Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milczące ulice...

wyjeżdżam do UK! co muszę TUTAJ załatwić przed wyjazdem?

Polecane posty

Gość milczące ulice...

za miesiąc wyjeżdzam do Anglii, najprawdopodobniej Birmingham. Co muszę w tym czasie pozałatwiać w Polsce żeby móc spokojnie jechać? Chodzi mi o rzeczy typu ubezpieczenia, jakieś formalności w urzędach jeśli są itp :) Pomóżcie, proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooonnnnaaa
przede wszystkim dentyste i wszelkiego rodzaju lekarzy jak przyjezdzasz na dluzej.Duzo zalezy w jakim charakterze tu przyjezdzasz.Jezeli do pracy i juz cos masz, to ubezpieczenie tutaj bedziesz miala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milczące ulice...
mam 19 lat, przyjeżdżam bo chcę poprawic swój angielski (w maju poprawka matury ustnej z tego języka) i zarobić... nastawiam się na pracę, nie żadne wakacje czy imprezowanie. wiem że powinnam wybrać się do nfz żeby załatwic swoje ubezpieczenie. co jeszcze muszę tutaj załatwić na miejscu? a co tam? wiem, że muszę założyć sobie na miejscu konto w banku. co jest mi do tego potrzebne, jakie dokumenty? poza tym gdzie jeszcze muszę się zgłosić, co załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooonaaa
Konto mozesz otworzyc po znalezieniu pracy.Wtedy z listem od pracodawcy i dowodem osobistym ( paszportem ) idzisz do banku i prosisz o zalozenie konta ( HSBC chyba najlatwiej).Ubezpieczenie tak jak mowie, po znalezienu pracy z listem od pracodawcy umawiasz sie na rozmowe w sprawie insurace number.To nic nie kosztuje.Aby umowic sie na spotkanie musisz znalezc nalblizszy home office.Zalaczam link: http://www.hmrc.gov.uk/nic/ynino.htm.Nic wiele nie potrzebujesz...no i dobre CV:)Pozniej ( jezeli chcesz zostac dluzej) w ciagu miesiaca pracy bedziesz musiala zalatwic sobe papier rejestracji w Home Office ( co juz kosztuje £70:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milczące ulice...
dziękuję Ci bardzo :) a co z ubezpieczeniem zdrowotnym np? powinnam tutaj sie chyab zgłosić do NFZtu prawda i załatwic je? czy na miejscu tez coś muszę załatwiac żeby korzystać z leczenia za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milczące ulice...
a czy powinnam gdzieś zgłosić że wyjeżdżam za granicę? i jeśli tak to grożą jakieś konsekwencje jeśli tego nie zrobię? słyszałam o tych podwójnych podatkach itp... mogę tego uniknąć bez konsekwencji? aha. wyjeżdżam na 4-6 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooo
Na National Insurance Number to z tego co wiem to umawiasz sie w Job Center, zadnego ubezpieczenia z NFZ nie musisz miec miec (przynajmniej ja nie potrzebowalam), wyrejestruj sie z "posredniaka" jesli jestes zarejestrowana. Co do podatku to i tak bedziesz musiala rozliczyc sie w polsce i prawdopodobnie doplacic drogiemu fiskusowi (jesli sie nic nie zmienilo), chyba ze jak 90% bedziesz siedziala cichutko i nic nie mowila (wtedy nie zglaszaj w Urzedzie pracy ze jedziesz pracowac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milczące ulice...
a co z EKUZ? nie muszę załatwiać? dzisiaj właśnie jadę do nfz'tu żeby załatwić sobie te kartę... nie muszę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam podobny problem. Wyjeżdżam do UK i zastanawiam się czy wykupić ubezpieczenie. Co o tym sądzicie. Koleżanka poleca mi firmę Edyta Górniak Company. Przeglądałam ich ofertę i rzeczywiście jest w czym wybierać. Mają też spoko ceny. Tylko czy jest mi to potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Justyna Steczkofska Liability, jest o wiele lepsza tak baj de lej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×