Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Cześć Dziewczyny :-) Ja dziś wybrałam się do pracy.. i jakoś tak przyjemnie się zrobiło.. wpadłam tylko na chwilę.. Dith, mój M miał zawsze dobre wyniki nasienia. Pierwsze robiliśmy w styczniu 2011 i było ok. W związku z tym, że mój M to lekki sportowiec, zaczął chodzić na siłownie i biegać i brał suplement Orthomol. Polecam, bo po roku prawie potroiła mu się liczba plemników i stały się szybsze. Kup mężowi, nie sa tanie ale warto. My byliśmy w szoku, jak odebraliśmy nowe wyniki nasienia w tym roku. Co do HSG, to dziwie się, że była zrobiona IUI bez sprawdzenia drożności. Przecież to podstawa.. Ja wyniki hormonów miałam wszystkie dobre a okazało się, że jeden jajowód był niedrożny i zostal udrożniony w trakcie badania. Ale i tak skupiliśmy się na IUI po stronie, gdzie jajowód był drożny zawsze.. Aneczka, ja uwielbiam Egipt. Zawsze jeździłam do Sharm, następnym razem pojadę do Marsa El Alam... Jest podobno najlepiej i prawie wcale rosjan... Co do badania HSG to nie jest ono przyjemne ale nie ma też tragedii. Ja miałam robione w Warszawie w poradni rentgenowskiej. Płaciłam 250zł i było bez znieczulenia. To jest takie uczucie ciągtnięcia macicy. Ból podobny bardzo do miesiączkowego. Nic przyjemnego ale do przeżycia, Wcześniej lepiej wziąć jakieś tabletki przeciwbólowe. Całość trwa może 10 minut. Tak więc nie bój się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :-) Ja dziś wybrałam się do pracy.. i jakoś tak przyjemnie się zrobiło.. wpadłam tylko na chwilę.. Dith, mój M miał zawsze dobre wyniki nasienia. Pierwsze robiliśmy w styczniu 2011 i było ok. W związku z tym, że mój M to lekki sportowiec, zaczął chodzić na siłownie i biegać i brał suplement Orthomol. Polecam, bo po roku prawie potroiła mu się liczba plemników i stały się szybsze. Kup mężowi, nie sa tanie ale warto. My byliśmy w szoku, jak odebraliśmy nowe wyniki nasienia w tym roku. Co do HSG, to dziwie się, że była zrobiona IUI bez sprawdzenia drożności. Przecież to podstawa.. Ja wyniki hormonów miałam wszystkie dobre a okazało się, że jeden jajowód był niedrożny i zostal udrożniony w trakcie badania. Ale i tak skupiliśmy się na IUI po stronie, gdzie jajowód był drożny zawsze.. Aneczka, ja uwielbiam Egipt. Zawsze jeździłam do Sharm, następnym razem pojadę do Marsa El Alam... Jest podobno najlepiej i prawie wcale rosjan... Co do badania HSG to nie jest ono przyjemne ale nie ma też tragedii. Ja miałam robione w Warszawie w poradni rentgenowskiej. Płaciłam 250zł i było bez znieczulenia. To jest takie uczucie ciągtnięcia macicy. Ból podobny bardzo do miesiączkowego. Nic przyjemnego ale do przeżycia, Wcześniej lepiej wziąć jakieś tabletki przeciwbólowe. Całość trwa może 10 minut. Tak więc nie bój się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki:) dith no w sumie sprawdziłam swoje zapiski kiedyś jak brałam clo w 12 dc na jednym jajniku miałam pecherzyk 21,4 a na 2 przestymulowany 28,4 i po miesiączce sie wchłonął więc może i z nimi tak będzie może ja po prostu w tym miesiacu nie miałam owulacji i nie pekły wkurza mnie to bo myślę o tym a nie chce:( widzisz mi dr Obuchowska też na naturalnym cyklu powiedziała żeby podejść tak też zrobiłam poźniej też tak chciała ale zasugerowałam stymulacje i się zgodziła szkoda tylko że to pacjent musi o to zabiegać, a jeśli chodzi o myślenie zgadzam sie z Toba nie da sie go wyłaczyć ja przynajmniej nie umiem a słysząc od ludzi którym dziecko łatwo przyszło wyluzuj otwiera mi się scyzoryk! malwi ale to zleciało:) malwakami psiaka nie