Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

moka74: robiłam bete i progesteron też w 18 dpt, na prośbę lekarza, ponieważ miałam wysoki progesteron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, po pierwszej nieudanej IUI przygotowuje się do badania drożności. Tego się nawet nie boję ,ale w środku cyklu pojawiło mi się baaaardzo delikatne plamienie i to nie codziennie,ale przez cztery dni dwa razy(na zmianę). Dzisiaj dzwoniłam do mojej DR dowiedzieć się co to może być,zasugerowała bez obejrzenia i zrobienia badań ,że to może być endometrioza.Czy któraś coś takiego miała? Czy badanie na drożność lud USG,albo jeszcze inne objawy mogą to potwierdzić.Pomóżcie... Pozdrawiam Wszystkie staraczki!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b_ubu
Holka76 - u mnie w ostatnim cyklu pojawiło się plamienie - to było w okresie owulacji.Też mnie to zmartwiło,ale Dr twierdzi,ze to czasami normalne i podczas owulacji niektóre kobiety plamią.Miałam to około tygodnia,a później samoistnie przeszło. Dziewczyny,u mnie dziś 6dc więc za parę dni usg i podglądanie pęcherzyka,a jak wszystko będzie ok to za ok.2 tygodnie transfer moich 2 ostatnich maleństw.Czy któraś z Was też będzie miała transfer w tym miesiącu?Miło by było z kimś jeszcze przez to przechodzić:)Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Trochę mnie nie było na forum a tu tyle się wydarzyło. Lato tak bardzo wierzyłam, że tym razem Ci się uda, kto jak kto ale Ty już bardzo dużo przeszłaś i to okrutnie niesprawiedliwe, wierzę że w końcu zaświeci dla Ciebie słońce i zostaniesz mamą zasługujesz na to. Rene gratuluję córeczki :) Mena, Moka wspaniałe wieści ściskam was i życzę spokojnych 9 miesięcy :) Witam nowe forumowiczki wierzę, że dal wszystkich nadejdzie w końcu szczęśliwy finał. pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje b_ubu, staram się nie myśleć od razu o endometriozie,kiedy tylko miałam 3 dni delikatne plamienie około owulacji.Nie mam żadnych innych objaw. Mam nadzieje,że po badaniu drożności będę spokojniejsza. Miałam przeprowadzone jedno IUI,Mąż kiedy widzi ile przechodze badań,namawia mnie żeby zrobić od razu IVF,ponieważ jest większa szansa.Jego parametry i moje na razie są OK,więc nie chciałabym jeszcze robić IVF.Lekarz nic nie sugerował w tym kierunku. Co myślicie,chyba za wcześnie na IVF ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich bardzo serdecznie . Długo się nie odzywałam ale Was podglądam i przeżywam wszystko razem z Wami . Dziewczynki Mena Moka gratulacje , niech wasze kruszynki pięknie rosną . LATO- ja zapisałam się do dr. L na konsultację i w tym samym dniu do genetyka w sprawie tej mutacji leiden . Na wizycie byłam 13.03 dr. przeanalizował moje badania i powiedział że mu się moja śluzówka nie podoba umówił mnie na 21.03 do dr. Dońca i dr. L też będzie i będą się nademną zastanawiać [ bo mi endo przerasta ] czy znowu histeroskopia . Dr. L wziął mnie pod swoją opiekę , może Ty się do niego zapisz . A odnośnie wizyty u genetyka to mi pobrali krew do tego badania i to na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mena27, niestety wizytę w novum będę miała we wtorek 26, bo w poniedziałek nie możemy przyjechać, może następnym razem się spotkamy. julciaa też bardzo się cieszę, wczoraj miała robić kolejną betę, ale tak nas zasypało, że nawet mój M. zrezygnował z wyjazdu do pracy. Zrobię w poniedziałek. Byłam przedwczoraj u gina po zwolnienie, bo wróciłam do pracy i źle się czułam. Zrobił mi usg i pokazał mi taką małą plamkę, co za radość, aby było serduszko. b_ubu, będę trzymac kciuki, żeby się udało, bo udać się musi. Monka26, oby tak było jak piszesz i tak jak u Ciebie. Malwi2983 dziękuję. Lato76, JANKOmuzykant00 faktycznie ma dobry pomysł, spróbuj zapisać się na bezpłatne konsultacje