Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Dzidziekk, moja koleżanka miała robiona IUI na peknietym pecherzyka... Jakos godzinę po pęknięciu. Akurat było widać na USG jak pęka... Jest sens, bo ma juz rocznego chłopca.. Nawet kiedyś tu piesala, ponad rok temu: Felicity :) Nie martw sie, głowa do góry i myśl pozytywnie :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaline no wlasnie o takich sytuacjach czytalam ze jak peka to jeszcze jeszcze. Felicity kojarze,musialam czytac jej wpisy, bo ja przyszlam tu troszke pozniej...chyba w maju:)pozdrów ja serdecznie. no nic zobaczymy...mam nadzieje ze masz racje:)zobaczymy 14.01:) Janko szkoda, ze sie nie udalo:( Ale trzymam kciuki. Zreszta za Was wszystkie trzymam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dla wszystkich najlepsze życzenia noworoczne - spełnienia marzeń. Michaline - kiedyś pisałaś o Jakimiuku.Ja się zastanawiam nad wyborem lekarza prowadzącego i myślę właśnie o nim.Czy mogłabyś w wolnej chwili skrobnąć coś więcej na temat tego lekarza.Czy wizyty ciążowe u niego odbywają się w novum? Jak przebiegało cc w szpitalu mswia?Czy byłaś zadowolona z opieki? Julcia - trzymam kciuki,żeby wszystko było po twojej myśli w kwestii porodu sn :) Janko - daj sobie trochę czasu.Życzę ci,żeby był następny raz i żeby się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy przed histero można pić chociaż wodę i jakieś leki brać ( te, co się rano bierze ) i siemię lniane ? Czy lepiej nie ? Bo wiem, że trzeba być na czczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igrek w tym Ci nie pomogę bo nie wiem . Ale fajnie że sie do nas odezwałaś :) Myślałam o Tobie nie raz. Ja ciągle wierze że Ci sie uda i trzymam nieustannie za Ciebie kciuki . Teraz jesteś pod najlepszą opieką jaką każda pacjentka Novum może sobie wymarzyć, w końcu dr. Lewandowski to autorytet. Więc musi być dobrze. Trzymaj sie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie serdecznie i noworocznie i życzę samych 2 kresek na testach i szczęśliwych porodów! Ja sylwestra przechorowałam, znów powtórzył się scenariusz, że jak biorę Encorton to łapię grypy żołądkowej. Ale już jest OK. Przygotowujemy się do transferu, który mam nadzieje będzie w sobotę, najdalej w poniedziałek. Jestem po kroplówce z Intralipidu i. nie liczę na zbyt wiele. Mam wrażenie, że pozbyłam się wszystkich emocji i już nie nakręcam się tak bardzo jak przy ostatnich transferach, a wręcz mam to wszystko w głębokim poważaniu. Igrek bardzo dobrze, że jesteś, jak masz pytania to pisz; jak masz ochotę to pisz, a jak chcesz odpocząć od tematu, to zrób sobie przerwę. Mam tylko prośbę, żebyś uprzedziła, że nie będzie cię przez jakiś czas. Pegi polipy to bardzo popularna dolegliwość i usuwają je chyba w każdym szpitalu gdzie jest ginekologia. Ja miałam 2 razy za free i zawsze miałam napisane, że usunięcie polipa, a nie HSG diagnostyczne, ale przy okazji lekarz i tak oglądał wnętrze macicy. Ze szpitala wychodziłam tego samego dnia, po ok. 3 godzinach po zabiegu. W MSWiA miałam skierowanie na alfaHSG (usunięcie polipa bez znieczulenia nie polecam) i termin był w tym samym cyklu co skierowanie, czekałam może 2 tygodnie. Chciałam przy okazji zwrócić Twoją i innych dziewczyn uwagę, że histeroskopia robiona w 2 fazie cyklu jest podobno lepsza od podwójnego scratchingu i zwiększa szanse na ciążę w następnym cyklu! Natka witaj na forum! Ja bym ci radziła zgłosić się do immunologa. Mi dr Dubrawski powiedział, że jak młoda, zdrowa kobieta nie zachodzi w ciążę, albo traci jedną po drugiej, to musi być jakaś przyczyna tego stanu. Chyba, że macie stwierdzony konkretny problem np. genetyczny. Nie wiem ile masz lat, jaka była przyczyna przedwczesnego porodu u ciebie i dlaczego wogóle in vitro, ale wydaje mi się, że 1 ciąża na kilka lat starań to wskazuje na jakiś głębszy problem (tak jak u mnie - 4 lata małżeństwa i bez dziecka). Przemyślcie, czy nie warto zdiagnozować przyczynę i coś zaradzić przed kolejnym podejściem. Odzywaj się jaką decyzje podjęliście odnośnie dalszych starań. Dziękuję Wam dziewczynki za ciepłe słowa wsparcia, czasem przydałby się jakiś OPR , żeby mnie ruszyć do galopu! Kocham Was za to! Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek Ja przyjmuje eutyroks nie wziłam go przed zabiegiem,a anastozjolog pow. ze leki ktore przyjmujemy na stala można brać przd zabiegami popijająć nie wielką ilością wody. Kiedy masz histero???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bauli, Batdzo polecam Jakimiuka. Bardzo, bardzo.. Przyjmuje tylko w Novum, wizyta 300zl. Czasami jechałam do niego do szpitala jak miałam plamienie i tam mnie badał, za co płacić nie musiałam. Raz była akcja, ze mnie wkurzył, ale potem mu powiedziałam, ze to moja pierwsza długo wyczekiwana ciąża i stresuje sie wszystkim co nie jest naturalnie. Zrozumial i od tamtej pory było juz extra. Zawsze odbiera telefon a jak nie moze to szybko oddawania. Poza tym, jesli sie okaże ze Twoje bobo jest duże albo będziesz chciała CC z innego powodu to on je zrobi.. Traktuje pacjentki z Novum wyjątkowo.. A po IVF szczególnie.. Poza tym ważna rzecz- za CC NIE PŁACISZ!!! Opieka w mswia ok ale nie podobały mi sie położne od laktacji,każda mówiła co innego, sama opieka po CC dobra.. Dziecko mozna było dokarmiac jak brakowało mleka a na poczatku trzeba powalczyć o laktacji... Szczerze, gdybym rodziła drugie to napewno z Jakimiukiem. Poza tym to ordynator z ogromna wiedza. Aaaa, zawsze przyjmowano mnie w szpitalu bez kolejki na hasło, ze jestem pacjentka profesora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek - jak przyjmujesz jakies leki na stałe które musisz to trzeba przyjac popijajac jak najmniejsza iloscią wody, siemie lniane odpada moim zdaniem....generalnie trzeba byc naczczo tzn bez jedzenia, picia, palenia izucia gumy nawet:P powodzenia na histeroskopii! U mnie dzis cały brzuch spiety, co chwile mam skurcze ale nieregularne i nie rozkrecaja sie wiec czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka1230 ja jestem dokładnie w tej samej sytuacji. Moi chłopcy urodzili się w 24 tc i oboje nie żyją :( ponieważ miałam cc musiałam czekać z krio. Teraz w styczniu będziemy podchodzili i zobaczymy co dalej. Bardzo się boję... Pozdrawiam wszystkie dziewczyny w Nowym Roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julcia...to jesli to juz sie zbliza, to szczesliwego, szybkiego i znosnego rozwiazania zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalina- dzięki słowa otuchy Kasian82- dzięki za ciepłe słowa i pomoc. Ja mam lpchyba wszystko za Wsobą łącznie z brakiem nadziei a w skrócie Leczyłam się u prof. Malinowskiego w Łodzi przed ivf odnośnie immunologii, miałam kilka inseminacji, laparoskopowo udrożniony 1 jajodów drugi drożny, histeroskopię, usunięcie przegrody w macicy. Poród przedwczesnyl był z pniewydolności szyjki macicy a dzidziuś był zdrowy ale nie miał szans bo był za malutki. Wszystko zawiodło, tak naprawdę to nie znaleziono przyczyny niepłodności. Teraz mam problem z implantacją zarodków mrozaczków zostały nam tylko dwa i ogromny strach że znów się nie uda. Ty chyba podchodzisz do transferu w sobotę, życzę Ci powodzenia i ogromnej bety. Może słyszałaś coś o jakimś enzymie embroy glue który zwiększa szansę na implantację albo może ktoś słyszał czy to stosują w novum. Ponoć polewa się nim zarodki przed transferem. Janko Bardzo Ci współczuje tak Ci kibicowałam i czytałam Twoje wpisy na bieżąco razem podchodziłyśmy do transferu, razem testowałyśmy betę i poradzimy niestety nam się nie udało. Nie poddawaj się. Alicja@ Tak bardzo Cię rozumiem dla Twoich