mam puzli też a książek czytać nie lubie i co teraz heheheh:) aneczka_k no właśnie teraz to już po Twoim wpisie jestem pewna że tej owulacji nie było:( bebe ja mam niedoczynnosć a jakie masz wyniki w tym momencie bo myślę że teraźniejszy wynik jest istotny czy brać euthyrox? syla83 myślę że z zabraniem karty i historii niebyłoby problemu. michaline ja też miałam hsg bez znieczulenia na nfz bolało nie powiem ale da sie przeżyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja HSG wspominam fatalnie... Miałam robione w Szpitalu Wojewódzkim w B-B na NFZ nic nie płaciłam a robił mi gin który mnie prowadził od 16 roku życia. Niestety jestem straszna panikarą i jak się umówiłam to zaczęłam czytać na necie o przebiegu HSG. Byłam tak spięta i zestresowana że wszystko mnie okropnie bolało (zemdlałam z bólu przy zakładaniu wenflonu...)dostałam co prawda coś przeciwbólowego ale jak gin mówił co robi to wyłam jak dziecko. Później jak już doszłam do siebie to docierało do mnie że to wcale nie było takie okropne, trochę boli jak montuje ten cały sprzęt bo musi się przytwierdzić do macicy jakimiś dwoma igłami co trwa może 3 sec. Mnie bardziej bolała sama myśl o tym co się tam robi niż sam zabieg, więc nie nastawiaj się że będzie bolało i że będzie źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki...u mnie wszystko sie ruszyło. Poszłam do ginekologa w u mnie w Siedlcach do pana którego poleciła mi Karina i okazało sie że wcale nie musze jechac narazie do novum :)Okazało sie że moje jajniki ruszyły do pracy! I znów mam torbiel 4,5 cm tylko na drugim jajniku :/ ale doktor powiedział że to sukces bo nie brałam żadnych leków a jajeczko urosło!!Tylko nie pękło. Dal mi bromergon bo mam za wysoką prolaktyne(może od tego nie pękł pęcherzyk tylko urósł i kazał kupić duphaston i Pregnyl. Tylko u mnie nie ma go w żadnej aptece :/. Czekam aż torbiel sie wchłonie i dopiero można działać i może wcalew nie będzie nawet trzeba clostilbegytu brać :) Ma któraś z was odsprzedać może ten pregnyl 5000 ?? Kazał mi 3 ampułki-na tyle mam recepte. Nawet jak któraś ma jedną sztuke to chętnie odkupie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaline no widzisz.. Czlowiek glupieje. Idziesz do porzadnej kliniki i masz nadzieje, ze bez zadawania pytan lekarze odpowiednio Cie poprowadza. A tu choc niesmialo zadalam pytanie o hsg i laparoskopie to uslyszalam ze nie ma takiej potrzeby. Wczesniej naczytalam sie, ze dziewczyny wlasnie robily szvzegolnie przed iui. Ja wiem, ze to zle zabrzmi, ale momentami mam wrazen ze wyludzaja od nas pieniadze. Rozumiem, ze przed ivf te badania sa zbedne bo omija sie wszystko i zarodki podaja do macicy. W takim razie do wczesnia jeszcze czas tooze powinnam zrobic hsg, bo nic przeciez nie strace. Dziekuje za podpowiedz co do witamin. Poczytam i moze kupimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was powiedzcie mi proszę jak nazywa się to badanie nasienia, sprawdzające jego jakość ? bo szukam i szukam, nie mogę znaleźć, a zaczynamy leczenie i chciałabym jak najszybciej porobić badania. napiszcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamisia Badanie nasienia (seminogram) jest podstawowym badaniem sprawdzającym płodność mężczyzny. Analiza seminologiczna polega na ocenie koncentracji, ruchliwości, żywotności i budowy morfologicznej plemników oraz ocenie płynu nasiennego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Wam bardzo, a czy badanie na wrogość śluzu wykonuje gin? to jest jak zwykła cytologia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Test