Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Rybcia- ja też znikam do SPA- :) Ciekawi mnie tylko, jak można nie mieć swojego życia i ....tropić mnie gdzie piszę!!!!! Sara wiedziała. a pozostałe...???? śledziły bo.....lubią!!! Chyba..... )))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nieeeeeee ale chora osoba, najpierw mnie sklęla że do Was weszłam a starała się jątrzyc między mną a Klarą a teraz tutaj jątrzy. W sumie to na tamtym topiku musi by jakaś chora psychicznie kobieta ażeby tak czepic się Klary? Klaruś , mogę powiedzieć tyle tylko że bylaś mi najmilszą netową psiapsiółką i jakaś bezmózgowa osóbka ściga Cię po wsiech topikach, ale miejmy nadzieję że wcześniej czy póżniej lekarze ją wyleczą. Pozdrawiam Was wszystkie babeczki i nie zapraszajcie na tą ławeczkę gościnną ludzi chorych z nienawiści bo ławeczkę rozwalą. Dobranoc, milych snow dla każdej 👄 Kingula, poklnij sobie spokojnie ale się nie przejmuj, wariaci byli, są i będą. 🌻 popatrzcie lepiej na kaczuszki i kocurka- one mówią że wiosna idzie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Laweczko! Co to za zadyma na naszej Laweczce?? Mysle, ze nie bedzie silnego aby nasza Laweczke przewrocic....... jestesmy juz tu bardzo dlugo bywalo roznie ale nadal JESTSMY I BEDZIEMY czy mam racje Kingalo nasza zalozycielko :D Witam Was 👄 i nasza nowa kolezanke 🖐️ Czuje sie juz dobrze i Rybcia miala racje, bylam u malego Antosia dzisiaj ma tydzien. Wiem , ze sie chwale ale jak kazda babcia powiem , ze jest slodziutki i bardzo spokojny. Corcia i Ziec maja juz wprawe w wychowaniu bo to juz ..... tak, tak......czwarte dzieciatko. Maja co robic. Maja trzech synkow i jedna coreczke. Pozdrawiam 🖐️ Olimpio co u Ciebie, zapewnie jestes pochlonieta swoja Wnusia ale pokiwaj do nas . Jutro do pracy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Krystynko, dziekuję za miłe powitanie i gratuluję wnusia :D 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Saro, dziekuje 🌻 Naprawde istnieje tylko jedna radosc - radosc obcowania z Ludzmi. Przyjaźń jest niebiańską tajemnicą... Nie wiadomo co przyniesie dzisiaj ... jutro... Ale wiadomo jak wiele dała wczoraj.. Milego wieczorku zycze🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie moje panie! Krystynkko kochanie już wyzdrowiałaś, to dobrze. Odwiozłam MM i od razu wskakuję na ławeczkę. Masz racje Krystynkko nie jedna zawierucha była na ławeczce nie jedna „deseczka „ odpadła ale, ławeczka wciąż jest na swoim miejscu. Nie ważne kto kim jest, jesteśmy tutaj aby sie pobawić. Niektórzy nierozumieją słowa zabawa i starają się z zabawy zrobic zadymę. Piszemy tutaj po to , żeby oderwać sie od codzienności, pobyć w świecie ionternetowym, mile spędzić chwilę z przyjaciółmi internetowymi a czasami poprostu poklikać. Piszemu o wodzie, pogodzie, zagrodzie i ...wszystkim. Mamy odmienne zdanie i odmienne poglądy. Dobrze i miejmy bo jakież życie byłoby nudne adyby kolor czerwony podobał sie wszystki. Firanki w każdym oknie czerwone, sukienka u każdej czerwona, faceci w czerwonych garniturach, meble czerwone itd. Albo np.niebieskie. Monotonia. Rozumiem komuś nie odpowiada że ktoś ma kochanka lub kochanice. Fajnie będa mieli co na stare lata wspominać hahahaha. Ktoś wyjechał i zarabia a ktoś został w domu i pobiera zapomogę. Nie nasze życie, nie nasza sprawa. W przeciągu całego naszego życia podejmujemy wiele decyzji i nie musza one być właściwe i zgodne z naszym sumieniem. Ludzką rzeczą jest błądzić. Nie osądzajmy nikogo kiedy nie znamy pobudek ich działania. Nie jesteśmy bez skazy, jeśli tak uważamy jesteśmy.... Ławeczka sama sie obroni i nie potrzebuje ostrzegania. A jeśli topik zostanie rozwalony? To co? Koniec świata? To tylko zabawa podkreślam zabawa. Na tym się nie zaczęło nasze życie i na tym się nie skończy. Ci co zechcą sie odnależć, odnajdą. Olimpio!!!! Co u Ciebie?? Rybciu z tymi burakami dam se radę napewno. Saro i Klaro pozdrawiam Krystynkko uściski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jednak brudzę garnek. Gotuję kaszę jęczmienną, do niej będzie srdeleczek i kiszony ogórecze . Fajnie pachnie mi teraz w kuchni. Od wieków nie jadłam kaszy jęczmiennej. Gryczaną ostatnio jak byłam w Polsce. Ale przyznacie że inny smak. U mnie wciąż pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
