Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamuska_kwiatuska

ile goila wam sie blizna po CC?

Polecane posty

Gość mamuska_kwiatuska

jestem juz 9 cy po cc i ma wciaz dosc rozowa i gruba blizne, ktora bardzo mnie swedzi, musze sie podrapac nawet w publicznych mcach..?:) slyszlam, ze taka blizna powinna sie goic o wiele szybciej tak do 3, 4 mcy? jak to bylo u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala blizna ale f
mnie goila sie ok 2 miesiecy.. widocznie kiepsko Cie zszyl skoro masz duza i gruba.. ja mam wlasciwie cienka nitke- mniej widoczna niz rozstep..jest strasznie cieniutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska_kwiatuska
nie sadze, ze mnie kiepsko zszyl bo rodzilam w bardzo preztizowym szpitalu u bardzo dobrego lekarza..bardziej martwi mnie to,ze mozliwe iz mnie sie cos kiepsko goi skora albo taka moja uroda albo za szybko dzwigalam po cc, bo slyszlam, ze to tez przyczyna moze byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez zostala taka cieniusia niteczka perlowa.Nikt nie chce wierzyc ze to po cesarce tak blizna wyglada. Moze to zalezy jak robiony byl zabieg.Ja wiem ze cieli wiazka laserowa nie skalpelem i nie mialam zakladanych szwow tylko takie klamry ktore lekarz po 6 dniach przy wypisie do domu zdjał.Blizna zagoila sie raz dwa mysle ze tez trwalo to okolo 2 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też powornie swędziała.Polecam maść CEPAN.Uśmierza świąd i likwiduje zaczerwienienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venicee79
mi rana szybko się zagoiła do 3 mcy....ale z tego co sądzę tobie też...tylko że ty masz taką bliznę a u innych kobiet inaczej to wygląda.... ja tez mam bardzo cienką linię... z tego co pamietam długo mnie swędziała... fakt!Sylwka Cepan jest bardzo dobrą maścią tylko że trzeba ją długo stosować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam cc 6 miesięcy temu, a blizna wciąż jest mocno różowa:( i dość gruba:(. Smaruję cepanem ale to chyba nie wiele pomaga. Zawsze długo goiły mi się wszelkiego rodzaju ranki i zadrapania. Widocznie ten typ tak ma;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ups:) poprawiam się już bo mnie strażnicy ortografii objadą;) \"niewiele\" powinnam napisać!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia M
Witaj, tkaa blizna goi się stosunkowo szybko, jeśli cię swędzi to rzeczywiście możesz skorzystać z rożnego rodzaju maści,polecam udac się do przychodni i dac ja obejrzec lekarzowi,byc może że świąd wywołują jakieś mikroorganizmy,ale nie martw się.Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo no to moj problem:O jestem 9 mcy po porodzie i ona wyglada gorzej niz sie zapowiadalo,,,,ale ja mysle tez ze albo juz taka uroda -bo to nie ze ona jest jakas krzywa czy zle zszyte nie po prostu jest ciemna i tak jakby \"wylazi \" na wierzch,,,, i albo to juz tak jest i juz-albo ja sama temu pomoglam jak dzwigalam tydzien po porodzie albo moze do solarium za wczesnie poszlam,,,niewiem sama .....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik163
Ja jestem 8 cy po cc i tez mnie swędzi blizna szczegónie jak chodze w obcisłych spodniach wtedy blizna robi się bardzo czerwona i swędzi chyba dlatego że ja podrażniam, smarowałam ja cepanem ale nie regularnie i coraz zadziej teraz już wogóle nie smaruje. Blizna jest gruba na środku a po bokach cieniutka zaraz po cesarce wyglądała dużo lepiej niż teraz. Mam pytanie, czy jeśli zacznę znów smarować bliznę 3 razy dziennie cepanem (tak jak zalecają) to czy jest jakaś szansa na to że się bliznowiec zmniejszy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rym cym cym
też mnie to interesuje. Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pytań........
Ja polecam krem NOSCAR miałam okropna bliznę po usunięciu tarczycy.Pogooglajcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz moze zszyc pieknie ,zalezy tez wyglad blizny od matki...mi zalecono nie dzwigac ciezkich rzeczy itp.by sie nie rozlazla i mam cieniutka i ladna,a goila sie hmm po 9 dniach jak wyciagano mi szew byla juz super,a wrazliwą okolice mialam przez jakis rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ticka
Witam, ja jestem 4 m-ce po cc i niekiedy mnie swędzi ale myślę, że to może być fakt gojenia się od środka. Niekiedy na wkładce widzę maluteńkie niteczki, tak jak by się rozpuszczały szwy. A bliznę zewnętrzną smarowałam a dokładniej pryskałam Osceniseptem od mojego maluszka - w spreyu na pępek miałam zamiast fioletu.Według mojego gine to wszystko jest oki. Moja blizna też jest cieniutka i praktycznie niewidoczna, ponieważ znajduje się w podbrzuszu. Pozdrawiam wszystkie po cc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasika_cc
To ze swedzi i boli to normalne ,ale nie znaczy ze nie mozna temu zaradzic. Moj gin interesuje sie nowinkami i poleca plastry na blizny , nakleja sie i nie swedzi, nie ciągnie się, lepiej sie goi i nie powstaja bliznowce (takie grube czerwone blizny) http://www.drogeriazdrowie.pl/plastry_na_blizny_sutricon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasika_cc
Bemkag - nie powinna tak wygladac normalna blizna! powinna byc biala i cienka, nie jest jeszcze za pozno plastry podobno mozna przyklejac nawet do kilku lat po cc czy innej operacji, poczytaj o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejku to
jejku to ja też mam bliznowca:((((( jestem 4 m-ce po cc i dalej wygląda okropnie. Dlaczego mnie to spotkało, nie mogę na to patrzeć, nie chce mieć tego do końca życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasika_cc
nie tylko chirurg, te plastry na bliznowce też sie nakleja, a jak nie pomoga to juz tylko chirurg :( masz racje to taka dżdzownica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi bardzo krótko, ale dlatego że wykonałam zabieg usuwania blizn laserem frakcyjnym. Bardzo skuteczna metoda po której blizny są praktycznie niewidoczne. Zabieg wykonałam u doktor Jędrys i jest to świetny lekarz. Polecam wszystkim osobom z bliznami po CC i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rana nie goiła mi sie długo a jak już się zagoiła to naklejałam plastry contractubex, i jakoś szybko były efekty a pod koniec 3 miesiaca blizna jest mało widoczna. Plastry naklejałam codziennie na noc,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie nie zadziałały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minia

Rodziłam półtorej roku temu. Blizna jest nadal różowa, bardzo widoczna, ale już całkiem płaska. Goiła się dobrze, ale od 3 miesięcy boli i ostatnio też swędzi. To chyba zależy od rodzaju skóry nie od lekarza wykonującego zabieg. Mi i koleżance cc robił ten sam lekarz, ale jej blizna po roku jest praktycznie nie widoczna, a moja czerwona jak w połogu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×