Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Witajcie , dawno tu nie zaglądałam, widzę że bardzo dużo nowych osób przybyło, fajnie :). Aparatko z większym stażem, gratuluję dobrnięcia do końca noszenia aparatu, trochę Ci zazdroszczę, ale tylko trochę bo swój i siebie w nim bardzo polubiłam :), a jak patrzę w lustereczko i widzę efekty to jestem przeszczęśliwa :). Górę noszę 2 miesiące i 10 dni, dół zaraz będą 2 miesiące a efekty są naprawdę widoczne, nawet przez inne osoby, choć do końca oczywiście dłuuuga droga - uważam że to najlepsza decyzja jaką podjęłam. Pozdrowionka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAGDAZET -> miło, że nie jestem sama, chociaż obawiam się, że nie przywyknę za szybko do tego ograniczenia jakim jest jeden z pierścieni :/ boję się normalnie gryźć, bo przypadkowe uderzenie pierścieniem o dolny ząb nie jest zbyt przyjemne, a orto powiedziała, że bardziej spiłować pierścienia nie może :/ na razie na samą myśl o jedzeniu mi się odechciewa, no ale muszę... nie poddaję się i jem powoli, jakoś się rozpędzam i po ok godzinie bułeczka zjedzona :DDD może to właśnie dlatego mówi się, że po ok 2-letnim prostowaniu ząbków wiele osób chudnie??? Ojjj chyba mi się przyda co nieco zrzucić więc co tam, przeżyje te problemy z jedzeniem :D ładne ząbki + \'nowa\' figura mmmmm kuszące :) pozdrawiam wszystkie aparatki [i aparatów ;)] i trzymam kciuki za przyszłe aparatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze... szkoda, ze to na mnie nie działa... jem tak samo jak przedtem... jakieś 3 dni po założeniu jadłam kebaba:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde... szkoda, ze to na mnie nie dziala... j ajuż jakieś 3 dni po założeniu wcianałam kebaba:D oczywiście przyniesionego do domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde... szkoda, ze to na mnie nie dziala... j ajuż jakieś 3 dni po założeniu wcianałam kebaba:D oczywiście przyniesionego do domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
DIRIE-----> jakbym widziala moja sytuacje...ja jadlam 2 kromki chleba 1h:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o jedzenie, to powiem Wam, że ja na początku nie mogłam nic kompletnie jeść - wyjątkiem były tylko jogurty i to bez owoców, bo jak coś miałam nagryźć to od razu był ból. Efektem tego było 7 kg mniej na wadze, co mi się oczywiście bardzo podobało :), ale teraz już jem normalnie, nauczyłam się jeść z aparatem, choć przyznam że gryzę tylko lewą stroną, prawą..nie umiem :), nie wiem czemu. Jem prawie wszystko, tylko staram się nie odgryzać przednimi zębami, kroję sobie na małe kawałeczki i nie ma problemu. Wy też dojdziecie do wprawy, cierpliwości :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swieżutka aparatka
Mam pytanie dotyczące płynów do płukania jamy ustnej - czy przy aparacie należy ich używać, jeśli tak to jakich i co one dają?? bo używam raz w tygodniu żelu Elmex przeciw próchnicy i tak się zastanawiam czy płyn też jest potrzebny. Jak to głupie pytanie to wybaczcie ale nie wiem. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini
Dziś 21:00 wizyta u orto jak myslicie co to moze byc dolne dziąsła mnie bola a raczej czuje takie dreszcze co to?? tam nie mam aparatu chyba sobie dzisaj zabki wyczyszcze narazie lece zapisac pytania jakie zadam ortodencie bo nastepna wizyta pewnie za miesiac dopiero;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tairaa
właśnie dowiedzialam się od znajomej mojej mamy, że niby aparatów stałych tylko na jeden łuk nie zakładają.... hmm... wydaje mi się, że to kompletna bzdura, bo przeciez niektóre z Was pisały, że mają, bądz mialy aparacik np tylko na górze... ale ona mi caly czas powtarza, że to niemozliwe, bo jej córka też miala miec stały aparat ale nie zalozyla, bo musiala odrazu na 2 łuki... i do tego mówi mi o innych ludziach, którym orto powiedzial to samo... dziewczyny oświećcie mnie proszę, bo już sama się zagubiłam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie nie straszcie...
