Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość redakcja superu ogłasza

nie chce dzieci - dlaczego?

Polecane posty

Gość redakcja superu ogłasza

http://elle.interia.pl/historia/news/id/100055064 Poczytałam ten artykuł i kompletnie nie rozumiem dlaczego kobieta niechce dziecka mimo iz ma swoje lata , ma męza, prace,mieszkanie. co stoi na przeszkodzie? jak kazda Polka tak by myslała to za iles lat Polska , czy nawet ziemia będzi epusta. Rozumiem kariera brak instynktu.ale co oni będą potem robić? jak żyć? będa miec 40 lat 50 lat i sami będa na siebie patrzec w pokoju? bo ilez mozna robc kariery, podrózowac, chodzic na imprezy, biegac po górach, ...towarzystwo się wykruszy bo zaczna zakładac rodziny a te pary bez dziecka same jak palec. dziecko to inwestycja owszem, sama nie mam dziecka a juz mam swoje lata , ale czakam na slub i na dokońcxzenie remontu mieszkania. to pewnie potrwa jeszcze. Tez boje się porodu, obowiązków, ze nie dam rady.ale trzeba urodzić. jestesmy kobietami, taka nasz misja. Tez mam kłopoty z tym ze mało zarabiam, ze jestem pedantka i wygodnicka a dziecko to wieczny kłopot bałagan i studnia bez dnia. boje się tego okropnie. ale mam poprostu powiedziec nie urodze i juz? i zyc sobie sama? bo mąz pewnie bedzie chciał miec kiedys dziecko i odejdzie do młodszej.ta co mu urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redakcja superu ogłasza
ja tez tego sie boję. chce dziecko ale często tez i niechce jak pomysle ze tyle z tym problemów. Juz teraz nie moge nadgonić, praca, dom, kurz, obiad, gary, smieci, latające koty, kwiaty nie podlane, brakuje chleba, nie ma oleju, a tu kubki do mycia znalezione gdzies w kąci, skarpety faceta leżą pod łózkiem....a jeszcze dziecko. Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wygodnicka jestem
i uwielbiam byc sama, a na starośc będe tez sama i będę zazdrościła innym ze mają wnuków którzy ich odwiedzają, ciasta mają dla kogo piec. A ja bede sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posluchajcie ja osobiscie jestem za typowym modelem rodziny 2+1, 2+2- im wiecej dzieci i dobre warunki finansowe na utrzymanie wiecej pociech tym lepiej. Ale jesli ktos nie chce dzieci , nie widzi sie w tej roli to po co go zachecac, i ciagle gadac ze powinnas miec dzieci. mam ciotki - stare panny- nie popieram ich trybu zycia - ale bez sennsu bylo by negowac je za to co same wybraly. w chinach jest za duzo ludzi. rodziny ktore maja 1 dziecko sa ok , a te ktore maja wiecej sa gorzej spostrzegane. chodz ostatnio czytalam artykul ze ostatnio maja nowa mode- bogaci ludzie przebijaja sie w ilosci dzieci bo to swiadczy o tym ze maja kas- chore!!! nie neguje 17latki ktora zaszla w ciaze i sie cieszy i ni epowiem zlego slowa na kobiety ktore nie chca dzieci(stare panny czy tez majace mezow) - ich wybor ich zycie! i niech tak zostanie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy żyje tak, jak dla niego jest najlepiej i jesli tylko nikogo tym nie krzywdzi, to nikogo poza nim samym nie powinno to obchodzić. Ja osobiście znam kilka małżeństw bezdzietnych, w starszym już wieku (równieśnicy moich rodziców). Dzieci mieć nie chciel ii nie mają, niektórzy mają zwierzęta, niektórzy inne sprawy, małżeństwa przetrwały i wyglądają na szczęśliwe, wiec nie widze problemu. Znacznie gorzej jest, kiedy się nie dogadasz przed ślubem - albo, co jest bardzo częste, jedna strona mówi, że nie chce dzieci, a druga jej nie wierzy, bo \"to przyjdzie z czasem\" i tym podobne bzdury. Z tego też biorą się rozwody i inne dramaty. Grunt to wiedzieć, czego się chce i konsekwentnie to realizować. A misja...? Dużo kobiet jest na świecie, nie każda musi być matką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokarda
