe leku? Amotaks ® AMOKXICILLINUM kapsułki 250 mg i 500 mg tabletki 1 g granulat do sporządzania zawiesiny 250 mg/5 ml SKŁAD LEKU: KAPSUŁKI substancja czynna: trójwodzian amoksycyliny 250 mg* lub500 mg* TABLETKI substancja czynna: trójwodzian amoksycyliny 1 g* GRANULAT DO SPORZĄDZANIA ZAWIESINY 2 g granulatuodpowiada 5ml sporządzonej zawiesiny i zawiera: substancja czynna: ;trójwodzian amoksycyliny 250 mg* * W przeliczeniu na bezwodną substancję. POSTAĆ LEKU: Kapsułki żelatynowe, tabletki, granulat do przygotowywania zawiesiny wodnej o smaku owocowym. Do stosowania doustnego. DAWKOWANIE: Dawkowanie leku powinno być uzależnione od czynnika patogennego, wieku chorego, jego stanu, masy ciała i ciężkości zakażenia. Dorośli: Przeciętnie 250 mg do 500 mg co 8 godzin. W ciężkich zakażeniach dawkę można zwiększyć do 6 g na dobę. Zapalenie ucha, nosa, gardła wywołane przez paciorkowce, pneumokoki, gronkowce nie wytwarzające penicylinazy, Haemophilus influenzae. Zakażenie układu moczowo - płciowego wywołane przez E. coli, Proteus mirabilis, Streptococcus faecalis. Zakażenie skóry i tkanek miękkich wywołane przez paciorkowce, wrażliwe gronkowce i E. coli 250 mg co 8 godzin. W ciężkich zakażeniach lub infekcjach wywołanych mniej wrażliwymi drobnoustrojami na lek zaleca się podawanie 500 mg co 8 godzin. Zakażenia dolnych dróg oddechowych wywołane przez paciorkowce, pneumokoki, gronkowce nie wytwarzające penicylinazy, Haemophilus influenzae. 500 mg co 8 godzin Dzieci: Powyżej 10 r.ż. - dawkowanie tak jak dla dorosłych. Do 10 r.ż. - przeciętnie 20 mg/kg m.c./dobę w dawkach podzielonych co 8 godzin. W ciężkich zakażeniach lub infekcjach wywołanych mniej wrażliwymi drobniustrojami na lek zaleca się podawanie 40 mg/kg m.c./dobę w dawkach podzielonych co 8 godzin. Zapalenie ucha, nosa, gardła wywołane przez paciorkowce, pneumokoki, gronkowce nie wytwarzające penicylinazy, Haemophilus influenzae. Zakażenie układu moczowo - płciowego wywołane przez E. coli, Proteus mirabilis, Streptococcus faecalis. Zakażenie skóry i tkanek miękkich wywołane przez paciorkowce, wrażliwe gronkowce i E. coli 20 mg/kg m.c./dobę w dawkach podzielonych co 8 godzin. U dzieci o wadze 20 kg lub wiecej dawkowanie jak u dorosłych. W ciężkich zakażeniach lub infekcjach wywołanych mniej wrażliwymi drobnoustrojami na lek zaleca się podawanie 40 mg/kg m.c./dobę w dawkach podzielonych co 8 godzin. Zakażenia dolnych dróg oddechowych wywołane przez paciorkowce, pneumokoki, gronkowce nie wytwarzające penicylinazy, Haemophilus influenzae. 40 mg/kg m.c./dobę w dawkach podzielonych co 8 godzin. U dzieci o wadze 20 kg lub więcej dawkowanie tak jak u dorosłych. Przygotowanie zawiesiny: Do zawartości butelki dodać przegotowanej, ostudzonej wody do objętości 60 ml (do zaznaczonej kreski), i dokładnie wymieszać przez wstrząsanie. DANE FARMACEUTYCZNE: OPAKOWANIE: 16 kapsułek lub tabletek w opakowaniu typu blister. Granulat do przygotowywania zawiesiny wodnej Amotaks 250mg/5ml jest pakowany po 24 g (co odpowiada 3,0g amoksycyliny) do butelek ze szkła oranżowego z zaznaczoną objętością 60 ml w postaci kreski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boli brzuszek
joannoz czytać umiem i to co tu wkopiowałaś już wadno przeczytałam na ulotce, zaraz po tym jak kupiłam lek. Ale nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie. Chciałam się dowiedzieć czy ktaś jeszcze miała ten lek i coś przy jego zażywaniu jej dolegało. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajo
