Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nannyNYC

Polacy wobec Polakow...

Polecane posty

Gość RIBBA
Do "Badz tak mily" - faktem jest, ze Polacy najszybciej sie "wynaradawiaja"; prowadzono badania, Polacy w pierwszym pokoleniu na emigracji najczesciej juz nie mowia po polsku i nie maja pojecia o polskiej kulturze a takim na przyklad Niemcom analogiczny proces zajmuje 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nannyNYC
Hmmm... co prawda czuje sie obywatelka Europy, ale takze Polka. I nie mam z tym problemow. Swoje dziecko na pewno naucze mowic po polsku, chocby dlatego, zeby bylo z miejsca dwujezyczne. Poza tym polskosc jest czescia nas i nie ma sie czego wstydzic ani czym szczegolnie szczycic, jeden jest Francuzem, drugi Wlochem, a ja jestem Polka. Nie widze w tym nic nadzwyczajnego i nie rozumiem dlaczego niektorzy czuja az taka niechec do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nanny....
Wydaje mi sie, ze ci ktorzy najbardziej najezdzaja, sami sa tacy wobec innych. Gdzues kiedys czytalam, ze jezeli ktos jest sam nie w porzadku wobec innych, to trudno mu uwierzyc, ze inni sa uczciwi. To chyba prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytajcie
Topik I have a dream a poczatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytajcie
na poczatek mialo byc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunwing
Niestety, tego co zaobserwowalam, to wiekszosc Polakow raczej nie probuje albo nie chce trzymac sie razem. Wola rywalizacje kto jest lepszy, kto glupszy, kto ma wiecej..... :( Taka jest prawda niestety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×