Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość to chyba nie bialaczka

robia mi sie siniaki - mimo ze sie nie uderzylam. co to moze byc?

Polecane posty

Gość Agula1234
Nie martwcie sie, mam siniaki na rękach, nogach nawet na plecach. Robiłam badania na TSH i próby wątrobowe-wyniki wyszły super, lekarz stwierdził że mam beznadziejne naczynia i byle jakie otarcie powoduje u mnie siniaki. Lekarstwa pomogły. Trzeba tylko zrobić badania bo to żaden rak i niepotrzebnie sami się dołujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agula1234
Do pani Asi Leuko- ja przeżyłam raka najwspanialszej osoby na świecie- mojej kochanej mamusi-jest amazonką.. Ma usunięta pierś i narzady kobiece, mój tata miał usuniętego torbiela mózgu. Dzięki wsparciu rodziny i głównie nas-dzieci rodzice zwalczyli chorobe, bo to my nie pozwoliliśmy poddać im się chorobie. Płakaliśmy razem z nimi i błagaliśmy aby znależli w sobie siłę do walki bo są dla nas wszystkim, bardzo ich kochamy i wierzymy w ich siłę do walki z chorobą. Każdy z nas musi w sobie odnależć w sobie siłę do walki z chorobą i chęć do życia, dla naszych rodziców największą motywacją byliśmy my- dzieci! Rodzice pokonali chorobą i teraz dziękuję Bogu że wysłuchał naszych modlitw. Rodzice pokonali chorobę i cieszą się życiem razem z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałaMaja
Byłam wczoraj u lekarza. Dostalam zel Lioton 1000 i mam smarowac:P Jesli mi nie przejdzie lub pojawią sie nowe siniaki dostane skierowanie do hematologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miluta
ja mam siniaki nie wiem skąd, wypadają mi włosy garściami, mam limfocytów 0,9 (norma 1,5 - 3,5), ogólnie białych krwinek 2,52 (4 - 10) i dopiero jak mi tak drastycznie spadły limfocyty (w pewnym momencie miałam 0,66), a płytek miałam 138 (150-450), to zaczęła spadać hemoglobina z 12,5 do 11,1 (12 - 16), a żelazo z 113 do 24 w ciągu 1,5 miesiąca (norma 37-145). pod koniec miesiąca mam zrobić szczegółowe badania... czy jest duży %, że grozi mi coś poważnego? dodam, że biorę żelazo i mimo to hemoglobina spadła w ciągu dwóch tygodni... na początku całej tej "choroby" miałam lekko powiększone węzły chłonne, a jeden lekarz powiedział, że leukopenia to moja uroda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajksza
miluta i co masz juz badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia...
Mam pewien problem.Od jakiegos czasu robia mi sie siniaki na nogach i do tego cierpną mi nogi(problemy z chodzeniem).Byłam u lekarza i zlecił mi RTG kręgosłupa.Jak się okazało ze to nic z tym wspólnego.Są podejrzenia ze to moze byc bialaczka.Te objawy co ja mam to by sie zgadzalo ze bialaczka.Nie wiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia...
mialam morfologie ale chyba bez rozmazu.Zlecił mi jakies badania cos zwiazane z watroba i narazie tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jakim cudem podejrzewają białaczkę? po zwykłej morfologii, która często nic nie wnosi? jak masz pod ręką te wyniki to podaj i proponowałabym jeszcze zrobić ukłąd krzepnięcia, usg jamy brzusznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia...
No ja nie wiem ale kazali mi zrobic jakies tam ap i pt. Wiec nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojj
to nie żadna uroda, tylko to może być bardzo poważna choroba genetyczna. Objawami moga byc miedzy innymi; krwawienie z nosa, odbytu, itp, oraz przez lekki nacisk na ciało, siniaki się pojawiają. Myślę , że musisz zgłosić się do lekarza, bo możliwe, że masz guzki , np. w jamie ustnej, przewodzie pokarmowym lub moczowym.. Prędko do lekarza!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojj
a jeśli siniaki pojawiają się na nogach, to moze to tylko żylaki? Lepiej to zbadać ;;d A co do tych samo-pojawiających się siniaków, to to moze byc nieuleczalna choroba, która z wiekiem się powiększa. Więc jak najszybciej trzeba z tym iść do lekarza , powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj;/
Witam dziewczyny , od jakiegos czasu rowniez pojawiaja mi sie siniaki na nogach w przeciagu kilku godzin... wczesniej tak sie nie działo. Czesto jestem senna.. a moje wyniki krwi nie sa szaleńczo dobre, mam anemie.. Biore witamine c + kompleks innych witamin zwalczajacych moja anemie. Czekam na poprawe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj;/
do Ojoj Zylaki same w sobie nie powoduja siniaków nasilajacych swa liczbe w takiej przestrzeni czasu , ale co racja to racja, czas odwiedzic lekarza ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy nie zdaje wam sie że ten problem tutaj opisany mają same dziewczyny a to dlatego że brakuje nam żelaza z reguły z obfitych krwawień u mnie jeszcze dochodziło do przyspieszonej akcji serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też mam ciągle siniaki. Mam toczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak go leczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka o ja
toczeń? sterydy, leki przeciwmalaryczne, calcium i osłone na żołądek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GochaKocha
To moze byc anemia, ja tak miałam, ze robiły mi się siniaki nawet gdy sama się złapałam np za ręce. Ale na to dobra jest dieta (buraki i wątróbka) i proste leki witaminowe z żelazem i witaminą A typu Biofer lub Olimp Chela Ferr, wpisz "anemia" w http://www.aptekamini.pl/ i znajdziesz tam sporo takich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mavs
Do lekarza trzeba iść, ale też trzeba pytać i interesować się w internecie. Dlaczego? Z doświadczenia wiem, że jedna na pięć wizyt u lekarza przynosi trafną diagnozę. Moja rodzina doświadczyła tego wielokrotnie i teraz dobrze wiemy, że często można lekarzowi pomóc samemu wykonując badania na które lekarz nie wpadł. Wiadomo, prywatnie, ale u nas się to sprawdza. Nie mam ochoty słyszeć od lekarza że on nie skieruje bo nie ma potrzeby (tak na prawdę, nie ma kasy w systemie!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie pojawiają się siniaki same raz jest jeden a za chwile drugi zaś ten pierwszy znika to następny nowy siniaka się pojawia co to może oznaczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia55699
U mnie również siniaki powstają bardzo szybko, nawet przez lekkie uderzenie o twardą powierzchnię. Niedawno trafiłam na artykuł na ten temat https://eapteka.pl/blog-porady/ofiary-runmageddonu-co-na-siniaki-i-inne-pamiatki-po-morderczym-biegu/ i zaczęłam stosować opalanie jako środek przeciwko widocznym siniakom. Sprawdza się bardzo dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaa

Polecam kompresy Flex, to jest polska marka Sanity. Mi się bardzo fajnie sprawdzają takie okłady przez cały rok. Zimą i jesienią to używam najczęściej żeby zbijać gorączkę , ale już wiosną i latem najczęściej taki okład sprawdza mi się przy leczeniu różnych obrzęków – kontuzje, stłuczone kolana i nadgarstki, opuchlizna itd. Ogólnie to kompres można przygotować sobie na zimno ale też na ciepło (w mikrofalówce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adar

Zimny okład Flex na bóle stawowe – rewelacja! Ciepły z kolei bardzo fajnie łagodzi napięte mięśnie np. brzucha, albo też działa kojąco na bóle głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukik
Dnia 28.02.2019 o 13:19, Gość adar napisał:

Zimny okład Flex na bóle stawowe – rewelacja! Ciepły z kolei bardzo fajnie łagodzi napięte mięśnie np. brzucha, albo też działa kojąco na bóle głowy.

Polecę też kompresy Flex. Super że są w różnych formatach, większe, mniejsze, można dobrać pod część ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olki
Dnia 23.04.2019 o 14:21, Gość ukik napisał:

Polecę też kompresy Flex. Super że są w różnych formatach, większe, mniejsze, można dobrać pod część ciała.

Też używamy kompresów Flex w domu. Mocne, wytrzymałe, można na przemian ogrzewać i chłodzić, nie pękają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek

Właściwie nieco przypadkiem, ale jednak kupiłem w sklepie medycznym jak kupowałem opatrunki kompresy Flex od Sanity, kilka różnych rozmiarów. Bardzo sensowna propozycja, jak na okłady gorące to bardzo dobrze się sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×