Boże..............jak czytam cos takiego...zacytuję autorkę: "ale trzeba urodzić. jestesmy kobietami, taka nasz misja" to płakac mi sie chce. Posłuchaj, nie kazda kobieta chce miec dziecko i przyjmij to do wiadomosci. Kazdy z nas jest inny i ma inne w zyciu priorytety. A czasy kiedy kazdy myslał ze kobieta jest tylko od tego zeby siedziec w domu i gotowac mezowi i podac mu obiad gdy wróci z pracy----dawno minęły. Teraz duzo kobiet spełnia się zawodowo i coraz pózniej decydują sie na dziecko. Co z tego ze ma mieszkanie, męża, jest ustawiona finansowo. Żeby miec dziecko trzeba tego pragnąć--razem z mezem---a nie miec je z musu...bo tak trzeba! Twoja opinia jest po prostu smieszna! nie wyobrazam sobie zdecydowac sie na ciążę i wychowanie dziecka tylko dlatego ze boje sie opiniii społeczenstwa. Wazne jest to co ja czuje i to co mysle. Dziecko powstaje z miłosci, z chęci jego posiadania....a nie z obowiązku lub z musu! ja sama mam 26 lat, jestem ustawiona finansowo razem z moim partnerem, mamy własne mieszkanie.........ale o dziecku mowy nie ma. Owszem, nie zaklinam sie ze w ogóle nie bede go miała, nigdy nie mów nigdy--jak to sie mówi, ale ja narazie o tym po prostu nie mysle. Chcę wykorzystac młodosc na maksa a nie wpakowac się czym predzej w pieluchy bo mi zegra biologiczny tyka. Mój partner chce miec dziecko, nawet teraz ale po rozmowie na ten temat uszanował mój pogląd i .....zgodził sie ze mną. Zresztą powiedział nawet ze jesli nie zdecyduję sie na dziecko to on i tak to uszanuje bo jest ze mną nie dlatego ze urodze mu kiedys dziecko ale dlatego ze mnie kocha. I chce byc ze mną ponad wszystko. Na dziecko musi przyjść TA pora, musze poczuc ze to juz czas, ze chciałabym spełnic sie jako matka. A opinia innych ludzi mało mnie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znajoma - robisz się coraz bardziej znajoma :-) ja nie narzekam... A spotykamy się, bo jakoś coraz częściej tu zaglądam... Jakieś takieś ciągotki mnie biorą... :-) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redakcja superu ogłasza
w takim razie jak mamy sie rozmnazac? kto bedzie rodził? tylko te z patologii bo ty niehcesz rodzić i gotowac? gdyby nie twoja mama to ciebie by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redakcja superu ogłasza
masz 26 lat to zanim bedziesz miała 36 lat to minie 10 lat więc nie dziwie się ze niechcesz mieć. a co ma powiedziec ta co ma 34 lata i niechce? powinna uwazm urodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOBIETY
Mam pytanie do kokardy i tych kobiet, które nie chcą w ogóle lub jeszcze mieć dzieci! Zastanawiam się, co Wy robicie na forum: Ciąża, poród, macierzyństwo i wychowanie dzieci???????? Co skłania Was, aby tutaj wchodzić, czytać i udzielać się????? Rany boskie, czy Wy aż tak bardzo nudzicie się w domu (lub w pracy) że piszecie na forum poświęconym ciąży?! Jeśli nie chcecie mieć dzieci to Wasza sprawa i nic nikomu do tego, kogo to obchodzi że nie chcecie mieć dzieci. Tutaj piszą (a przynajmniej powinny pisać) kobiety, które chcą być w ciąży, chcą mieć dzieci i wymieniają się wszelkimi wiadomościami na ten temat. Wy kobietki niechcące mieć dzieci powinnyście szukać innych tematów do rozmów (o podróżach, filmach, seksie, awansach zawodowych) i tam udzielać się. Po co Wy tutaj zaglądacie???? TO JEST FORUM DLA CHCĄCYCH MIEĆ DZIECI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiu fisiu
tak miso uszanuje twoja decyzje ale jak długo? ty bedziesz miała 40 lat i zechcesz dziecko a tu dupa., a mąz co zrobi by miec dziecko- potomka- bo napewno zechce. pójdzie do młodszej. nie sądze by siedział przy jałówce bo kocha. kocha a jutro kocha inna. nie zapominja jestesmy tylko ludzmi i smieszy mnie jak czytam mój misio bedzie ze mną na wieki bo mnie kocha. Wisniewski tez kochał na wieki mandaryne.kazdy kocha i nagle nie kocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kobiety
Moja Droga, jezeli bys dokładnie przeczytałą tytuł topiku, "Dlaczego nie chcę miec dzieci", to nie zadawałabys takich głupich pytań. topik jest skierowana własnie do kobiet , które niekoniecznie odczuwaja silna potrzebę wydawania na swiat potomków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleandra biała
męzczyzna moze odejsc bez względu n a to czy będziemy mieli z nim dzieci, A posiadanie dzieci, tylko po to, zeby zapełnic sobie pustke w życiu to dopiero egoizm, nie wspomnę jak uboga duchowo i intelektualnie musi byc kobieta,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabolincjada
"powinna urodzic", matko kochana mnie to powala taki tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość racja racja