Aniołków Może zapytaj w novum o to embrou glue. Ja zapytałam na ich forum ale na razie niem ma odpowiedzi. Teraz zdecydowaliśmy z mężem że odczekamy trochę zanim podejdziemy do ostatniego crio. Tak się boję że znów się nie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwi2983, Monka26, Captcha1 jesli jestescie z okolic Warszawy to czy mozecie zdradzic, kto prowadzil/prowadzi Wasze ciaze i gdzie wykonywalyscie usg ( genetyczne i polowkowe). Czy po 12 tym tygodniu mialyscie wizyty tylko raz w miesiacu. Ja takze spodziewam sie blizniakow, do 12 tygodnia opiekowala sie nami dr HS z Novum, ale teraz musze dokonac jakiegos wyboru i chcialabym powierzyc moje skarby najlepszemu specjaliscie Candy2203- bardzo sie ciesze, ze sie udalo i trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka i AliC@ bardzo Wam współczuje, Janko Tobie również Nie wiem nawet co napisac, bo to co przychodzi mi do głowy wydaje sie za płytkie zeby wyrazic co czuje. Nie chce ani rozdrapywac waszych ran ani tez odbierac prawa do żałoby po Waszyh Aniołkach Jakoś tak jest, że po takich sytuacjach wszystcy przechodzą do porządku dziennego tak jak by nie było tematy, jakby nic sie nie stało Kazdy ma swoj sposob na radzenie sobie z taka sytuacja, jedne wola isc na przod bo rozpamietywanie za bardzo boli a inne potrzebuja porozmawiac i uslyszec od najblizszych jak bardzo im przykro Mam nadzieje, za macie obok cudownych mężczyzn na ktorych mozecie liczyc i ktorzy sa dla was opoka w tych trudnych chwilach Zycze Wszytskim by ten cholerny 2013 był jednak szczesliwy bo ja 13 nie cierpie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka1123
Igrek Nie bój się tej histreroskopii. Ja miałam robioną w novum pod znieczuleniem miejscowym. Lekarz bardzo miły i fachowy - miałam taką zwiadowcza i przy okazji usuniete polipy których usg nie wykazało. Po histeroskopii leżałam około godziny, potem miałam tylko plamienia pare dni i to wszystko, nic mnie nie bolało. Pojechałam do domu ok.300 km. Oczywiście bylam na czczo a histero miałam o 14ej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZULASTAR dziekuje za wsparcie. jestem tu nowa a czuję sie jakbym Was znała od zawsze. Też wszystkim życzę Szczęsliwego Nowego Roku i spełnienia marzeń tych ukrytych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka, ja tez w zasadzie od niedawna jestem na forum Mozna sie wygadac, tym lepiej jesli ktos odpisze Ja chcialam umowic sie do swojej gin tu na Slasku ale powiedziala, ze nie ma juz terminow Troche sie zawiodlam bo w sumie chcialam sprawdzic czy pecherzyki popekaly i nie zrobily sie cysty i czy owulacja przebiega prawidlowo Musze badnie gdzie indziej zrobic i tyle Chcemy raz jeszcze sprobowac naturalnie a pozniej invitro A co wykrywa to badanie hister..... polipy ale gdzie? Mi nikt tego nie zalecal, ale moze warto zrobic Mam jeszcze ful badan do zrobienia przed invitro i zrobie je po tej naturalnej probie Trzymajcie sie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZULASTAR - może wykryć polipy, mięśniaki, zrosty w macicy, sprawdzić, czy drożne są jajowody i je udrożnić jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZULASTAR, Igrek Ja histeroskopię miałam właśnie 2 cykle przed in vitro i myślę że to pomogło bo się udało tylko potem ten poród przedwczesny. Tak byłam szcęśliwa że jestem w ciąży że nawet nie wiedziałam że coś takiego istnieje cały czas byłam u siebie w szpitalu bo krwawiłam i nie prowadziłam ciąży w novum a tutejsi lekarze mnie zapewniali że jest wszystko ok. Mieszkam 300 km od Warszawy Byłam świadoma przy tej histero ale tak nie do końca słyszałam co mówią ale to było tak jak w jakimś śnie. Igrek nie bój się to nic groźnego. Nazwiska lekarza nie pamiętam i nawet nie pytałam. Poszukam w wypisie to Ci napiszę. Już ktoś na tym forum pisał że