Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

No i nie poczęstowałam Wsz kawką. Innym razem. Za godzinkę jadę do Marketu po buraczki i fasolkę. Może kaszę jęczmienną kupięjak będzie. Dziś będę robić barszczyk, żeby nawet trzęsienie ziemi było to i tak od garów mnie nie od ciągnie. Chcę barszczyku ukraińskiego !!! Ptaszki nakarmione wesolutko latają. Chipmunk objadłsię że wory zwisają aż do ziemi. Śmiesznie wygląda. Wiewiórki jak zwykle kradną i oszukują. Słoneczko też wesoło świeci. Po wczorajszym deszczu jest mokro i nie może być mowy o pracach w ogrodzie. MM cichutko pracuje w gabinecie a ja siorbię resztki kawy z kubeczka. Ostatnio znów kupiłam w Starbucksie, tym razem biały i we wnątrz łagodny żółty kolorek. Nowy to najbardziej go lubię. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów narobiłam byków. Lecę zmienić pidżamę na coś ludzkiego i w drogę. Komu w drogę temu czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarciu i co?
Witajcie No cóz, postanowiłyśmy z Klarą ze schodzimy z topiku bo tylko dwie zostałysmy a we dwie to możemy pisać na pocztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo smaczny i szybki serniczek/właśnie zrobiony/Polecam 1 kg.mielonego sera +1 margaryna + 1 szklanka cukru + 2 całe jajka włożyć do garnka i mieszając zagotować.Na gorącą masę wsypać 2 budynie śmietankowe lub waniliowe i mieszać do uzyskania jednolitej masy. Gorącym serem przekładać warstwami herbatniki. Wierzch polać polewą kakaową. Blaszkę z ciastem wstawić do lodówki aby herbatniki przesiąkły masą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klara zapraszamy! Namoczyłam fasolkę. Barszczyk będzie napewno. Rybciu kochana znalazłam ŚLEDZIE świeże. To tylko Tobie zawdzięczam. Narobisz smaku a później nie ma zmiłuj się. Śledzi nie kupowałam. już wiem gdzie więc nie ma obawy na wielkanoc będą. Kupiłam kaszę jęczmienną, a buraków chyba z 4 kg , będą na później lubię duszone. Moje panie zapraszam na popołuniową kawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Saro,bardzo nam miło.Rozgość się na naszej ławeczce wygodnie.My też za często nie przysiadamy na niej,ale codziennie ktoś ją odkurzy,poczęstuje kawą,jakimś przepisem,wierszykiem,kawałem i tak nam leci dzień pracująco-emerytalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingalo cieszę się,wreszcie zjesz upragniony barszcz. Ja wczoraj ugotowałam,trochę zjedliśmy na obiad a resztę w dwóch dużych słoikach zamroziłam.Syn wczoraj dzwonił i podczas rozmowy mąż pochwalił barszcz,syn zrobił mi wymówkę,że jak był w naszym mieście to barszczu nie nagotowałam a wiedziałam,że przyjedzie.Więc zabierze w niedzielę lub jutro/co coś wspomniał,że po baletach w nocy pojadą do swojego domu,u nas spać nie będą,chyba że coś jeszcze się zmieni,synowa ma być abstynentką i kierowcą/Dzisiaj musiałam gotować świeżą zupę,zrobiłam ogórkową,będzie na jutro tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Rybcia za zaproszenie , :D będzie mi miło od czasu do czasu przysiąśc z wami na ławeczce, nie obiecuję zbyt często wpadac bo też jestem aktywna w necie a czas jest jaki jest - ograniczony. Serdecznie pozdrawiam 🌻 a dla Klary 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach Saro! Piękny walc, piękna młoda para i żeby przez swoje malżeńskie życie przeszli krokiem tanecznym. Rozmarzyłam się troszeczkę. Młodem być, wódkę pić i do łóżka walcem iść. Rybciu a co ja nie mogę? Piękne wiersze piszesz. Osobiście napiszę jeden wiersz na rok i to wszystko. Muszę mieć natchnienie tak jak na ten barszczyk. Stawiam fasolkę teraz do gotowania. Rybciu daj mi proszę przepis na leczo. Martadelę kupiłam (pamiętam że dodawałam) paprykę, cebulę i pomidory też już mam. A co dalej? Zrobię w tygodniu to nie piekarnia z tym przepisem. Nie chcę zostać kucharką!!! wszystko będzie Twoja Rybciu wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sara, klara, Olimpia, rybcia i chora Krystynkka zapraszam na doughnutsy - oryginały. Fasola już kipi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leczo to była duszona papryka z kełbaską pomidorami i cebulką dodawało suę przecier pomidorowy albo sos. Pychotka, palce lizać. Taniec to ja będe miała wieczorem. MM przeziębiony i jest coraz gorzej. Do marketu sama jeździłam nie chciałam MM trudzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sara abstynentki to my jesteśmy między jrdna butelką a drugą butelką hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmyłam się do telewizorni na film "na dobre i na złe". Kingalo Ty wszystko możesz,zresztą chyba Wszystkie możemy "młodym duchem być,wódkę pić i do łóżka walcem iść". Przepis na leczo podam Ci jutro,jak wstaniesz będzie gotowy,bo dzisiaj trochę posiedziałam w kuchni przy garach i już jestem zmęczona.Nie bój się kucharki z Ciebie nie zrobię a przepisy które Cię zainteresują moze kiedyś wykorzystasz. Saro muzyka piękna,puszczaj nam,puszczaj ewentualnie posłucham jutro. Na dobranoc: daleko szukamy - co mamy tak blisko. Wciąż się rozglądamy,chcemy z życia wszystko. Tyle w świecie złego,zawiści i krzyku a szczęście przysiadło cichutko w kąciku... Kingalo przyjemnego popołudnia w walce z barszczem ukraińskim. Dziewczyny spokojnej nocy i miłych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrochęRybci przepisu miksuję z Olimpii a co wyjdzie zobaczymy. Nigdy surowych buraczków nie smażyłam ale.... zapach jest ok, na masełku smażę Fasolka gotowa, w innym garnuszku gotuje się kosteczka wołowa i tak 2 garki i patelnia wrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybciu do buraczków dodaję wody bo jeśli za dużo dam masła to później barszcz będzie za tłusty. Nie wiedziałam że tyle przy tym roboty. Chociaż chyba ze 3 lata temu poświęciłam 5 godzin na zrobienie tortu. Krem również sama robiłam. Był bardzo dobry. Myślę że buraczki gotowe teraz wracam do przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór Klaro! Przyjdź z michą barszcz ukraiński jest na ukończeniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie próbowałam ale.... wiem że mało dobry, wspaniale dobry! Tarkowałam, obierałam, kroiłam i ciągle miałam ławeczkę na 284 stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×