na wrogość śluzu nazywa się PCT, mój gin takiego testu nie robi i wydaje mi się że "normalny" gin takiego testu nie zrobi może pobrać próbkę (tak jak do cytologii tylko że do 24 h po stosunku) i zanieść do laboratorium w którym zrobią takie badania. Tu jest trochę o PCT: http://dzidziusiowo.pl/planujemy-ciaze/805-test-pct Jednak najlepiej wypytać się o wszystko lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie sprawdziłam, że HSG w Novum kosztuje 950,00 zł... Ciekawa jestem czy to jest cena ze znieczuleniem czy nie?? Masakra, coraz droższe te badania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja robiłam HSG w szpitalu przy ul. Karowej za darmo na nfz i bez narkoy też się bałam jak holera ale to boli jak miesiączka, więc jest to wytrzymania. Najgorszy jest moment jak wlewają kontraast i nie można się ruszyć, ja miałam drożne jajowody to może dlatego przeszłam to w miarę, choć nie powiem że było to przyjemne, do tego boli jak zakładają całą tą aparaturę masakra, tyle ludzi ale co się nie robi dla upragnoonego celu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam hsg praktycznie bez znieczulenia żadnego w szpitalu- nic nie płaciłam. Ból jest do wytrzymania jak przy mocno bolącej miesiączce,ale to chwilkę trwa więc spoko. LEAL- Mam jedną ampułkę pregnylu na oddanie trzymam cały czas w lodówce więc się nie popsuł. Jeśli jesteś chętna to daj maila - napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leal Price to super byle do przodu więc niech torbie sie w chłania i do dzieła poza tym kaska w kieszeni skoro póki co nie ma potrzeby do novum:) kamisia_k ja tez chciałam robić test pct ale mój gin go nie robi mało tego żadne labolatorium w moim mieście nie wykonuję mi pewien laborant powiedział że teraz częściej to badanie robią kliniki aneczka_k ja kiedys ogladałam cennik novum i za głowę sie złapałam jak masz możliwość rób na nfz nie ma sensu przepłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka - Ty dzis testowałas? aneczka - cena hsg w novum na pewno ze znieczuleniem ogólnym, tez robiłam na NFZ na Karowej i moge szczerze polecic moka - powtarzałas bete? igrek - uwazam ze dobrze robisz przenosząc sie do dr. Zamory:) Ja sie wczoraj strachu najdałam - przezywłam potworny ból brzucha, ale raczej z jelitami zwiazany, rano moj lek spotegował widok krwi, pobiegłam z mężem do swojej dr. Na szczescie z dzidziulką wszystko ok ma 21,2 mm serdusio pieknie bije a krwiak znacznie sie zmniejszył...lezenia ciag dalszy mnie czeka i jeszcze nie jest wszystko cud miód ale tym dzisiejszym widokiem jestem pozytywnie podbudowana i mam siły na dalsze leżenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.ja dzis mialam usg, pecherzyk pekl,dzis nie bylo juz widac zadnego plynu,tylko dr powiedziala ze to juz cialko zolte. I powiedziala ze pekl w sobote wieczorem lub w poniedzialek bo dzis juz nie widac plynu,tylko cialko.. W sobote byla IUI wiec chyba dobrze bylo.od dzis lutka na noc dowcipnie,a w przyszla niedziele testujemu. Jak sie nie udalo,to czekamy na @ i zaczynam cykl od 3 do 7 z clo.i usg 12dc.ale mam nadzieje ze sie uda... Co do hsg ja poszlam jak na sciecie po tym jak sie naczytalam w necie o tym bolu.ale nie bylo zle,dokladnie jak bardziej bolaca miesiaczka, i to tylko kilka sekund. Robilam je w krakowei na nfz. Bez zadnych znieczulaczy.da sie przezyc,nic strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julciaa dobrze ,że z maleństwem w porządku:D dzidziekk trzymam kciuki za powodzenie IUI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do was dziewczyny, czy któraś z was leczy sie dlurzszy czas u dr Taszyckiej?? Jakie macie opinie o tej osobie? Czy jest skuteczna, komuś udalo sie po transferze przeprowadzonym przez tą dr.