Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurde ja mam tak samo

chcę zamrozić bigos,w słoiku nie bardzo,co??

Polecane posty

Gość kurde ja mam tak samo

pęknie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tereklo
Czy to ty kiedys doradzalas mi jak gotowac sloiki do Norwegi? zgubilam Twoj adres a na gg milczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama szpinakowa
smacznejszy bigos jesli nie jest mrozony:)) wystarczy zapakować go w sloiki i po prostu je zagotować . zawsze tak robię przed swiętami .dzieki temu mam potem wiecej czasu na przygotowanie innych potraw:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_tam
myślę,ze w słoiku lepiej nie mrozić-może być tak,że najpierw zamarznie wierzch,a to co w środku rozepcha słoik na boki,lepiej w worku do mrożonek,albo w plastikowym pojemniku,przeważnie mrożę bigos i nie zauważyłam różnicy w smaku-pilnuję tylko,żeby szczelnie zamknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej w słoiki włozyc gorący bigos i zamknąć, ja tak robie i zawsze się przetrzymuje. jeśli już wystygł to wystarczy go dobrze zagrzac żeby był gorący, nie praktykowałam gotowania słoikow z bigosem chociaż to tez sposób. jesli koniecznie mrozony to tak jak pisały dziewczyny lepiej w woreczki, tez tak robie i wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie radze zamrażać bigosu w słoikach, tylko zamknąc słoik i pogotować z 15 min, na drugi dzień poagotuj jeszcze raz 10 min. Ja zamrazam bigos w woreczkach foliowych . Robie bigosu zawsze więcej tzw. bazę (bez miesa i kiełbasy) zamrażam. Jak nie mam co na obiad, albo przyjda niespodziewani goscie rozmrażam bigos dodaję kiełbasę ewent. mięso jak jest w lodówce. Jest to takie awaryjne rozwiazanie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BAR-man
Chciałbym się dowiedzieć jak długo bigos może być zamrożony ? Mam taki zamrozony rok czasu temu , czy będzie jeszcze dobry ? Czy może zaszkodzić ? Czy po prostu może być bez smaku ? proszę o odpowiedż osoby znające temat . Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAR-man -----Oj nikt Tobie jednoznacznie na te pytanie nie odp :) Najlepiej rozmrozić bigos,pogrzać i sprobować :D Albo go zjesz albo wyrzucisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bigos staropolski
Kiedys mrozilo sie na sniegu na noc a w dzien znow gotowalo i tak przez tydzien. Taki podobno najsmaczniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parowkowa
ja zawsze zamrazam w woreczku czasami jak chce zamrozic duzo jednorazowo to wykorzystuje te reklamóweczki jednorazówki (nowe nie używane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona droga
Ja mrożę bigos, fasolke po bretońsku, sos do spagetii w pudełkach po lodach z algidy. Nie lubie woreczków bo mam bałagan w zamrazarce, a tak ładnie leży i czeka na swoją kolej. I porcja tez taka w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosodzrewina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adaskost
oj mrożony bigos często jest niezjadliwy.....radze przesmarzyc i zamknac na gorąco.....podobnie jak robisz weki.... nie zepsuje sie a bedzie smaczny po otworzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyska123
ja mrozilam wielokrotnie bigos w sloiku i nogdy nie pekł. tylko nie pchaj bigosu pod sama nakretke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzec2008
Ile i gdzie może być przechowywany bigos w słoiku (w lodówce ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Gorący bigos włożyć do słoika , zakręcić. Dla pewności można zapasteryzować . Nie potrzebne jest wtedy mrożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigos mrożę w woreczkach
bo więcej się zmieści ale np leczo mroże w litrowych słoikach i nieraz po 2 miesiącach rozmrażam i jest tak samo dobre jak świeże. Normalnie zimne leczo wlewam do słoików, zamykam i do zamrażarki, nie pasteryzuję i jakoś nic sie nie psuje. Z bigosem pewnie byłoby to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×