zakładam we wrześniu aparat. Jestem osobą o ciągłych problemach z niedowagą. Muszę jeść naprawdę często i bardzo obficie. Objawy jakie opisujecie właściwie wykluczją u mnie leczenie ortodontycze?? Czy wszyscy tak mają??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można na 1 łuk, ale rzadko, bo co z tego np, że ma sie tylko góre krzywa, skoro może być tak, że jak sie ją wyprostuje to góra i dół się nie \"zgra\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
hmmm....ja chcę założyć na jeden łuk i z tego co wiem to żaden problem...dużo osób najpierw zakłada na jeden łuk a dopiero po czasie na drugi ze względów finansowych. Tak więc myślę, że ta Pani nie do końca się orientuje.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
Wiec tak ta corka czy ktos tam twojej mamy znajomej pewnie miala powazna lub mniej powazna wade zgryzu, i dlatego musiala miec aparat na 2 luki, zeby potem mogla bezproblemowo zagryzc zeby, a ja np. mam na jeden luk i jest to zupelnie mozliwe...eh...czasem ludzie plota takie bzdury bosz...:P, ale ja mysle, ze w moim przypadku bedzie musial tez wejsc w rachube drugi dolny luk, bo te zeby, ktore mam krzywe czuje ze mi sie schodza do szeregu, a na dole zeby wypychaja mi je spowrotem...ale dupnie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Don Doggy czy Pani która odwiedzimy w poniedziałek ma dużo cierpliwości??:)Mam nadzieje, że ma bo ja zadaję bardzooo dużo pytań. A tak przy okazji to po jakim czasie miłes zakładany aparat?Słyszałam, że ta orto przyjmuje na Kosinskiego tylko raz w miesiącu...a ja chciałabym jak najszybciej:( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tairaa
no tak też własnie myślałam:) dziękuję Wam. poprostu nie dawalo mi to spokoju już tyle mi nagadala... Przepraszam za tak głupie pytanie, ale nie moglam sie sama z nim meczyc... dobrze, że jest takie miejsce jak to forum, gdzie mozna zawsze zapytac:) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość don doggy
witaj strachliwa ona jest spoko :) zadawaj duuuuuużżżżżżoooooo pytań a jakby co to ja jestem umówiony na 18 i ci mogę wszystko opowiedzieć co i jak narka miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini
mam pytanko ile kosztuje srebrny drut i białe gumki bo jestem ciekawy ile idzie kaski dla orto a ile kaski na sprzet??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świeżutka aparatka
Ponawiam moje pytanie dotyczące płynów do płukania jamy ustnej. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Dzięki Don Doggy...ja mam wizytę o 16.15...mam nadzieje, że zdążę dojechać, bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie jest Kosińskiego. Ale jakoś dam radę....Pozdrawiam i też życzę miłego weekendu. A tak przy okazji to ile czekałeś na aparat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam do was pytanie czy wśród was są osoby, które w przeszłości nosiły aparat ruchomy a teraz zdecydowały sie na stały ? chciałabym sie dowiedzieć, czy ucisk na zębach jest w jakikolwiek sposób porównywalny? a jesli nie macie porownania to ile czasu minelo, byscie sie przyzwyczaili ja nosiłam ten ruchomy ale to był straszny bubel, wciąż sie coś pieprzyło i w końcu odpuściłam... jeśli bym sie zdecydowała teraz to wiadomo na stały... ale mam obawy, ten ból no i boje sie tego, że jeśc nie bede w stanie... waham sie:( w przyszłym tygodniu wybieram sie na pierwsza wizyte u ortodonty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donn doggy
witaj strachliwa kosińskiego jest koło ortopedii (ul 28 czerwca) a jeśli chodzi o założenie aparatu to czekałem 3 miesiące (1 wizyta luty-zakladanie aparatu kwiecień) i ja nie mialem zakładanych seperatorów :) tylko odrazu pierścienie i mialem 3 ząbki usówane :(. a jaki bierzesz aparat metalowy czy kosmetyczny.i niebądz strachliwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Niestety jeszcze nie znam dobrze poznania, bo mieszkam tu rok...tzn. nawet nie w samym Poz tylko w Luboniu. Zakładam kosmetyczny ze względu na swoją pracę...będę czuła sie bardziej komfortowo. To bardzo długo czekałwś na aparat...ja chciałabym żeby poszło to szybciej. Tak żeby na następnej wizycie może już aparat założyć. A Tobie się nie spieszyło czy poprostu ta orto taka jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blanqua ja nosilam jak bylam mala ruchomy aparat,ale tez za duzo mi nie dal, teraz zdecydowalam sie na staly (mam 21 lat),ale jeszcze nie zalozyli mi,dopiero jestem po wyrwaniu 2 zebow, jeszcze 2 i chyba beda mi zakladac aparat, wiec poki co to nie wiem czy nacisk jest porownywalny, wydaje mi sie,ze aparat na stale jest bardziej odczuwalny,bo na pewno powoduje wieksze zmiany w uzebieniu. pozdrawiam 🖐️ aha pytalam sie odnosnie co to sa te pierscienie czy gumki do separacji i kiedy jest potrzeba ich zakladania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Malutka i jak po wyrwaniu??bardzo bolało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płyny do płukania mozna uzywac jakie sie chce, mozna tez ich nie uzywać:-), z aparatem trzeba bardziej dbac o higiene w buźce ale bez przesady mycie po każdm posilku w zupełnosci wystarcza, z tym ze czyszczenie trwa znacznie dłuzej trzeba wszystko dokładnie wymyc, ja używam płynu sensodyne 2 razy dziennie rano i wieczorem, mysle ze nie ma znaczenia jaki płyn , kwestia przyzwyczajenia i wyboru:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia2626

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki malutka :* ale nie powinnam sie spodziewac krwawien z dziąseł i ran w przyzebiu? co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strachliwa, po wyrwaniu mnie nic nie bolało, mialam jedna 4 na dole wyrywaną, samo wyrywanie nie jest przyjemne, ale nie boli tylko takie dziwne uczucie, po wyrwaniu trzeba wyjac wacik to tyle, jak znieczulenie przestanie dzialac to przyłozyc mozna lod do policzka:-) inna sprawa jak wyrywa sie 8;-), mnie po wyrwaniu jak znieczulenie odeszło to bolało, ale jedna tabletka ibuprom max, lod na policzek i wszystko było dobrze, bez opuchlizny bez stanów zapalnych itp.:-), głowa do góry i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Dzięki za odp:) Pozdro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×