Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

przeniesienie

Pomocy! Niedługo będę zombi - moje 9-cio miesięczne dziecko nie chce spac

Polecane posty

01.10] 20:34 Meme Na początku - jak to noworodek - moja córeczka - była karmiona piersią na żądanie. I było to normalne. Jak córeczka miała 3 miesiące przespała 3 noce bez budzenia. Super - byliśmy z mężem w siódmym niebie. Zwłaszcza, że zmęczenie już dawało sie mocno we znaki. Wtedy przyjechali do nas goście na 2 miesiące . Żeby mała nie budziła gości - zabierałam ją do siebie, karmiłam piersią.Goście pojechali, zaczął się problem.Dziecko skończyło 8 miesięcy, a ja się męczę i ledwie żyję ze zmęczenia.Wieczorem mała dostaje sporą kaloryczną kolację, którą (koniecznie)doprawia mleczkiem z piersi. Idzie spac na ok. 3 godz., a potem jest płacz co 1,5 godz.(i oczywiście karmienie - bo mama=cyc) Końcowa pobudka o 6 rano. Lekarka kazała więcej karmic w dzień i przepisała luminalum, ale to niewiele działa - zwiększa przerwy o godzinę, czyli mała budzi się co 2,5 godz. Jak nie reaguję (tak próbowaliśmy odzwyczaic ja od tak częstego jadania w nocy) to wyje w łóżeczku az mi serce pęka. Spanie w jednym łóżku nie rozwiązuje problemu, bo mała i tak często budzi się, pije mleczko, a ja mam potem problem z nawałem mlekaw piersiach. Błagam- może macie podobne doświadczenia i udało się Wam jakoś z tego wyjśc.Nie chcę jeszcze przestac karmienia piersią, ale chcialabym przespac wiecej niż 2,5 godz. nocą jednym ciagiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meme
Córcia ma już skończone 9 miesięcy i jest naprawdę silna:0 Dwa zwinięte ręczniki byłyby dobre kilka miesięcy temu, ale nie teraz. Myślę, że nie jest problemem jej wędrowanie połóżeczku, bo każda dzidzia śpi intensywnie. Zgodnie z powiedzeniem:" Ktoo spokojnym śnie mówi-śpi , jak niemowle - nigdy nie spał z niemowlęciem pod jednym dachem":) Czasem, jeśli mąż nie śpi, albo przejawi ochotę - wysyłam go do małej, aby ją wylulał, bo gdy ja idę, to mała wyczuwa mleczko i szarpie się do jedzonka.Właśnie się zaczęło...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO MEME
JA TEZ TO PRZECHODZILAM.MOJ SYNEK MA TERAZ 8MIESIECY OD TYGODNIA PRZESYPIA CALE NOCE NIE KARMIE JUZ PIERSIA A OD NOCNEGO BUDZENIA SIE ODZWYCZAJALAM GO STOPNIOWO.KIEDY MIAL 5,5 MIESIACA PRZESTALAM GO KARMIC W NOCY DOSTAWAL TYLKO PICIE,TRWALO TO JAKIS MIESIAC, POTEM STARALAM SIE GO W DZIEN TAK PRZMECZYC ZEBY PADL ZE ZMECZENIA ALE TO NIE ZAWSZE SKUTKOWALO WIEC PROBOWALAM DALEJ,PRZELOZYLAM GOP W DRUGA STRONE W LOZECZKU,BYLO JUZ DUZO LEPIEJ POTEM WYELIMINOWALAM CALKOWICIE POPIJANIE W NOCY TYLKO SMOK A TERAZ MAM JUZ PRAWIE PROBLEM Z GLOWY ZASYPIA MI O 20.00 A BUDZI SIE O 7.30 ,CZASEM TYLKO JESZCZE PRZEBUDZI SIE NA SMOKA ALE MYSLE ZE JUZ NIEDLUGO PORZADNIE SIE WYSPIE.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meme
Coś w tym musi być, bo faktycznie mała w dzień może wytrzymac długo bez jedzenia-ale nie o piersi. Ale staram się ją karmić kalorycznie - też daję i warzywka ,i mięsko,itd. Z dopajaniem nocą, smoczkiem, itp. jest problem - córeczka w nocy nie toleruje nic oprócz piersi. Próbowalismy napajać-nici.Smoczka nigdy nie lubiła i nawet przez chwilę nie chciała ssać.Taka "cycata" panna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meme
No i wyszło szydło z worka-córcia "dorobiła się" nowych ząbków:)Idą dwa na raz, więc pewnie to ją bardzo męczyło. Ale i tak staram sie karmić ją porządnie w dzień, żeby w nocy była najedzona. Dentystka mówiła, żeby już nie karmic nocą. Tylko, ze mała domaga się cycusia i tyle...Co Wy na to?KArmić, nie karmić?Carnao - co radzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to taki wiek
przejdzie, postaaj sie zapewnic staly rytm dnia, zadnych ekscesow przed spaniem...przetrzymasz:) mi sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to taki wiek
w nocy nie karm, przyzwyczai sie i bedzie sie specjalnie budzila, niech zapamieta ze noc jest do spania. Moze podaj jej przed snem MELISAL albo VIBURCOL - u nas zdzialalo cuda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margaryna