histeroskopia jest ponoć lepsza od scretchingu przed ivf pomaga w implantacji. Ale daje ona przede wszystkim obraz nieprawidłowości w macicy tak jak pisała ZULASTAR, lekarz mówił że można w ten sposób usunąć nawet przegrodę w macicy ale ja miałam już wcześniej usuwaną lapoaroskopowo. A tam w novum jest naprawdę miła obsługa Trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Zobaczcie co znalazłam, może się przyda: Histeroskopia, laparoskopia, laparoskopia przezpochwowa ( TVL) oraz inne zabiegi wykonywane w ramach NFZ Centrum Medyczne Angelius Szpital podpisało w styczniu 2012 roku umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie opieki szpitalnej. Umowa obejmuje między innymi zabiegi i operacje wykonywane podczas diagnostyki leczenia niepłodności (histeroskopia operacyjna, laparoskopia, laparoskopia przezpochwowa tzw. hydrolaparoskopia oraz zabiegi z zakresu urologii). Od stycznia wszystkie zabiegi są wykonywane bezpłatnie i w znaczny sposób zmniejszają koszty leczenia niepłodności. W niektórych przypadkach są to kwoty kilkunastu tysięcy złotych. Umowa z NFZ pomaga nam łączyć standard opieki w prywatnym szpitalu z bezpłatną opieką zdrowotną jaką oferuje państwowa służba zdrowia. Wystarczy tylko posiadać aktualne ubezpieczenie w NFZ. Więcej informacji na temat umowy z NFZ uzyskają Państwo pod numerem telefonu 32 78 37 300 oraz 32 78 37 375 oraz na stronie http://klinikanieplodnosci.pl Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprośbie
Witam :) Igrek, nie obawiaj się histero. Co do leku to warto podpytać, bo jak musisz go brać to moze pozwolą. Ja brałam w tym czasie cilest- antykoncepcyjny i poprostu przesuwałam branie na popołudnie i wziełam go w tym dniu pod wieczór. Miałam znieczulenie i nic nie czułam, ani nie słyszałam- ufffff! Obudziłam się w salce obok, jak wzięli juz inna dziewczynę. Już bardziej mam napinke przed laparoskopią, bo tu dają narkozę chyba. No i dochodzi sie do siebie dłużej. A!!!!! Po 2-3 godzinach jak jechałam do domu to mnie muliło więc teraz doczytałam że imbir pomaga, więc mam w zanadrzu i ten w proszku i ten surowy. Dołożę go do herbatki, zaparzę i liczę że będzie lżej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cisza na forum aż dziwnie. Nawet przeszła mi taka mysl, ze moze Julcia juz urodziła?? :) A czy uważcie, ze w moim przypadku histero.... jest wskazana? W sumie, to zastanawia mnie kiedy jest wskazanie do jej zrobienia? Trzymajcie sie kobitki Janko jak Ty sie masz? Moze nawet nie zagladasz teraz no forum, bo tak jest łatwiej Bubu, Kotek co u Was? Natka Igrek? Jak sie macie? Pozdrwaiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cisza taka na forum, ze az dziwnie Przeszła mi taka mysl, ze Julcia juz urodziła? :) Lawendiha nie widziałam Cie tu wczesniej, tez leczy sz sie w Novum? Ja najblizej mam do Katowic ale dzieki za informacje :) Zastanawiam sie jakie sa wskazania do histero....? BUBU, KOTEK, JANKO jak sie macie? W sumie domyslam, sie ze srednio bo niby jak macie sie czuc Planujecie cos dalej czy robicie sobie chwile przerwy? Ja uowilam sie do innego lekarza i w pon zobacze czy moja owulacja wrocila do normy, postaramy sie w tym miesiacu a pozniej invitro i tyle Nie chce co miesiac ogladac jedna kreske i dowiedziec sie za pol roku ze nasienie sie pogorszylo allbo, ze moj organizm totalnie zwariwal Tak wlasnie bylo teraz, za duzo o tym myslalam i chociaz wczesniej mialam ladne owulacje i regularne to pozniej owulacja sie opozniala, pozniej ciaza i poronienie i potroja owulacja z przerosnietymi pecherzykami Stres jednak daje w kosc i ma namacalne fizyczne skutki na naszym organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZULASTAR - moim zdaniem każda z nas powinna mieć histero dla świętego spokoju !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×