Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
przenoszę

Czy ktoś miał przeprowadzoną laserową korekcję oczu?

Polecane posty

Gość binokle
lawena benda pewnie masz rację... muszę się w końcu wybrać na to badanie do lekarza, a nie tylko czytam i czytam, z jednej strony obawy, z drugiej strony chciałoby się widzieć pięknie bez brylków... nie ma co, tylko trzeba zacząć działać! za parę dni urlop, więc poświęcę jeden dzień na wizytę u okulisty:) taki prezencik świąteczny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżingga
Zalecałabym od razu wizytę u okulisty ale w klinice w której zdecydujesz się na zabieg. Normalny okulista pewnie będzie namawiał Cię na nowe okulary albo super ekstra badania.. Ja miałam zabieg w warszawskim Laserze, mają bardzo doświadczoną kadrę i robią zabiegi chyba 24h na dobę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binokle
dżinga, coś o tym wiem, moja okulistka od 3 lat odradza mi korekcję! straszy, że oślepnę itd. a jak ją dopytuję o coś, co wyczytam w necie w temacie, to przewraca oczami i stwierdza, że różne rzeczy piszą na ten temat, żeby tylko ludzi ściągnąć! W czwartek po świętach jadę na badanie, wybrałem klinikę w Chorzowie, bo blisko mojego domu, a opinie ma dobre. Zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżingga
Im więcej ludzi zdecyduje się na zabieg tym miej pracy będą mieli - toteż nie ma się co dziwić, że robią co mogą, żeby klienta, przepraszam pacjenta zatrzymać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady co ona opowiada za głupoty, chyba nie ma o tym zielonego pojęcia. Najlepiej jak wybierzesz się do kliniki i wszystko Ci wytłumaczą ale póki co proponuje żebyś sobie o tym poczytala w Internecie A jaką masz wadę i czemu niby Ci odradza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binokle
Witajcie, jak pisałem tak zrobiłem i dziś byłem w klinice w Chorzowie na badaniach :) Bez problemu kwalifikuję się do korekcji:) Zabieg mogłem od razu dziś zrobić, ale nie jestem na to przygotowany finansowo i psychicznie. Najważniejsze jednak że w ogóle mogę myśleć o laserze, a nie tylko czytać na ten temat! Myślę, że zdecyduję się na zabieg, zakredytuję się i już! Bardzo się napaliłem na myśl o pozbyciu się binokli:) A co do wady, to mam -5 i -3,5 astygmatyzm z cylindrami -2,5 i -2. Co zaś do okulistów, to oczywiście że dla nich więcej zabiegów oznacza mniej klientów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta98785676
Ja miałam w Centrum Mikrochirurgii Oka VOIGT MEDICA, które operuje wady u pacjentów, którzy zostali niezakwalifikowani w innych klinikach. Jest to możliwe najnowszej i najbardziej zaawansowanej technologii laserowej na świecie, którą posiadają. Gdy pacjent daleko to w przypadku korekcji wady wzroku opłacają oni pobyt w hotelu. Powiem ci, że nie ma się czego bać - operacja wcale nie jest taka straszna jakby się miało wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binokle
No właśnie, jaki sprzęt mają? Z tego, co się orientowałem, to najpopularniejszy chyba ten IV generacji Carl Zeiss Mel 80. Ale laser to jedno, a predyspozycje zdrowotne to przecież drugie. Jak źrenica jest za duża, to najlepszy laser chyba sobie nie poradzi. A znowu jak rogówka cienka, to też niewiele się zdziała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaWamPokaże
Droga Edyto, to przecież jasne, że klinika nie napisze na swojej stronie: "chałturzymy dla kasiorki, na kiepskim sprzęcie, ale za to drogo i mało fachowo". Przy cenie za oko od 2900 to już wydatek za hotel to małe piwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terressa
Ale to bardzo proste pytanie - nie każdy może zrobić sobie zabieg (ma za dużą wadę, ciągle powiększającą się albo nie taką budowę oka) ale też nie każdy chce, nie każdy ma tyle kasy. Akurat okulistów nie posądzam o brak kasy ale raczej o brak chęci bądź niemożność. Jak ktoś ma wadę ok 2dpi to często po prostu wada mu nie przeszkadza i woli te tysiące wydać na wycieczkę albo nową pralkę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sądzę że tu bardziej jest kwestia wady wzroku że raczej nie moga niż że kasy nie mają... ale zawsze możesz zapytać swojego okuliste:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaWamPokaże
Może jest tak, że nawet najlepszy specjalista sam sobie korekcji nie zrobi, a do kolegi nie pójdzie, bo głupio. Podobnie mają fryzjerzy (zawsze dziwnie uczesani). Z cyklu "szewc bez butów chodzi" przypomina mi się jeszcze historyjka o wojskowym, który chcąc popełnić samobójstwo tak sobie strzelił w skroń, że trafił w policzek. Swoja drogą niech ktoś przy najbliższej wizycie w klinice zapyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolekss
Ale to jakaś nowość? Sprawdzone to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti_betania
Przecież pisze - 'wydaje jej' się i 'chyba' ;). Co prawda dopiero jakiś czas temu zaczęłam interesować się tematem, czytać opinie o klinikach, lekarzach czy sprzęcie - a o nich czytam pierwszy raz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti_betania
Oj przepraszam, nie 'chyba' a 'podobno' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binokle
No i słowo się rzekło!:) W końcu zdecydowałem się na zabieg. Jeśli powtórne badania wypadną ok., to będę pod laserem w przyszły wtorek. Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca nic się szczególnego nie podziało z moimi oczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak tam czujesz sie po zabiegu?? :) Wierze, ze na pewno wszystko przebieglo pomyslnie i widzisz juz swiat wyraznie :) Ja planuje na poczatku kwietnia... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binokle
Hej. zabieg miałem wczoraj, wszystko ok. Podziele sie wrażeniami, jak oczy mi nieco odpoczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binokle
Witam ponownie:) już z bardziej wyostrzonym wzrokiem:) w piątek byłem na kontroli i wszystko ok. Na jednym oku pozostało mi jakoś 0,5, ale pani doktor twierdzi, że to też jeszcze zejdzie, bo się oczy goją. Ale i tak jest super! Sam zabieg - wielki stres, ale jak już się wjedzie na salę operacyjną i położy pod laser, to powoli mija. Na pewno mało przyjemne, ale do przeżycia! Gorzej bywa u dentysty:) Po zabiegu oczy mnie bolały, ale pielęgniarki co chwilę mi je zakrapiały i też do wytrzymania. Dziś już jest całkiem spoko. Jeszcze tydzień odpoczywam jednak w domu. Polecam wszystkim okularnikom niezdecydowanym! Polecam też Weiss Klinik w Chorzowie - naprawdę super i wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiTacy
Czy ktoś z forum miał taki zabieg w Warszawie i może podzielić się opinią???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam taki zabieg ale już wcześniej pisałam dokładniej co i jak. Generalnie dobrze jak sobie przejrzysz to forum, a na szybko mogę Ci powiedzieć że zabieg jak najbardziej polecam jest bezpieczny i bezbolesny. Ja robiłam w klinice na Grzybowskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaWamPokaże
Ja- podobnie jak koleżanka - jestem po zabiegu w warszawskim CMO Laser. Jestem już bez wad (przynajmniej wzroku), więc polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiTacy
Dzięki, tam jeden lekarz robi zabieg? U tego samego byłyście?? Słyszałam, że po zabiegu wada dopiero 'schodzi' przez pewien okres po zabiegu - a Wam jak długo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaWamPokaże
Mnie dla odmiany potraktowała laserem pani doc. Liberek. Efekt mogłem ocenić od razu - kazano mi spojrzeć na zegar - i widziałem dokładnie! Ale nie mogłem w to uwierzyć. I właśnie na to potrzeba czasu (oprócz prozaicznego gojenia) - na nauczenie mózgu i tych innych pierdółek jak odbierać wrażenia wzrokowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SamiTacy
Nauczenie mózgu nowego widzenia przyznam, że brzmi bardzo poważnie.. Co was przekonało do zabiegu??? Bo ja jednego dnia jestem zdecydowana na 100% ale drugiego dnia rano już jestem w stanie zrezygnować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie przekonała najbardziej to , że nie muszę już nosić okularów:) Bo strasznie ich nie lubiłam ! A to jest dobry argument:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×