))))) po burzy jest słońce a po nocy dzień :) a po zimie..... jest wiosna🌻 U mnie śnieg "zjechał"- rano był lekki mróz. Na dworze jeszcze niestety szaro, goło:( ale jest już jakaś nadzieja..... Zapraszam na kawę \_/> i ciasto czekoladowe . Kingala🌻 Rybcia 🌻 Olimpia 🌻 Sara🌻 Miłego dnia i zapraszam na spacer brzegiem morza:) http://www.ustronie-morskie.pl/index.php?akcja=art_kamery )))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam na ławeczce. u mnie po pochmurnej niedzieli pogoda zapowiada się dużo lepsza.Chmury się rozchodzą i zaczyna przebłyskiwać słońce,w nocy był leciutki przymrozek ale teraz już +3. Klaro dziękuje za kawkę i ciasto czekoladowe,dostawiam jeszcze różyczki faworkowe,co prawda jest kilka ale dla Nas Wszystkich wystarczy. Na początek kawka z mleczkiem w dzień wprowadzą Cię skutecznie. A potem już tylko uśmiech aby był przyczyną uciech. Więc: - do śniadania uśmiech miły, by życzenia się spełniły. - w południe uśmiech uroczy, to dzionek miło zaskoczy. - a wieczorem do szarlotki niech Twój uśmiech będzie słodki.Gdy uśmiechom tym sprostasz nie spotka Cię żadna troska. Miłego i słonecznego dnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laweczko! Witam Wszystkie Panie! Tak to bywa,ze w weekend rzadko znajduje czas na wspolne posiedzenie.Wczoraj wrocilismy dosyc pozno i zabraklo czasu by do Was przysiasc. Podam Wam dzisiaj prosta,smaczna potrawe!Pychota!!! Składniki (dla dwóch osób): 1 pierś z kurczaka, ciastko francuskie (2 płaty o wymiarach ok. 15x25 cm), 2 plastry żółtego sera, 2 plasterki szynki, kilka pieczarek, 1 cebula, 1 jajko, oregano, sól i pieprz. Wykonanie: Pierś kroimy na dwie równe części. Każdą z nich solimy, pieprzymy i "oreganujemy". Pieczarki oraz cebulę myjemy, kroimy w kosteczkę i podsmażamy na maśle. Ciasto francuskie przycinamy do odpowiednich rozmiarów (ja używam takiego gotowego, niemrożonego z Lidla), kładziemy na posypaną mąką blaszkę i na 10 minut wkładamy do lodówki, żeby się nam nie rozpłynęło w trakcie przygotowań. Po tym czasie wyjmujemy i nacinamy w następujący sposób: z każdej strony, wzdłuż dłuższego boku robimy nacięcia ok. 8 cm, w odstępach co 1,5-2 cm; po środku ciasta mają zostać jakieś 4-5 cm niepocięte. Na tak przygotowanym cieście kładziemy pierś, na to podsmażone pieczarki, a na wierzch plasterek żółtego sera. (Inna opcja jest taka: pierś - plasterek sera - plasterek szynki.) Zabieramy się za zaplatanie ciasta. Paseczki przekładamy na zmianę prawy, lewy, prawy, lewy, trochę jak sznurówki w bucie :) Pomiędzy paseczkami powinny zostać maleńkie przerwy, aby kurczak mógł odparować podczas pieczenia. Gotowe zawiniątka wkładamy na 15 minut do lodówki, a po wyjęciu smarujemy z wierzchu roztrzepanym jajkiem. Wkładamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni i pieczemy przez około 25-30 minut. Ciasto powinno zrobić się złociste i chrupiące. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olimpio witaj. Potwierdzam danie jest pyszne,robiłam już nie raz."Pakuneczki"wyglądają jak mumie a pierś można przyprawić wg.własnego smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis z sieci.Wczoraj jadlam te potrawe.Pyszna! Post diabli wzieli,wiec juz nic nie pisze.Szkoda nerwow! Klaro🖐️ Rybciu🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja robiłam z "wielkiego żarcia". Robiłam też pierś kurczaka ze szpinakiem i fetą ,też pyszne. podwójna pierś kurczaka/40dkg/ 30-40 dkg.