do dr L., nie zaszkodzi, a być może pomoże. Sama pisałaś, że jest dobrym specjalistą. Mi też się tak wydaje. Pozdrawiam i trzymajcie za mnie kciuki w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Wszystkim! Ponownie jestem u Was po długiej przerwie. Nadrobiłam jednak zaległości i wiem, co słychać - Mena, Moka gratuluję ogromnie; Lato nie poddawaj się, dobrym pomysłem jest zapisanie się na konsulatację do dr. L.; wszystkim przesyłam buziaki. Dziewczyny, które przystępowały/przystępują do in vitro na własnym cyklu, mam pytanie - może pamiętacie - jakie leki przyjmowałyście przed punkcją, chodzi mi o to, czy brałyście tylko clo, czy ewentualnie jakiś inny lek stymulujący i jak duże dawki. Zuzia-zu - wiem, że masz przy chłopcach dużo pracy, trochę też minęło czasu od Twojej ostatniej udanej stymulacji, więc nie chcę Ci zawracać głowy pytaniami o szczegóły. Gdybyś jednak pamiętała, czy brałaś clo (czy coś innego), czy też może kilka różnych leków na wzrost pęcherzyków, byłoby super. Tak mniej więcej. Sorki, że ponownie Cię męczę. A tak w ogóle to mam nadzieję, że wiosna przyniesie nowe nadzieje i dużo wiary, i że w końcu uda nam się dziewczyny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaline- dzięki że pamiętacie o mnie . Musiałam się wyciszyć , ale zaglądam na blog Miluni . Nie wiem czy ci już pisałam ale na mnie też mówią Mila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaline- dzięki że pamiętacie o mnie . Musiałam się wyciszyć , ale zaglądam na blog Miluni . Nie wiem czy ci już pisałam ale na mnie też mówią Mila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.Juz minelo 10 dni od transferu.Strasznie sie boje bo mialam plamienia,ból brzucha.Plamienia ustaly wczoraj a dzis sa czerwone.Wystraszylam sie bardzo .Postanowilam zrobic test.Yszla mi drugo kreska bardzo blada ale jest.Powiedzcie ,doradzcie co mam o tym myslec.Juz bylam na samym dole a to-ta kreseczka znowu dala mi nadzieje.Czy to mozliwe wykryc ciaze tak wczesnie???Błagam pomozcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuzniara, nie mialam transferu ale byłam już w ciąży i robiłam test 8dnia po owulacji,nie było drugiej kreski.Okres mi się nie pojawił i zrobiłam test 29 dc i były dwie.U Ciebie mogły się już pojawić,czemu nie :-),przecież to już 10 dni.Chyba ,że bierzesz jakieś leki i one mogą zakłamać wynik :-( Dziewczyny,kiedy zrobić badanie na prolaktynę.Czy konkretny dzień cyklu ma znaczenie co chcemy sprawdzić? Dzięki za szybką odpowiedż !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzniara - powinnas skonsultowac sie z elkarzem i zrobic z krwi bHCG oraz progesteron, zadna z nas Ci nie pomoze tutaj potrzebny jest lekarz i wyniki badan holka - byłam w takiej samej sytuacji jak Ty - jeden synek z poczecia naturalnego, a potem 1,5 roku staran, w tym czasie leczenia, stymulacji, monitoringu, badan (HSG i histeroskopi), podejscie do jednej IUI i w koncu zdecydowałam sie na IVF bo nie miałam juz siły co chwile jezdzic do kliniki i myslec co jest z nami nie tak ze sie nie udaje (tylko ze u mnie podczas HSG wyszło ze mma jeden jajowód niedrozny)...udało sie w pierwszym podejsciu i mam szczesliwie synka drugiego. Muisz sama zdcydowac czy chcesz dalej podchodzic do IUI czy od razu na IVF sie zdecydowac, nikt ci nie odpowie na to pytanie jednoznacznie, ja czułam ze juz czas na wytoczenie najciezszej armaty dla zdrowia psychicznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julciaaa Dziękuje, po półrocznym staraniu zdecydowaliśmy się na pomoc w Novum. Do pierwszej IUI dr nie chciała ode mnie badania drożności.Reszta badań idealna.Teraz sama się zdecydowałam ,że pójdę zrobić HSG zanim podejdziemy do kolejnej IUI albo od razu IVF .Twoja odpowiedż daje mi dużo nadziei,chyba posłucham się M i podejdziemy