oj tam czepiasz sie dziewczyny, cieszcie się, że to nie kolejny durny temat z cyklu: "dotykałam się, czy moge byc w ciąży". To jest forum pytasz i dostajesz odp. a Wy tak każdego umiecie zjechać. W końcu wyjdzie, że na każdy temat będziecie odpowiadać coś w stylu :"...Boże widzisz i nie grzmisz". Troche zrozumienia dla ludzi i ich problemów Do autorki-> z chęcią bym ci pomogła, ale nigdy nie brałam takiego leku, ale wiesz, każdy lek to obciążenie dla organizmu. Pozdrawiam ciepło i zdrowia życzę :)🌻:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boli brzuszek
joannz - dobrze, że Ty grzmisz jajo - dzięki To nie było kolejne pytaniu z cyklu "razpaczam" ja tylko tak spytałam czy może któraś z Was brała lek i miała jakieś objawy, jeśli nikt nie brał, albo nie chce się podzielić ok. Mi nic się złego nie dzieje! Życze wszystkim zdrówka i by nigdy nie musili brać jakichkolwiek leków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam
bralam ten lek i mialam mocne bole brzucha a nawet biegunki przez 4 dni poszlam do lekarza i ten kazal mi przerwac przyjmowanie leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz i nie grzmisz...przecież każdy reaguje inaczej na leki, ja amotaks toleruje doskonale nic mnie nie boli, a wręcz przeciwnie. Nie rozumiem joannaz w czym problem? która ulotka traktuje każdego indywidualnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fortuitous
To są skutki uboczne tego leku :) Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (biegunka, nudności, rzadko wymioty). Reakcje alergiczne, w pojedynczych przypadkach - wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy, objawy choroby posurowiczej. Przemijające niewielkie zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy, rzadko - zapalenie wątroby i żółtaczka cholestatyczna. Niewielkie przemijające zaburzenia hematologiczne. Więc widzisz, że możesz mieć biegunkę, nudności itp. Ktoś wyżej już napisał, że każdy inaczej reaguje na leki .. :) Ja biorę Amotaks i nic mi się nie dzieje, leczy mnie z silnego zapalenia gardła i jest coraz lepiej :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emment18
Tak wiec dziewczyny powiem wam ze dostalam zapalenie oskrzeli, lekarz mi to przeopisał i nagle dostałam silnych bolów nerki 20 godzin nie korzystłamz kibelka i bardzo bolał mnie przewód moczowy, lekarz powiedział ze to nie est od tego leku jednak na własna reke przestałam go brac i objawy zniknęły. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
HEj kobitki Ja dostslm amotaks na infekcje w pochwie - pomoglo ale i tak miala dolegliwosci ze strony uk.pokarmowego mimo oslony kazdy reaguje jnaczej !!!! Duzo zdrowia dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry wieczór... od 5 dniu stosuje antybiotyk Amotaks na zapalenie obustronne uszu jednak nie ma żadnej poprawi a wręcz odwrotnie jest coraz gorzej. Czy miał ktoś taka sytuacja? Kontynuować lek czy już powinnam zgłosić się do lekarza po inny? Antybiotyk został przypisany mi na 10 dni. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę go właśnie na zapalenie zatok. Z zatokami lepiej, ale biegunkę mam już tydzień i nie ma widoków, że minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zeta

Witam, szukam jakichś informacji o tym leku, bo sama dostałam po nim silnych wymiotów i gorączki. Dopiero po zażyciu tego lekarstwa poczułam, że jestem chora. Wyglądało to na poważne zatrucie. Przy okazji straciłam apetyt. Odstawiłam to w cholerę... Tydzień do siebie dochodziłam. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×