A może nie karm jej w nocy. Ja mam 10-mies. bliźniaki i jak juz się obudzą w nocy (zazwyczaj dzieje sie to podczas wyżynania kolejnego ząbka) to podaję im niesłodzoną, lekka podgrzaną herbatkę. I to wystarcza. Maluchy dalej idą spać. A tak w ogóle to mi pomaga rutyna: karmienia tej samej porze, regularne drzemki w ciągu dnia, codziennie kąpiel o tej samej godz, ect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meme
Dzięki za propozycje i pomoc.Jest lepiej. Melisal dawałam, ale nie działał. Herbatka w nocy zamiast cyca odpada, bo córcia nie toleruje butelki w nocy.Wije się , jak węgorz a nie wypije! W dzień ma stałe pory amciu, spania, spacerów, itp, chociaż wiadomo, że czasem coś wyskoczy i dzień trochę inaczej wygląda. Ale wieczór jest zawsze taki sam i o tej samej godzinie. Dzisiaj obudziła się już tylko 2 razy- o 22:35 i 2:00. Karmiłam tylko o 2:00.Obudziła się nie o 6:00- jak zawsze, ale o 7 rano. Szkoda, że tak deszczowo:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100krociu wysłałam na na Twoją skrzynkę wp swój adres Mam nadzieję, że dotarła wiadomość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małej wychodzą równocześnie 3 ząbki !:/ Oj, ciężkie te nocki. Nad ranem silne nasilenie pobudek, a ostateczna pobudka o 6 rano - ciemno , zimno i spać się chce. Ale wystarczy, że mała uśmiechnie się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam herbatkę jest naprawde super. jest od 12 miesiąca,ale ja zaczęłam podawać ją synkowi jak miał 10 miesięcy(lekarz pozwolił) Też nie miałam na nic siły i nie spałam .A ta herbatka chyba uratowała mi życie.Synek przesypiał cała noc ,a ja byłam w 7 niebie. PHYTO PHARM \"Herbatka Rubinki\" \"\"SENNE OCZKA\"\" Polecam jeszcze inne herbatki z tej serii: na brzuszek,katar SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starababka
Kiedys dawno temu w tv jakas fajna dochtorka opowiadala aby dzieciom co nie chca spac wieczorkiem robic delikatny masaz pleckow tzw rolnika. Masaz ten wykonuje sie ruchem okreznym na pleckach zgodnie z ruchem wskazowekzegara, opowiadajac przy nim bajeczke o rolniku i pryz kazdym okrazeniu zmieniajac sposob masazu. Kiedys cos o tym w sieci znalazlam. O poszukalam i naszlam znow : 3. "Masaż rolnika" Pewnego dnia, kiedy świeciło słońce (malowanie okrężnymi ruchami dłoni po całych plecach), wyszedł rolnik na pole, rozejrzał się i postanowił zasiać żyto. Najpierw musiał pole zaorać (masaż od dołu pleców krawędziami dłoni ruchem wężowatym), potem zaczął siać (głaskanie całą powierzchnią dłoni od kręgosłupa ku bokom pleców), a słońce mocno świeciło (masowanie ruchami okrężnymi). Nagle zaczął padać deszcz, najpierw drobny, potem coraz mocniejszy (dotykanie opuszkami palców, najpierw lekko, potem mocniej). Zboże wyrosło wysokie, a kiedy dojrzało, rolnik wyszedł na pole z sierpem i zaczął je zbierać (lekkie uderzenia i ugniatanie krawędzią dłoni). Później ustawił snopki (ugniatanie krawędziami dłoni - ruch jak przy zbieraniu rozsypanego piasku). Słońce jeszcze mocniej świeciło (masaż ruchami okrężnymi). Rolnik zebrał snopy zboża i pojechał do stodoły, aby zboże wymłócić (naprzemienne uderzanie krawędziami dłoni). Potem zawiózł ziarno do młyna, aby je zemleć (ugniatanie naprzemienne kośćmi palców). Mąkę przewiózł do domu i żona postanowiła upiec chleb. Zagniotła ciasto (ruch ugniatania) i włożyła do pieca (posuwisty ruch całą powierzchnią dłoni). Gdy chleb się upiekł, dała go synkowi. Zjadł go z apetytem i był bardzo syty (masaż ruchami okrężnymi). ze strony http://www.logopedia.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=152&Itemid=37 We w kazdym razie, stosowalam na moich dzieckach i dalo rewelacyjne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz ja tez sie meczylam