do IVF jeśli Dr da nam zielone światło!!!! Pozdrawiam Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holka - nie ma za co... u nas było tak ze moja dr prowadząca sama zaproponowała bo widziała ze ja juz zmeczona jestem tym ze sie ciagle nie udaje...powiedziała kiedys jak z mezem byłam czy nie myslelismy na IVF a maz na to sam wyskoczył ze własnie moze juz najwyzszy czas sie zdecydowac (chyba on był bardziej ode mnie zdecydowany tak jak u was) no i potem jak juz zapadła decyzja wszystko błyskawicznie sie potoczyło...trzymam za Ciebie kciuki, pisz koniecznie jak tam wasze staranka i leczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Powiedzcie mi proszę, jaki jest koszt laparoskopii lub histeroskopii w novum? jestem po 2 ciazach biochemicznych(z iui) i szukam kierunku, w jakich moge odnalesc przyczyny. genetyke mialam zrobiona.wyszla trombofilia z mutacja genu mthfr, ale na to juz sie lecze ponad pol roku.kariotypy ok. nasienie meza -2%prawidlowej budowy- moze to tu tkwi szkopul. jesli macie jakies doswiadczenia, prosze pomozcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odebrałam przed chwilą wyniki bety, okazało się że w 18 dpt wynosi 2246,20 ):) :) :). Co za ulga... Daję sobie odpoczynek do wizyty za tydzień w novum, bo wiem że wtedy znowu będę wariować. Dziewczyny, kiedy patrzę na ten wynik, to wszystkie niepowodzenia znikają, zapomina się wszystko co było, chociaż u mnie to do końca nie jest pewne. Pozdrawiam ciepło wszystkie dziewczyny starające się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klarnecik Ja histeroskopie mialam w maju 2012(NFZ) a wtedy koszt w Novum byl 1800-2300zl Skierowanie dostałam od dr z Novum natomiast histero... mialam w Pułtusku i robił to ten sam dr co w novum robi. Więc jesli masz nie chcesz wydawac kolejnych zl to mozesz zrobiść w innym szpitalu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny-ponawiam pytanie...czy scratching boli ? Lena - czy dostałaś moje esy kilka dni temu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moka74: super wiadomość, gratuluję:)już niedługo zobaczysz serduszko:)a jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek dostałam:) nie pisałam bo niestety znowu cięższe chwile miałam okazało sie że nie mogę zacząć brać zastrzyków do stymulacji bo moja tarczyca skoczyła nie wiedzieć czemu na prawie 4 więc mnie nie dopuścili mam bardzo zwiększona dawkę i mam nadzieje że w miesiąc ją zbije bo mam brać kolejne opakowanie tabl anty.... Pozdrawiam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Candy2203 - dziękuję, czuję się dobrze, pod warunkiem, że trochę leżę, a trochę siedzę. Jak za długo siedzę, to trochę zaczynam czuć jajniki. Wtedy muszę trochę poleżeć i samo przechodzi. Najbardziej jajniki bolały mnie w okresie spodziewanej małpy, aż musiałam zażyć no-spę. Wcześniej przez trzy dni bolała mnie głowa i też zażywałam po jednym apapie dziennie, bo nie mogłam z bólu wytrzymać. Do pracy to faktycznie jeszcze się nie nadaję. A Ty jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena66 - ok.;D Przykro mi z tego powodu.;/Dzisiaj Ci napiszę więcej na e - maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moka74: czuje się dobrze, mam w sobie dużo energii, chyba dzięki temu,że objawy z pierwszego trymestru minęły :-) ale niestety dalej muszę leżeć, bo mam krótką szyjke. Ale najwazniejsze że Dzidzius jest zdrowy i pięknie rośnie :-) Odpoczywaj i oszczędzaj się, czekam na wieści po usg i mocno zaciskam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Candy2203, tak bardzo się cieszę Twoim szczęściem, które mam nadzieję też będzie moim udziałem. Czy jest możliwe aby w 25 dpt na usg było można było zobaczyć bijące serduszko, czy to dopiero możliwe w 35 dpt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×