Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anetapopławska

Jakie wina i do czego?

Polecane posty

Gość gość
jakie wino do krewetek z makaronem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jak te krewetki i makaron są doprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscia
do krewetek z makaronem, nawet jak beda w sosie smietankowym, nie podawaj typowo ciezkiego wina czerwonego, jak cabernet, zinfandel, ale raczej z lzejszych, np pino noir, cote du rhone. jezeli zas lubisz wina biale, to kazde biale bedzie dobre. z tymi winami to nie ma co sie martwic o jakies zasady, bo wazniejsze jest, jakie wina nam w pierwszym rzedzie w ogole smakuje, a potem wsrod tych, ktore nam smakuja, moze wg. wlasnego gustu dobrac, co nam do czego bardziej pasuje. osobiscie w ogole nie pijam bialych win do cieplych potraw, tylko dobieram rodzaje czerwonego tak, jak mi pasuja. w koncu wino jest dla nas, a nie my dla wina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zinfadel to z kalifornii
a kalifornijskie wina nie są ciężkie :P nie ucz sie w sklepie na pamięć etykietek jak kupujesz komandosa za 3,50 bo ci się coś myli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gardanko
Generalnie białe wina półwytrawne najlepiej pasują do białego mięsa, ryb czy makaronów. Lekkie wino czerwone do czerwonego mięsa, lekkich serów, wędlin czy smażonych ryb. Dojrzałe wino czerwone to już bardziej pod dziczyznę. Najlepiej pójść na łatwiznę - w galerii mamy Centrum Wina, po prostu pytam doradcę o konkrety, sam tylko próbuję na koniec to co wybrałem i tyle. Trochę się interesuję tematem, ale mimo to wiem, że dobór wina wcale nie jest taki prosty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ambroziak
To akurat się zgadza, głównie chodzi o dobre połączenia. Świetnym winem jest Zinfandel. Jagnięcina ze słodkimi ziemniakami i sosem tymiankowym była tutaj świetnym połączeniem, a wino zasugerował nam właśnie gość z Centrum Wina. Bez jedzenia to wino nie smakuje tak samo - a zawsze mnie mega śmieszyło to całe gadanie o tych wszystkich połączeniach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcel m
Żeby dobierać konkretne marki wina trzeba mieć doświadczenie w temacie, testować, próbować, a nie że wyczytasz z etykiety - to wino będzie idealne. Doradcy w sklepach winiarskich mają takie swoje zestawienia - nie tylko chodzi o samo mięso czy po prostu o główny element potrawy... Znaczenie może mieć również rodzaj sosu i dodatki do dania. Każdy składnik może dawać w połączeniu inny smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolaMaj
Moim zdaniem informacje na temat wina przydają sie każdemu. Nawet jeśli pijemy je raz na jakiś czas warto obeznać sie w temacie , co do czego pasuje. Jak już chcesz wiecieć jakie wino do czego pasuje, to widziałam że tutaj http://o-winie.pl/co-wiedziec/klasyfikacja/ można znaleźć wiele fajnych informacji dotyczących win. Może jak tam troche poczytasz to dowiesz się więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanganos
Dzięki za pomoc. Właśnie w Centrum wina podpowiedzieli mi Chateau Bela pod szparagi z dressingiem z jajka i sera - zrobiło to mega wrażenie na moich rodzicach, którzy na winach doskonale się znają - ja już raczej średnio. Potrawa smakowała, faktycznie wino wzmacniało smak - i weź dobierz coś takiego samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarysiaLisicka
Dobre wina można znaleźć w internetowym sklepie www.dekanter.pl Jest duży wybór i możliwość dobrania odpowiedniego trunku do okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukanioo
mnie kiedyś żona wysłała do sklepu nie miałem pojęcia jakie wybrać to wino, trafiłem na stronę http://www.wina.com.pl/ wybrałam białe, bo takie lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mogę polecić taki artykuł o wyborze wina http://wladcasmaku.pl/dobierz-wino-do-jedzenia/ wszystko ładnie i prosto napisane co i jak łączyć. Najważniejszą zasadą ze wszystkich i tak jest zasada żeby nam smakowało, bo po co pić wino wytrawne skoro się go nie lubi? Bo jest taka zasada, jak dla mnie to średnio, dlatego lepiej dostosowywać zasady do naszych preferencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×