Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

dirie piszesz o wystajacych elementach pierscienia, to takie cos od srodka? bo ja cos tam mam i mi to przeszkadza caly czas, a jak jem to juz w ogole :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darietta
dirie dzwoniłam tam gdzie mi podałaś i chyba ty miałaś szczęście bo jak ja dzwoniłam to za wszystko sie płaci wizyty 60 zł a aparat 1400 na razie zostaje chyba przy jarochoskiego aparat 1300 wizyty od 30-60 zależy co jest robione byłam wczoraj jeszcze u dentysty i poradziła mi przychodnie na św. Jerzego będę dziś dzwonić zobaczymy co mi powiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Link się jakos nie wkleił ul. Św.Jerzego 7/9 61-546 Poznań (woj.wielkopolskie) Telefon: 061-8330891

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darietta ja chodze na sw Jerzego. Pierwsza wizyta to 70 zl (40 za badanie diagnostyczne i 30 za wyciski). Separatory sa za darmo. A aparat osztuje 1400 zl/2100 zl. Wizyty kosztuja 60 zl jeden luk lud 100 zl oba. Mam nadzieje ze Ci sie to przyda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darietta
uuu to u Jerzego jest jeszcze drożej niż tam gdzie ja dzwoniłam dzięki za informacje muszę przemyśleć bo najgorsze są te wizyty bardzo kosztowne a czy jest ktos co chodzi na jarochoskiego mój brat tam miał robiony aparat ale ten zdejmowany i ma ładne zabki dlatego tez chyba tam sie wybiorę no i ceny wizyt przystępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi - ja chodzę do doktor Terleckiej :) przyjmuje tylko 2 razy w tygodniu, więc jest bardziej prawdopodobne, że ty masz inną orto, ale zawsze jedna przychodnia. Ja jestem baaaardzo zadowolona, zresztą jak mogłabym nie być. Dolne zęby to już mam prawie w łuku, jeden jeszcze tylko lekko odstaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej dziewczyny
mam takie moze dziwne pytanie... no ale zapytam. czy sa wsrod was dziewczyny ,ktore pracuja? chodzi mi o to, skad bierzecie czas na wizyty? zamierzam nosic aparat, ale bede tez szukac pracy i jesli dostane prace po pon do piatku to moga byc problemy:( czy prywatni ortodonci przyjmuja w soboty?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny -> Praca nie jest problemem bo moja orto przyjmuje i rano i po poludniu - ja najczęściej chodzę ok 18, więc zawsze jakoś się dopasujesz. Każda przychodnia zresztą bankowo tak ma, bo zależy im przecież na klientach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś z was wie, ile może kosztować aparat (technika lingwalna) na górę i na dół. proszę o odpowiedz, bo już nie wiem gdzie mam szukać tych informacji ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no rzeczywiscie, ja mam inna orto - Kaflinska, po tych paru wizytach przed zalozeniem aparatu wydawala sie mila i kompetentna, wiec zobaczymy jak bedzie..., a przyjmuje tylko raz w tygodniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubdziub ja właśnie szukałam tak, ale wujek Google się zbuntował i nie chciał pomóc, ale dziękuję ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia-d
cześć mam pytanie ile mniewiecej kosztuje aparat na zeby? mam 17 lat i bardzo krzywe zeby moi rodzice nie zwracaja na to uwagi, mam troche uzbieranych pieniedzie ale nie wiem czy to wystarczy na poczatek, dzieki za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kati89
no nareszcie!! nie pisalam na tym forum od 2 lipca czyli od dnia założenia aparatu( wtedy na góre)no bo miałam małe problemy z dostępem do neta:(...no więc mam już aparacik gorny od 2 miesięcy a dolny od ponad miesiąca przyznaje poczatki nie były łatwe ale to tylko przez tydzien tak jest, troszke to boli i nie mozna wtedy jesc ale da sie przezyc czego sie nie robi zeby miec potem ladne zabki:)a pozatym mialam miec wyrwane 2 czworki czy 2 piatki juz nie pamietam ale udało mi sie ze moja orto ich nie wyrwała! no ale mam kilka pytan do osób z dłuzszym stazem czy wy tez mieliscie nakładany taki biały cemencik na zabki z pierscieniami bo ja to mam na dolnych i to na poczatku strasznie mi przeszkadzalo w jedzeniu czy orto zrobi cos z tym na najblizszej