Reakcja - twój post był dość dziwaczny. Mam dziecko, bo chciaam nie z poczucia misji dziejowej. To raczej nigdy by mnie nie skłoniło do posiadania dziecka. Chyba mało patriotyczna jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOBIETY
Moja droga! Najwidoczniej to Ty nie zrozumiałaś mojego tekstu! (czyżby analfabetyzm wtórny?) Zapytałam, po co kobiety, które nie chcą miec dzieci wchodzą na: FORUM O CIĄŻY!!!!! Nie chodziło mi o topik mądralo tylko o FORUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zastanów się zanim coś napiszesz!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie przyszło ci do głowy, że mogły wejść na niego ze strony głównej? Zainteresowane tematem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trąba wspaniała
redakcjo , nie rozumiesz tego ? przeciez nie musisz wszystkiuego rozumieć; ja też nie rozumiem mamusiek , którym odbija korba po urodzeniu dziecka i o niczym innym już nie potrafią gadać , rzucają w kąt wszystkie zainteresowania i tylko dziecko i dziecko, całe ich życia; i tez nie muszę tego rozumieć - niech każdy robi jak chce co to w ogóle jst - jaka misja ? co za misja ? nie bój się , polska nie wymrze , są takie rodziny , co się mnożą jak króliki i mają po 7 dzieci ; dzieci się robi dla siebie i swojej radości , nie z żadnej misji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kobieta
A moze ty masz kłopoty z myśleniem, przeciez tytuł topiku jest jaki jest,a ze umieszczony na forum ciąza macierzyństwo......., to juz nie jest istotne w tej dyskusji. pragne zauwazyc, ze ze strony głownej wchodzisz po temacie, nawet nie widac na jakim jest forum jest jeszcze tego nie zauwazyłas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOBIETY
Właśnie to mnie zastanawia, co może interesować kobiety niechcące mieć dzieci na FORUM o ciąży?? Jeżeli nie chcą mieć dzieci to niech nie mają, ale po jakiego grzyba interesować się tym tematem i denerwować swoimi postami te kobiety, które chcą mieć dzieci!? To jest forum dla chcących mieć dzieci a te które nie chcą ich mieć niech wchodzą na inne fora, na takie które nie są poświęcone macierzyństwu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokarda
myslalam ze to temat dla kobiet które mają uzasadnic dlaczego dziecka nie chcą????? KOBIETO o co Tobie chodzi bo nie rozumiem?? na topik weszłam z głównej strony...z reguły nie przegladam tematów o ciazy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trąba wspaniała
ale jak nie rozumie , dlaczego ktoś nie chce mieć dzieci , to nie wytłumaczą jej tego te chcące , tylko te niechcące , prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokarda
myslałam tez ze dziecko ma sie z checi posiadania a nie ze POWINNAM....bo mam juz swoje lata na przykład. Dziecko to powołanie kazdej kobiety? misja? to jakas paranoja!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokarda
eh...musze ten temat pokazac swojemu facetowi dzisiaj :-D usmieje sie z niektórych wypowiedzi...np. takiej KOBIETY:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOBIETY
Kokardko, widać że nie masz chyba innych ciekawych zajęć, nie masz żadnych innych zainteresowań tylko pisanie, czytanie i dyskutowanie na temat, który Ciebie w zasadzie nie interesuje :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokarda
hm...kobietko...a nie pomyslalas ze ten temat akurat jest dla mnie...a nie akurat dla Ciebie??? w tytule pisze wyraznie NIE CHCE DZIECI---DLACZEGO?? wiec chciałam podyskutowac z innymi kobietkami które myslą podobnie! i wymienic sie swoimi myslami i spostrzezeniami. To Ty powinnas zmienic temat bo on Ciebie nie dotyczy:-) i kto tu ma rację?? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOBIETY
kokardko, jeśli nie chcesz mieć dzieci to ciesz się życiem, swoim facetem, chodźcie do kina, na spacery z psem, idź do znajomych, jedź na wycieczkę do Majorkę a nie przesiaduj na kafeterii pisząc o tym że nie chcesz mieć dzieci bo szkoda Twojego cennego wolnego czasu:) UŻYWAJ ŻYCIA i nie niszcz wzroku przed komputerem:):):):):):):):):):):):) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×