Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Alex, Miedzy 11 a 13 tc robi sie usg genetyczne, gdzie oceńia sie kość nosowa i przeziernosc karkowa. Mozna to uzupelńic o test pappa. Usg daje Ci około 70% pewności, ze dzidzia nie ma zespołu Downa, Edwardsa , czy Patau. Uzupelńienie o badanie krwi (pappa) daje Ci 95% pewności. Jak chodziłam jeszcze do dr Zamory, to mówił, zeby robic i wtedy dla mnie to była normalna rzecz. Potem zaczęły nadchodzic mnie myśli, ze po co, skoro usg wyszło extra. Meczylo mnie to jednak bardzo więc zrobiłam. Niestety test pappa bazuje na statystykach. Czasami może pojawić sie jakiś wskaźnik, ktory sugeruje, ze coś jest ńie tak a jest to nieprawda. Dlatego miałam opory, ze za testem pappa zrobię amniopunkcje itp. Na szczęście wyniki są świetne a ryzyko ww.zespolow bardzo niskie. Dla przykładu: z mojego wieku /31lat/ wychodzi, ze ryzyko wystąpienia zespołu Downa wynosi 1:878, natomiast integrować to z badaniem krwi zmniejsza sie ogromnie bo 1:9700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex a z jakiego woj. jesteś? ja ze śląskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaline, to super w takim razie, że takie dobre wyniki. Człowiek nie musi sobie głowy suszyć i się zastanawiać. Jak będę mieć okazję też napewno zrobię. Lena z Warszwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex 123 Kochanie - ja też nie raz schizowałam.:/Zapytaj się chociażby Michaline ! Ale...Ona mnie zaraz tutaj do pionu stawiała. A co mam zrobić ? Przecież mi nic innego nie pozostało, jak to czekanie.;(Ktoś kiedyś w jakimś filmie powiedział,że po co mam się martwić tym, na co nie mam wpływu !! Święte słowa. Żyję sobie z dnia na dzień, niewiele planuję ze względu na kasę no i na ten transfer.Sprzątam,chodzę do pracy,na zakupy,spotykam się ze znajomymi, słucham mojego kochanego Axla ( chociaż ta muzyka mnie odstresowuje---i bardzo dobrze,bo mniej myślę,a skupiam się wtedy na czymś innym ).Szykuję się po cichutku na Ich koncert.I tak mi leci z dnia na dzień z jednoczesnym wsłuchiwaniem się w telefon.Przecież zadzwonią do mnie kiedyś no nie ?Myślę,że Bóg ma jeszcze parę dobrych rzeczy dla mnie w życiu. Dobrze,że już się pogodziłaś z M.;P Tak właśnie myślałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena66 - a do tego psychologa to Ty chodzisz ze względu właśnie na te Twoje problemy z zajściem w ciążę ? Ja też kiedyś o Nim myślałam już tak na poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co polecacie na prezent ? Mój M ma niedługo urodziny. Ja to bym wiedziała, co chcę...bo jest mnóstwo takich rzeczy---hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaline - mam lekarza ktory pracuje w sw.Zofii i przyjmuje tez prywatnie. Polecila mi ja moja koleżanka. Bardzo sie ciesze ze wyniki sa ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex to ja narazie moge tylko tą swoją polecić ale ona jest z śląska igrek tak trafiłam tam ze względu na te problemy był taki moment kiedy cały czas płakałam miałam wrażenie że nikt mnie nie rozumie nawet M, nic mi się nie chciało, wiem, że mój M był już przerażony, teraz z perspektywy czasu kto wie czy nie były to początki depresji ja wiem,że w tamtym czasie sama sobie bym z tym nie poradziła. A teraz ze spotkania na spotkanie jest lepiej i ja lepiej sie czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena66 - a ile kosztuje wizyta i ile ona trwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam z zakupów obiadowych. Co za pogoda, zieleń! Od razu zły humorek mija :) Mam tyle roboty w domu, prasowania, ale boje się sobie zaszkodzić. Chociaż pranie musze zrobić i zagonić M. do asysty. Dziewczyny czy po udanym transferze dalej tak trzeba się oszczędzać, czy wszystko wraca do normalności? Chodzi mi o to czy sprzątacie, pracujecie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek ja mam terapie więc nie wiem kiedy ona sie zakończy każda wizyta trwa 45min., los sprawił, że zadzwoniłam do tej babki i akurat ktoś zrezygnował i udało mi sie na NFZ, więc nic nie płace chodzę raz w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana lena 66 ja to już wszystkie piosenki na Youtube chyba przesłuchałam z live, więc wiem,czego się spodziewać.:)Wiem,że to już nie ten wokal,ale tak, jak Ci już tutaj o tym pisałam...to nie zmienia faktu,że to jest nadal Axl Rose i ja muszę Go zobaczyć na żywo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja wciąż