wizycie?....a ostatnio zaczely mi sie robic takie biale przebarwienia na zebach od czego nie mam pojecia..od pasty?no i moje najwazniejsze pytanie czy dentysta moze zablombowac teraz zeba wlasnie ostatnio moja czworka reaguje na zimno i czasami boli a w niej mam stara plombe i zaczyna mi sie to coraz mniej podobac:(no i własnie nie wiem czy mozna cos z tym teraz działać. o jejku ale sie rozpisałam mam nadzieje ze ktos to przeczyta:))pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati89 - na jedno pytanie mogę odpowiedzieć:D z aparatem można plombować zęby pod warunkiem, że ubytek nie jest od zewnątrz:D wiem, bo już o to pytałam mojego dentyste:) a co do tych pierścieni to czytałam, że właśnie daje się pod nie taki cement:] mam nadzieje, ze sie nie myle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kati89
dziex za odpowiedz no a ja juz umuwilam sie na wizyte z moim dento na razie niby taka kontolna no ale na niej dowiem sie jak to jest z ta czworka ... a i obiecal mi piaskowanie :),..czyli o co chodzi na czym to ma polegać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piaskowanie to usuwanie osadu o ile się orientuję ;);) jeżeli źle mówię to przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kati89
mimo wszystko Ci dziękuje tak myślalam ze to chodzi o ten osad na zebach tylko nie wiedzialam ze to mozna robic z aparatem na :)pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ nie ma za co :D a no można z aparatem, bo własnie ostatnio Anicca o tym pisała, że też miała ściągany osad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) ja w poniedziałek zakładam aparat na górę, dziś miałam załozone gumki a..coś się naczytałam w róznych mijescach o jakimś cemencie co pod obręcze na ząbki pakują przy zakładaniu apratu, prawda to? chyba bez sensu jak ci jakiś cement przykleją do zabków jeszcze, to od środka czy między ząbki żeby się obręcze trzymały??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej m______ :) ja zakładam w sobote aparat na góre a od wtorku mam gumeczki, więc zaczniemy prawie równo :) a gdzie zakładasz? ile płacisz? bolą Cię ząbki? ojjj ale natłok pytań :D hehe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati - ja plombowałam zęby z aparatem i to właśnie od zewnątrz - miałam dziurę z przodu, zupełnie pod drucikiem. Dentystka założyła mi plombę jakąś dla dzieci, tymczasową, po zdjęciu aparatu wymieni mi na porządną. Myślałam że będzie mi kazała przyjść bez drucików kiedyś, a poradziła sobie doskonale, chociaż trochę się namęczyła :) Więc bez obaw :) A białe przebarwienia to zdaje się są od braku wapnia czy cośtam, albo od niewłaściwego szczotkowania, ale nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie miałam zacząć się uczyc bo w sobote mam egzamin poprawkowy a ty mnie tak brutalnie odrywasz od nauki zasypując pytaniami o ile oderwaniem mozna nazwac to skoro jeszcze się nie zaczęłam uczyć:P mieszkam w nisku, to jest miasto miedzy rzeszowem a lublinem za każdy łuk płacę ok 1250 chyba plus wizyty chyba 50 ale nie pamietam dokładnie, chyba więcej jak już bedę mieć założony na obie szczęki wyrywałam wszystkie piątki więc gumki mam teraz tylko miedzy górnymi szóstkami i siudemkami, głupie uczucie mieć coś między zębami ale ból to starszny u mnie nie jest paradoksalnie mam nadzieje ze troche mnie po założeniu aparatu będzie boleć bo ostatnio zaczełam brac tabsy anty i mam od nich starszny apetyt więc mnie ból ząbków bezdie pilnował zebym nie jadła:) ale się rozpisałam heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_________ - ten cement jest po to, żeby ci pierścienie nie spadły. W końcu aparat musi się trzymać ze dwa lata na zębach, zamki są przyklejane a pierścienie mocowane cementem. Na pewno to nie jest bez sensu - inaczej pierścienie byś zostawiła w pierwszej kanapce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m____ a to bardzo przepraszam, ucz się ucz;) to widzę, że przystępne ceny tam u Ciebie. no i ciesz się, że Cie tak nie boli, bo ja się baardzo męcze.. powodzenia na egzaminie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×