Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

i-cin

dekoracje na Halloween

Polecane posty

Pochodzenie święta może i celtyckie, zresztą wszystkie stare tradycje wywodzą się od daaaawnych plemion które już wyginęły, ale amerykańskie ze względu na to, ze tam się je świętuje i obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dajcie cos jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta_j
Hej, salsera -zanim coś napiszesz zastanów się najpierw. Nie mam pojęcia o czym piszesz: raz że \"to jest amerykańskie święto\" a potem \"no może celtyckie\". Celtyckie czy amerykańskie w końcu według Ciebie? Osobiście sądzę, że po prostu nie wiesz. I to jest problem dla większości patrzących krzywym okiem na zwyczaje innych. Nie mogę pojąć dlaczego Polacy są tak ksenofobiczni i nietolerancyjni. Tak dla objaśnienia: Halloween wywodzi się z kultury celtyckiej, bardzo łatwo to sprawdzić. Do Polski zawędrowało ze Stanów, Anglii i Irlandii -w chwili obecnej emigranci wracający do kraju przywożą tę tradycję ze sobą. A robią to dlatego, że jest coś dla nich warta. Oczywiście Halloween, Walentynki a nawet Boże Narodzenie jest mocno skomercjalizowane i to jest smutne. Nikt nie każe nam ślepo podążać za trendem, każde z tych świąt można obchodzić rozsądnie. Podsumowując dyskusję: Halloween to głównie święto dzieci, czas radości i zabaw z innymi, przebieranek i gier i nieodzownych słodyczy. Nie widzę przeszkód, by dorośli nie mogli w nim uczestniczyć. A ponurakom mówimy boo. Bójcie się oto znowu nadchodzimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam czytać ze zrozumieniem - święto amerykańskie (bo tam je się obchodzi), ale pochodzenie celtyckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, i nie patrzę krzywym okiem na zwyczaje innych. Wręcz przeciwnie, samo Halloween bardzo mi się podoba. Ale nie znaczy to, że mamy bezmyślnie kopiować wszystko co amerykańskie. Chiński Nowy Rok też mi się podoba, podobnie jak prawosławne Boże Narodzenie, brazyljiski karnawał i hiszpański zwyczaj dawania prezentów na 3 króli zamiast w Wigilię - i co mam to wszystko świętować tylko dlatego, że mi się podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ali1011
Halloween jest ciekawym świętem niektórzy uważają że to jest banalny pomysł ale ja tak nie uważam a ozdoby można wykonać z obrazków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka.
a ja dodam coś a propos zbierania cukierków , chodzenia po domach i przebierania się. I to wcale nie chodzi o Halloween... tylko o stary typowo polski zwyczaj który niestety zanika... O tzw. kolędowanie. To jest fantastyczna propozycja dla dzieciaków. Nauczyć dzieci kilku kolęd. Pomóc przygotować kostiumy. Wyprawić po wsi po domach niech sobie zbierają słodycze. A halloween samo w sobie nie jest złe. Choć osobiście nie przepadam za kopiowaniem wszystkiego co "amerykańskie", trochę zazdroszczę amerykanom że potrafią tak radośnie obchodzić różne święta, choć za dużo czasami w nich komercji...Bardzo podoba mi się obchodzenie 4 lipca, święta dziękczynienia czy halloween. My Polacy faktycznie wszystko traktujemy baaaardzo poważnie, i jest ponuro. O kościele nie wspomnę, bo wysiedzenie na mszy jest dla mnie męczarnią, przesiadanie się z jednego półdupka na drugi. Dlatego ja i teściowa chodzimy na mszę dla dzieci bo tam jest po prostu weselej. I tak na koniec dodam że bardzo chciałabym abyśmy pamiętali o staropolskich zwyczajach, bo są naprawdę świetne, przewyższają te amerykańskie. Wielkanoc, boże narodzenie, noc świętojańska, andrzejki ( trochę z resztą zbliżone tematycznie do halloween) są naprawdę świetną okazją by się bawić razem z dziećmi, uczyć starodawnych obyczajów i kreatywności, nie uciekając się do tradycji obcych krajów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mts