jestem na etapie słuchania Jego przebojów.Wiadomo,że lepiej wyglądał i śpiewał,jak był młody,ale takie jest życie niestety,że każdy się zmienia i starzeje.:///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) nie było mnie pół dnia a tu tyle nowin!:D malwi - sredeczne gratulacje!!!!!! BARDZOOOO SIE CIESZE ZE DWÓJECZKA I SĄ SERDUSZKA JUZ!!!!:D:D:D micheline - ale dzidzia juz duza!!! Super!!! płeć neiważna, chociaz obstawiam niezmiennie córeczkę u Ciebie;):P co do lekarza w św Zofii to ja tam rodziłam i mam namiary na fajna lekarke tylko ona była swego czasu tak oblegana ze nowych pacjentek nie przyjmowała. Specjalisuzje sie w prowadzeniu ciąż własnie. Jak chcecie dam namiary;) alex - ten ból głowy to moze byc w jedną jak i drugą stronę, weź go na objaw plus a nie minus;) ech te chłopy nie wiedzą kiedy sie w dupe ugryźć z lataniem:P rudzia - trzymam kciuki za Twoj transfer! na pewno jestes juz po, wracaj do nas z maluszkami w brzuszku i pisz jak było:) igrek - niezmiennie trzymma kciuki za ten telefon! zeby zadzwonił i żebys nie musiała czekać&&& janko - za to by do Ciebie zadzwonili również trzymam&&&

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julciaaa - w imieniu swoim i Janko Muzykant nie dziękujemy.:)Mam nadzieję, że ten przyszły tydzień będzie dla nas szczęśliwy właśnie pod tym względem.:P A Ty jak się Kochana czujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek - cięzko mi cos wyczuc, dzis w nocy mnie brzuch pierwszy raz pobolewał ni to na @ ni to na sprawy zoładkowo-jelitowe, tak dziwnie... niby by dobrze było bo to 4-5 dpt ale jakos nie jestem przekonana ze to TO! Generalnie czuje sie bardzo zwyczajani;) trzeba czekac, staram sie nie doszukiwac na kazdym kroku objawów bo mozna na głowe dostać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano właśnie-zwariować można Julciaaa, no nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igrek ja ten sam problem mam czyli prezent dla M ale jakby była pogoda to pomyślałam ze mu ognisko niespodziankę ze znajomymi zrobię Julcia ale sie usmialam z tym gryzieniem w d....e,wspaniale to ujęłas:)Wiesz co mnie 4 dpt tez bol brzucha męczył ale nie taki jak na @ tylko taki rozpierajacy,brzuch nadety,ale rano znów normalnie.Wczoraj mnie prawy jajnik naparzal,ale ja mam na nim torbiel więc moze ona tam fika.Bol glowy szczęśliwie minął a okres sie nie pojawił,ale myślałam ze już po wszystkim. Na szczescie dalej moge mieć nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julciaaa-mój M też dał ten 1 % na Filipka.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julicia jak Ty już rodziłas to teraz będzie kolejna Twoja dzidzia dzieki IVF ?Leczylas sie już wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igrek nie wiem,awaryjnie jakaś knajpe nie daleko znajdę,ale prezent tez muszę jakiś kupić.Jak wpadne na jakiś pomysł to dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex Julciaaa naturalnie zaszła w 1 ciążę.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek no to jest CZAD ich najlepsze lata moim zdaniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek no to jest CZAD ich najlepsze lata moim zdaniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja M najczęściej coś z ubrań kupuję.:)Raz łańcuszek,potem krzyżyk,jakieś pół serca... Dobry pomysł z tym ogniskiem lub z knajpą.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julciaaa - jak mozesz to podaj namiary na ta lekarke ze św. Zofii. Bede bardzo wdzieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex - tak jak IGERK napisała z synkiem to był złoty strzał dosłownie, podjelismy decyzję i była ciąża:) No taki rozpierajacy własnie ten ból ale teraz juz sie czuje normalnie zupełnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuziu - prosze bardzo. 200 zł za wizte brała jak u niej rok temu ponad byłam, tylko od razu Ci napisze ze ona ma "nowoczesne" podejscie do robienia usg, tzn. przy prawidłowo roziwjającej sie ciązy nie grzebie tam za kazdym razem tyko kaze zrobic specjalistyczne usg (u nich w tym samym miejscu) w 12tc, 20 tc i 32 tc i jak nie ma innych wskazań to wiecej nie robi takze od razu Ci pisze bo nie kazdemu to odpowiada. http://www.znanylekarz.pl/agnieszka-tyminska/ginekolog/warszawa mozesz od razu poczytac o niej opinie, a tu masz fotkę jak wyglada bo to tez ważne;) http://www.gabinety-lucka.pl/dr-agnieszka-tyminka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×