świeżego szpinaku ciasto francuskie 0k.100-120 gr.sera feta łyżka masła 2-3 ząbki czosnku sól,pieprz,ewentualnie oregano. Świeży szpinak podsmażyć na łyżce masła kilka minut aż zmięknie,pod koniec dodać przeciśnięty czosnek i doprawić solą,pieprzem. Ciasto podzielić na 2-3 części.Na każdej połówce położyć warstwę odsączonego szpinaku,na to surowy filet z kurczaka,delikatnie doprawić solą,pieprzem i oregano/można użyć przyprawy do drobiu/ a na wierzch pokruszyć ser feta.Przykryć drugą połówka ciasta,dobrze docisnąć brzegi np.widelcem,posmarować rozkłóconym jajkiem,naciąć w kilku miejscach aby mogła odparować woda z mięsa. Włożyć do nagrzanego do 180* piekarnika i piec 20-30 minut,pod koniec zaglądając aby się za mocno nie zarumieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny- skopiowałam Wasze wspaniałości. Zobaczcie jak dzięki Wam znienię monotonność w kuchni:)- zwykłe piersi z kurczaka- a inaczej. Jutro Podkoziołek ( u nas)- czyli popularny śledzik. Dziś kupuję matjasy i robię śledziki:) Kilka szt. matjasów - wypłukać i namoczyć. Potem kroimy w paski o szer 2-2,5 cm. Kroimy cebulę w kostkę Olej, cukier, ocet. Pokrojone matjasy wkładamy do słoika- na przemian... matjasy+ cebulka, lekko posypujemy cukrem i znów matjasy...itd. Na koniec zalewamy olejem kujawskim i na koniec dodajemy nakrętkę octu ( tak 3/4 nakrętki) Słoik zakręcamy, stawiamy do góry dnem i..... jutro już są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaro ja korzystam z portalu Wielkie Żarcie od początku kiedy "zasiadłam" do komputera i Kotlet tv- oba to wielka skarbnica przepisów. W Kotlet tv są przepisy na wideo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz zrobię śledzie wg,Twojego przepisu,bardzo lubimy śledzie i robię je na różne sposoby. Na "okazje" robię też śledzie w majonezie.Jak jeździliśmy z dziećmi do Świnoujścia,tam jadłam je pierwszy raz i bardzo nam i moim znajomym posmakowały. Filety należy trochę pomoczyć,pociąć na odpowiadające nam kawałki,cebulę pokroić w cienkie plasterki.Układać w piramidki -majonez na półmisku cieniutko,kawałeczki śledzia,na niego troszeczkę majonezu,plasterek cebuli,majonez i i tak z trzy warstwy.Wierzch majonez.Nam wszystkim bardzo smakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie porankiem. Zapachniało kurczaczkiem. Dzis będę robić leczo. Teraz szybciutko w stó wyjściowy i do sklepu po bułeczki. Dziś mamy święto więc na drogach będzie lużno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wiem - Dzień Prezydenta,narodowe święto ku czci pierwszego prezydenta - doszkoliłam się trochę .Jednak internet to wielka skarbnica wiedzy.Nawet nie wiedziałam,że macie takie święto. Przynajmniej doszkoliłam się trochę o Wszystkich Waszych prezydentach.Ale teraz jestem mądra hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wiem.Przynajmniej doszkoliłam się o Wszystkich Waszych prezydentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam na popołudniową u Was kawę a u mnie poranną. Szybciutko wróciłam, tak jak mówiłam trochę luzu na autostradach. U mnie słoneczko już zagląda w okna i będzie cieplutko. Możliwe że wyjdę zrobić rabatkę. Zobaczymy jak będzie z moimi planami na dziś. Ptaszki już nakarmiłam i pięknie świergocą. Czasami w okół karminka tak się usadowią że inne w górze muszą fruwać i czekać na swoją kolejkę. Naprawdę miło patrzeć i miło słuchać ich śpiewu. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Rybciu dziś Dzień Prezydenta. Wywiesiłam flagę jak przystało na amerykańskiego obywatela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam niespodziewanych gości,przyjechała koleżanka z mężem z niemiec.Musi wyrobić nowy dowód i prawo jazdy bo ma ważne do marca.br.Jest tam już ponad 10 lat,jak weszliśmy do Unii założyła sobie firmę sprzątającą .Mąż przeszedł na emeryturę i do niej dojechał.Teraz zabrali mm i pojechali miedzy innymi do Czech na zakupy,także dziewczyny zanurzam się w garach i szykuję "wyżerkę"Dobrze,że trochę mam z soboty,ale jakąś sałatkę muszę skomponować. Nie wiem czy dzisiaj jeszcze zajrzę na ławeczkę,więc życzę Wam miłego popołudnia i spokojnej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×