Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Brak odpowiedzi na stymulację ('poor responder" - z angielskiego słaba odpowiedz). W niektorych przypadkach, szczegolnie u kobiet po 37 roku zycia i z podwyzszonym poziomem hormonu FSH (powyzej 10), moze nie dojsc do wzrostu pecherzykow lub urosnie ich bardzo malo (1-2 pecherzyki) mimo duzych dawek lekow stymulujacych (gonadotropin). Pacjentki takie sa zwane w literaturz "poor responders". W sytuacji braku wzrostu pecherzykow mimo stymulacji, moze byc konieczne przerwanie terapii. Lekarz zaproponuje pacjentce: a. inny protokol stymulacyjny w przyszlosci lub b. nastepny zabieg IVF, tym razem na cyklu naturalnym albo minimalnie stymulowanym tylko Clostilbegytem lub tamoxifenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok zuzia-zu to czekam.:P Malwi a może zrób betę raz jeszcze ? Pomyślałam tak sobie o tej rezerwie, jak czytałam wcześniej o niej, to że dziewczyny nastoletnie już mają takie problemy.:/Jeszcze nie zaczęły dobrze miesiączkować ani współżyć, a tu takie problemy.:/To jest strasznie po prostu !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julciaaa - a o jakich zastrzykach teraz piszesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki zuzia-zu.:* A chciałam się jeszcze zapytać Ciebie, czy Ty przy takim AMH masz może jeszcze jakieś inne objawy typu spadek libido na przykład czy suchość pochwy ? Ja jak za 1 razem miałam aż tak ogromne FSH, jak mi się to wszystko zaczęło-jeden raz coś około 70, a jak zrobiłam na 2 dzień, bo dr stwierdził,że może w laboratorium się pomylili, no to 100 !!! Straszne co nie ? To miałam takie objawy i powiem Ci,że borykam się z nimi ( już mnie teraz),ale jeszcze do tej pory.:-(W tym wieku...;-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak myślicie Kobietki - czy mogę już sex uprawiać ? 12 dzień jest dzisiaj o zabiegu.;D Nic już mnie raczej tam w środku nie boli--tylko tu na zewnątrz w dziurkach w szwach przy pępku.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STYMULACJA HORMANALNA Stymulacja hormanalna ma na celu pobudzenie jajnikow do produkcji pecherzykow jajnikowych zawierajacych komorki jajowe. Zwykle powstaje od kilku do kilkunastu takich pecherzykow. 1. Podczas stymulacji hormonalnej stosowane sa dwa rodzaje lekow: - w pierwszym okresie tego etapu pacjentka przyjmuje analogi hormonu podwzgorzowego czyli leki tlumiace przysadke mozgowa i wlasna czynnosc hormonalna pacjentki: Diphereline lub Decapeptyl, rzadziej Synarel, Suprefact. - w drugim okresie dochodza gonadotropiny czyli leki pod wplywem ktorych pecherzyki jajnikowe zaczynaja rosnac: Gonal F, Menopur w formie zastrzykow podskórnych lub Puregon rowniez w formie zastrzykow podskurnych. DŁUGI PROTOKÓŁ Antykoncepcjabod 1 do 20 dnia poprzedniego cyklu. Analogi hormonu podwzgorzowego stosowane sa w "długim protokole" od 21 dnia poprzedniego cyklu(po 20 dniach stosowania lekow antykoncepcyjnych). Gonadotropiny - podawanie tych zastrzykow rozpoczyna sie po ok. 14-20 dniach przyjmowania analogu hormonu podwzgorzowego. KRÓTKI PROTOKÓŁ Stymulacje rozpoczyna sie od 2 dnia cyklu. Pacjentka przyjmuje sam analog . Od 3 dc dołącza sie gonadotropiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku...jak ja bym chciała kilkanaście takich mieć...Marzenie ściętej głowy chyba.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia-zu - czy Ty to spisujesz z tej zielonej kartki ? Bo my też taką dostaliśmy i kilka stron do poczytania.;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wszystko spisuje z tej zielonej kartki :) jesli chodzi o objawy to suchosci pochwy raczej nie mam, spadek libido moze troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia-zu - ja tak sobie właśnie myślę, że jak już wszystko się dobrze kiedyś tam zakończy, no to poproszę dr o jakieś leki na wzrost libido właśnie ! Bo wkurza mnie, że w tym wieku można już często nie mieć ochoty.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwi2983 - no to u mnie za 2 dni będzie te 2 tygodnie.:P A jak u Ciebie z wynikami AMH i FSH ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, odebrałam.. Wynik 27 U/l :-) Wzrosła 4-krotnie... noe teraz to napewno nie Ovitrelle :-) Trzęsę się :-) Julciaa, ja brałam łącznie 3 zastrzyki, od 2dc co drugi dzień..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICHALINE - no to moje gratulacje ! Ciszę się razem z Tobą.:)Widzisz...a Ty wciąż nam tutaj pisałaś,że brzuch,piersi bolą Cię jak na okres---a ja i inne z nas wiedziałyśmy,że po prostu to musi być coś innego.;D Kolejna z nas jest w ciąży !! M wie już ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek u mnie wszystkie hormony były w normie nie pamiętam teraz dokładnie bo cała dokumentacja jest w novum a nie mam ksero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaline-o której masz tą wizytę u dr Zamory? Napisz,jak będziesz po.;)I widzisz...odebrałaś i ten wynik wcześniej również.;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja czułam...intuicja mnie nie zawiodła.;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi-a AMH robiłaś ?W Novum kosztuje 160,00 zł. chyba!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi - a może tak wszystkie jednocześnie ? Fajnie by było.;D Ja wiedziałam,że Michaline się uda, no bo u Nich raczej było wszystko ok i trzeba było Im tylko tak troszeczkę pomóc.;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek patrzę na zlecenie badań ale amh nie miałam robionego. Mozę dlatego , że do przy każdej stymulacji było ok, nie wiem nie miałam zleconego tego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wizytę mam na 18.40, więc zobaczymy co powie. zadzwoniłam do Medicover i powiedziali mi, że wyniki już są i moge odebrać. Więc pojechałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha malwi2983 - a może po prostu nie zlecają go każdemu i to zależy konkretnie od sytuacji ! Ale Michaline dobrze...zazdroszczę Ci Kochaniutka.:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaline-no to koniecznie nam napisz po wizycie,co i jak ! Ale ja już teraz wiem,że wszystko będzie ok i idzie w dobry kierunku.:) Malwi--musimy wierzyć,że i nam się Kochana kiedyś i uda i że każda tutaj z nas zazna w końcu tego szczęścia.:D Ja się w każdym bądź razie nie poddaję i walczę do samego końca.:-)A Wy dziewczyny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×