z moja córką, myslalam ,ze zdechnę z niewyspania . Potem np w ogole w dzien nie spala ( jak miala rok - dwa). W ogóle usypianie to byla makabra. Jedna ciotka mi powiedziala - inteligent rosnie, szkoda jej czasu na spanie. I cos w tym bylo - ona nie spala i rozwijala sie niesamowicie szybko intelekualnie. Na zdrowie jej to nie szkodzilo, po prostu mniej snu potrzebuje. Teraz , jako studentka moze spac 3 godziny na dobę i jest rzeska jak ptaszek . Na wszystko zawsze miała czas - na języki, muzyke, sport itd. Widac są takie typy, nIe przejmuj się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga73B
POMOCY MOJE DZIECKO MA NIEDŁUGO 9 MIEŚ I NADAL BUDZI SIE 3 RAZY W NOCY NA BUTLE ALBO 4 RAZY .CO MAM ROBIĆ JUZ ROBIE ZADSZE MLEKO ALE NADAL NIE POMAGA PROBUJE DAC PIC WODE ALE TO DZIAŁA TYLKO NA 15 MINUT !! , NIE SPIE I JESTEM PADNIETA !!!!!! AGA AGA01@ASTER,NET.PL PROSZE DAJCIE ZNAC NA TEGO MEJLA !!! PROSZE !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serser
mam to samo dziecko budzi sie non stopa a wstaje o 6 rano! a pomysłu mi brak...wypróbowałam wszystkie metody...a mały ma 13 mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 miesięcy i nadal to samo!!!!Ja chyba padnę na pysio. Chyba spróbuje z tą herbatką gadulinki:Póki co daję herbatke z meliską, ale jeśli ona uspokaja, to ja nie chce wiedzieć, jak by było, jakby nie uspakajała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym masażem też ciekawy sposób, ale chyba dla trochę starszego brzdąca. Mała jak nie chce spać (przeważnie 6 razy w ciągu nocy)-pomaga tylko pierś, ale i tak na krótko. Nad ranem wszystko się nasila. Masaż będzie dobry do samego zasypiania wieczorem - jak już nie będzie karmienia piersią. Jak myślicie? Z tą herbatką to u mnie jednak chyba za wcześnie . Moja córeczka ma 8 i 1/2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meme - Przede wszystkim przestan karmic piersia w nocy. Najlatwiej to bedzie zrobic jesli pomoze Ci maz, i powiedzmy przez 3 dni on bedzie usypial maluszka w nocy - od niego nie czuc mleczka, wiec sie nie bedzie maluch dopominal. I spirala sie zacznie odkrecac - nie poje w nocy - zglodnieje w dzien, zje wiecej - w nocy bedzie mniej glodne itd. U nas tak wlasnie sie udalo rozwiazac podobna sytuacje. Tzn dopiero kiedy ktos inny przejal nocne opiekowanie sie maluszkiem na chwile udalo sie wyprowadzic z tego cyklu. Oczywiscie nie przestalam karmic w ocy z dnia na dzien, ale najpierw bylo zalozenie - co druga pobudka. Jak juz spala Mala po 5h jednym ciagiem zaczelo byc z gorki. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja polecam książkę \"Każde dziecko moze nauczyc sie spac\" Jest w necie w PDFie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, i bron boze nie probuj \"przemeczac\" dziecka, to tylko pogorszy sytuacje (przemeczone dziecko duzo gorzej spi w nocy, uklad nerwowy tak reaguje). Dwie porzadne drzemki w ciagu dnia to dla 9 mczbego malucha w sam raz - chyba ze sam sobie ustali inny rytm, np jedna drzemka mu wystarcza i pod wieczor nie slania sie ze zmeczenia albo nie wyje jak potepieniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Człowiek obyty w temacie
Hmm.nieźle. Nasza dziewczynka karmiona jest butlą..Praktycznie nie spi w ciagu dnia..wiec w nocy nie mamy z nia problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam synka 10 misiecznego który niechce spać w nocy budzi się nawet co pól godziny a je tylko z cyca butli nie chce a jest tak już od jakiegoś czasu na początku przesypial cała noc a teraz nie wiem co jest proszę doradzcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może może
za długo śpi w ciągu dnia, mój jak dłużej spał to nie chciał w nocy, nie wszystki edzieci chyba potrzebują az tak dużo snu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany julek
nie skonczyłam czytac poczatek mi wystarczył: goście-2 miesiące_zeby im nie przeszkadzała!!!!kurna goście sie powinni dostosowac a ty zonglujesz dzieckiem bo goscie wazniejsi a teraz problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój śpi w dzień dwa razy i to krótko no a zjada dużo bo normalnie je daje mu zupki kaszki rożne deserki a do tego doprawi jeszcze moim mleczkiem wiec uważam ze najedzony powinien być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×