Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Atorod

__________Własny ślub z aparatem na zębach___________

Polecane posty

Gość Atorod

Mam 27 lat i zamierzam załozyc stały aparat ortodontyczny na 3 lata. Nie wiem jeszcze jak to wyjdzie, ale może za 2 lata wyjdę za mąż. W tym czasie nosiłabym aparat. Wiem, że są takie specjalne przeźroczyste albo białe ale one są droższe od tych metalowych. Najwyżej na zdjęciach ślubnych nie uśmiechałabym się szeroko. Co o tym sądzicie. Aparatu nie moge odłożyć za trzy lata, bo będę już po 30-tce a teraz jest (jak to powiedziała dentystka) ostatni dzwonek. Czy zakładać czy nie? A mam krzywe zęby, czwórki i piątki rosna równolegle (piętrowo). Tak za bardzo nie widać, ale dentystka powiedziała mi, że kiedyś bedę musiała usunąć oba zęby, bo trudno ich wyleczyć. Piszcie cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym zakładała ten aparat
w końcu zdrowie ważniejsze od efektownego wyglądu nawet na własnym ślubie.... z resztą dzisiejsze cuda techniki, takie jak photoshop, bez problemu pozwolą ci się szeroko uśmiechnąć na pamiątkowych fotkach, a jeśli będzie miała ochotę, grafik bez problemu wymaskuje aparat.... a wyrywania zęba, nie zyczę najgorszemu wrogowi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeeelllp
ja mam aparat, właśnie porcelanowy, ale tylko na zębach od 1-4. Z przodu nic nie widać, a tył juz metalowy, bo tak było znacznie taniej. Na ślub orto zdjęła mi drut, zostały same zamki. Na zdjeciach z daleka nic nie widać, uwierz mi. Mysle ze warto ciut dołożyć i mieć tą porcelane na przedzie, zwłaszcza, jeśli miałabyś wychodzić za mąż z aparatem. Tzn ślub z narzeczonym, ale z aparatem na zębach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakaś niedobra
dentystka, skoro chce wyrwać ci zęby tylko dlatego, ze trudno je wyleczyć. Dobry dentysta najpiwerw szuka sposobu, by zęba uratować, a w ostateczności, gdy nie ma ratunku, usuwa go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atorod
heeeeelllp Dzieki, Twoja wypowiedź utwierdziła w założeniu aparatu mimi slubu. Mam jeszcze jedno pytanie: czy jak zamki na przodzie porcelanowe to też drożej niż cały metalowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeeelllp
no niestety drożej. U mnie było tak: cały metalowy 1.500zł, cały porcelana 2.300, a prz.ód porcelana tył żelazo-1.800(ale nie ukrywam, że chyba sie pomyliła orto, co było mi na reke...) Brałam ślub 3 tygodnie temu, i naprawde, szczerzyłam sie jak szalona:)miałam doskonały humor, i nawet aparat nie był w stanie mi go popsuć:) Zresztą, tak długo nie mogłam sie usmiechać przez krzywe zęby, że teraz w ogóle nie przejmuje sie tym aparacikiem:) AAA, aparatu na jeden wieczór orto Ci nie zdejmie, bo musiałabyś zapłacić za ponowne założenie tą samą kwote, co przy pierwszym załozeniu...zresztą napisałam to na drugim Twoim topiku, na zdrowiu i urodzie chyba:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atord ----- ja miałam aparat na zębach w liceum. Na studniówke ortodontka zdjęła mi 4 zamki z górnych 1 i 2. Nazajutrz spowrotem mi je przykleiła. Nie było widać pozostalych zamków , dodatkowo zdjęła mi również łuki. Aha , nic nie płaciłam extra za ten \"kaprys\". Ortodontka sama mi to zapropnonowała. To było co prawda 10 lat temu , ale nie wydaje mi sie aby cośsię zmienio. Zresztą jak ordodonta jest w porządku to nie powinien za to brać dodatkowej kasy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atorod
Dzięki dziewczyny!!! Tak zrobię, założę aparat. Tylko nie wiem jeszcze czy mieszany, tzn. z przodu przeźroczysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czego boli
Dziewczyny mam pytanie co do wyglądu aparatu. Na zewnętrznej stronie ma zamki i łuk a od wewnętrznej też coś ma? Np. jakbym miała zęba krzywego do środka to jak go wypchać na zewnetrz? Musi aparat tez mieć coś od wewnątrz, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma czegos takiego - jak ostateczna data zalozenia aparatu. Nosze ja, moja mama, a najstarszy klient mojej ortodontki mial 68 lat, wszystko uzaleznione jest jedynie od stanu zdrowia zebow - od paradontozy. Ja zalozylam w listopadze 2005, zdejme tuz przed swoim slubem- czyli w sierpniu 2007, wiec nie bede miala problemu, ale mam porcelanowe zamki - ktorych praktycznie nie widac. Z anegdotek - moja babcia (3 tygodnie po zalozeniu aparatu) zapytala mnie - kiedy wreszcie sie zdecyduje ;) a babcia miala calkiem dobry wzrok :) Na Twoim miejscu bym sie zdecydowala juz teraz - ja jestem baaaardzo zadowolona z faktu posiadania mojego aparatu i naprawde sie do niego bardzo przyzwyczailam. No i jeszcze jedno - dziwna jest Twoja ortodontka... moze poszukaj kogos innego, jest spory wybor i mozna wybrac kogos naprawde dobrego. Co do innego pytania - sa dwa typy aparatow, ale taki z zamkami na zewnatrz wyprostuje kazde zeby - niewazne jak krzywe sa zeby, wierz mi - dobra ortodontka potrafi dokonac cudu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×