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny BeBe_xx- Co do tarczycy , to powiem , że dopiero teraz umnie wyszło że mam chorobe Haschimoto . Dodam , że wcześniej nie robiłam tego badania. A przecierz te badanie jest bardzo ważne . Mi naprzykład jak poszłam prywatnie do dr endokrynolog , to powiedział że musze co najmniej przez dwa miesiace brać leki zanim podejdę do IVF .Bo jak będę przygotowywać sie do IVF to będę brała mase leków czyli estrogenów i td które calkowicie rozwalą mi tarczyce . Więc widzisz . A i na dodatek powiedziała , że jest to bardzo ważne dla starających się o ciążę jak i kobiet w ciąży . To jest hormon króry jest potrzebny na produkcje łożyska , jeżeli jego zabraknie , to wtedy może dojść do poronienia i td . A przy Twoim wyniku Ty powinnaś brać przed ciążą i przez całą ciążę . Ja byłam na dwuch konsultacjach u dr endokrynolog Nie wiem dlaczego Twoja dr powiedziała , że masz odstawić te leki .Przecierz dopiero po zrobieniu badań TSH , Ft3, Ft4 można określić czy wszystko jest ok . A co HSG to ja robiłam w Novum z znieczuleniem i kosztuje 950 zł Ceny są naprawde duże , teraz staram się co się da robić na NFZ. To fakt , że zlecają IUI bez badania drożności i dopiero po kilku nieudanych kierują na hsg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylvia- dr Taszycka nie jest moja dr prowadzącą , ale jest bardzo dobra . Robiła mi pierwszy udany transfer , ale niestety pomimo że udał się i mniałam super ośmokomórkowe zarodki to poroniłam w 7tc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja HSG robiłam prywatnie i płaciłam 700 zł. Brałam tylko przed badaniem nospe i paracetamol. Badanie wspomniam nienajlepiej (chociaż jajowody mam drożne, ale słyszałm, że gdy są niedrożne to boli bardziej), podczas samego badania ból jest jak podczas okresu, ale po badaniu cięzko mi było chodzić i wyprostować się. Około 4 h leżałam w łóżku bo bardzo mnie bolało całe podbrzusze. Jestem po operacji wycięcia częsci jajnika wiec może dlatego mam takie niemiłe wspomnienia. sylvia- ja rozpoczęłam wizyty u dr Taszyckiej, więc za dużo nie moge Ci jeszcze powiedzieć oprócz tego, że jest bardzo miła i wydaje się być kompetentna. Ja zaufałam mojej lekarce, która mi ją poleciła, twierdząc, że ma dobre efekty i jest świetnym specjalistą. dzidziekk - super wieści, niemogło być inaczej. monka, lato - dziękuję Wam za wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam 2 razy HSG.Może to i rzeczywiście bardziej boli, jak ma się niedrożne jajowody.;/Ja miałam gwiazdki przed oczami, było mi czarno,prawie mdlałam i myślałam,że nie wytrzymam z bólu.:(A potem miałam temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane. Niestety nie udało się, beta zmalała do 2,83 i teraz oczekuje na @. W następnym cyklu (jak będzie taka możliwość, a nie widzę innej możliwości) spróbuje z mrozaczkami. Wróciłam do pracy, nadrabiam zaległości i jak przyjdę po całym dniu to po prostu zasypiam. Z jednej strony to dobrze, bo nie myślę o tym co się stało, a z drugiej strony gdyby nie ta robota, to nie miałabym takich problemów i maluch pewnie biegłaby teraz po domu. Chciałabym tylko wiedzieć co było przyczyną, że maluchy ode mnie uciekły i gdzie dokładnie jest problem. Trzymam za Was wszystkie kciuki i czekam na pozytywne wieści, a teraz może jeszcze chwilę się zdrzemnę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×