Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość asssssssss

Dlaczego ceny bulek.. rosna?

Polecane posty

Gość asssssssss

albo dlaczego rosna ceny cukru? Jaki jest tego powod? Piszcie jak najwiecej (potrzebne do pracy..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W skrocie... spowodowane jest to stratami rolnikow w tym sezonie (susza, potem nagle deszcze)... Ale tez zawsze takie warunki wykorzystuje sie do windowania cen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HmmmXxxx
a moglby to ktos bardziej rozpisac? ja mam bardzo podobne pytanie jak autorka topicu.. Czyzby ten sam temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spontaniczy Zdzichu
Ceny tego co ja produkuję nie rosną już 6 rok,a o wiele wzrosły ceny; paliwa energi elektr. gazu (wózek widłowy) wody ścieków NAWOZÓW Środków ochrony roślin (po pierwszych dopłatach bezpośrednich NAGLE ceny poszybowały w górę ) części wymiennych Tak więc nic nie inwestuję ,a tylko czekam na poprawę koniunktury ! A ceny zbóż są porównywalne do popszednich lat !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez miesiąc nagadali ludziom w prognozach pogody o suszy i rolnicy to wykorzystali. Nic nie straciliby jakby ceny zostały takie same jak były, bo i tak jakieś pieniądze dodatkowe z Unii dostali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ceny bułek
Popytaj młynarzy.Ja pracuję w piekarni.Jakiś miesiąc temu kupiliśmy mąkę w dużo wyższej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym się zastanawiala czy akurat rolnicy zyskali na tych podwyżkach. zwykle najwięcej w takich sytuacjach zyskują pośrednicy. zboże może ma już wyższą cene ale sprowadzają już z np Czech, rząd ma uruchomić rezerwy więc można by się zastanawiać czy ceny, które widzimy w sklepach są efektem wyższych cen skupu, czy może wyższych marż. piekarze mówią, że od kilku lat nie podnosili cen i teraz już muszą. ciekawe tylko dlaczego nagle wzrosła cena np. bułki tartej, która raczej ze swieżutkiego chleba nie jest robiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×