Witam mam 14 lat. Dla niektórych święto halloween to dno, głownie dla dorosłych, niektórym to się podoba niektórym nie. Ale postawcie się teraz w roli dzieci które czekają na to święto cały rok a jego rodzic mówi mu że to jest głupie i nigdzie nie idzie. Może i dla niektórych to jest głupie ale my dzieci umiemy uszanować wasze tradycje więc wy uszanujcie tą jedną naszą...Kupcie cukierki, niech wasz dom przyciąga dzieci w końcu co jest większą radością od radości innych? Sami powinniście się bawić w tą noc w końcu nigdzie niema zakazu że rodzice nie mogą się bawić razem z dziećmi!!! Dajcie szanse temu świętu i przykład innym sąsiadom że nie tylko nasze polskie święta trzeba szanować ale i poznawać inne i pogłębiać kulturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mts - masz rację. Ale na szczęście nie wszyscy są takimi głupkami, bo jak inaczej to nazwac. Ja mimo że stara, sama przepadam za tym świętem. Jest bardzo ciekawe i nie polega na siedzeniu i jedzeniu - bo tak u nas wyglądają wszystkie święta. Może dlatego si.e nie przyjęło. Mój syn uwielbia pochodzić po okolicy w przebraniu.... Zawsze wydrążamy dynie i stawiamy przed domem. Z miąższu można zrobić masę smacznych rzeczy. Potem zwykle czas na klimatyczny film.... Nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Invader Misery
Ja też mam 13 lat...i uważam że to święto jest super. Moi rodzice po namuwieniu terz zrobią mi impre a przy okazji nsuchy lód na Halloween(dym) Suchy lód (zestalony dwutlenek węgla) służy zarówno do chłodzenia produktów spożywczych jak i do otrzymywania gęstego dymu wykorzystywanego do efektów specjalnych - jak np. dymiące napoje, kotły, czaszki itp. Poniżej dowiesz się jak bezpiecznie stosować suchy lód w Halloween.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pumpkin
Jak tym z górnych postów Halloween się nie podoba to niech nie obchodzą!!! widać że to stare komunistyczne zgredy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7829387987
Ja juz sie nie moge doczekac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey Helou :) jakie plany na dekoracje w tym roku na halloween ? Ja ostatnio byłam w sklepie Godana, gdzie znalazłam, świetna kukłę załaczona na dźwięk, która umieszcze na wejściu domu :) do tego świetne girlandy w kształcie dyni i obowiązkowo pajęczyny z pająkami :) no i chyba nie odpuszczę tematu wycinania dyń, bo to już rytuał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość audiolite
Witam. Serdecznie zapraszam do naszego sklepu www.sklep.audiolite.pl. Przygotowaliśmy bardzo bogatą ofertę na dekoracje halloween. Są w niej zarówno dekoracje do zawieszeń, jak również figury stojące, straszydła, gnomy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dekoracje
Zapraszam www.dekoracjenaokna.tnb.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imprezowy Kącik
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dekoracjami na Halloween do naszego sklepu www.imprezowykacik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SFhb
ja rok temu wystraszyłam dzieciaki- zapukały do drzwi a ja akurat robiłam kotlety i wyszłam do nmich z mięsem na twarzy .. ale było pisku:)) nie przeszkadza mi uważać, ze hallloween jest fajne- a następnego dnia pójść na cmentarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GabrysiaCzłuchów
Hej, widzę, że temat już nieaktywny, a przecież zbliża się Halloween i trzeba pomyśleć o nowych strojach i kreacjach. Za co przebieracie się w tym roku? Ja szukam przebrań i dekoracji, powiedzcie co myślicie o Zestawie makijażu i do tego czarnych rękawiczkach, takimi jak tutaj: https://www.lolle.pl/244-halloween ? Bardzo mi się podoba, a trzeba jakoś wyglądać wychodząc na imprezę Halloweenową, co nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kidawa
Odświeżam temat, bo zbliża się kolejne Halloween. Chciałam się pochwalić, że znalazłam świetną dekorację na zabawę 31 października ;) Oto Pufa Dynia z groźnym uśmiechem! Fajnie, że taka pufa może służyć przez wiele lat, raz kupię i problem będzie rozwiązany na dłuuugi czas! http://pufy.pl/pufy/426-pufa-dynia.html Polecam wszystkim! Tylko trzeba się spieszyć bo to limitowana edycja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Halloween to tez śwoeczki w dyniach :) zapraszam na www.eswieczki.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×