Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

judyta29

KARMIENIE PIERSIĄ IWPOWADZANIE POSIŁKÓW BEZMLECZNYCH

Polecane posty

Witam Wpisujcie dziewczyny swoje doświadczenia z wprowadzania nowych posiłków Waszym Maluszkom. Przez ile czasu karmiłyście tylko i wyłącznie piersią? Czy uzupełniałyście mleczkiem modyfikowanym? Kiedy zaczęłyście wprowadzać inne posiłki dzieciaczkom? Od czego zaczynałyście i jak to nowe jedzonko smakowało maluchom? Jestem mamą prawie 5-miesięcznego bobasa i jak na razie zajadał się tylko mlekiem z piersi. Pediatra doradziła mi już wprowadzać mu bezmleczne posiłki. Ale czytam tu i tam, że dobrze jest karmić samą piersią do pół roku (a nawet i dłużej). Co o tym sądzicie i jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego lekarz zaleca juz wprowadzać?? Moja mała ma 4,5mc i ja mam zamiar karmić tylko piersią do 6 miesiąca. Przecież naturalne mleko to najlepiej dobrana dieta dla malucha i zaspokaja zapotrzebowanie na wszystko do 6 miesiąca. Moze Twoje dziecko za mało przybiera?? Podał jakis powód?? To lekarz z przychodni?? Pytam, bo ja bardzo się zraziłam ostatnio do lekarzy. Czasami zastanawiam sie skąd biorą dyplomy i kto pozwolił im leczyć ludzi:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Grzywa Też jestem zdania, że mleko mamy jest najlepsze i że spokojnie wystarcza samo do 6 mies. (nawet zdecydowałam się na wychowawczy, żeby móc karmić). Ta pediatra twierdzi, że dziecko za mało waży, wg niej powinno jakieś 0,5 kg więcej :O Zaczęłam wgłębiać się teraz w temat i wyczytałam, że te pół kg wiecej powinno za miesiąć, gdy będzie miało poł roku, bo to będzie wtedy dokładnie podwojenie jego masy urodzeniowej. Sprawdziłam też na siatkach centylowych i tutaj systematycznie zniża się do centyla niżej (ale wciąż przybiera). No i tak się zastanawiam z tym wprowadzniem posiłków, czy już faktycznie zacząć? Pediatra prywatnie - ale w dzisiejszych czasach, to o niczym niestety nie świadczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie:o To może skonsultuj jeszcze z innym... Różnie to bywa z lekarzami:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×