Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

a mnie nadal boli zaraz chyba umre z bolu:(:(juz rycze przez ten bol:(kurde zauwazylam ze ja tu nie pisze nic sensownego tylko sie zale caly czas:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mm aa rta
hej, ja w srode bede miala zakladany aparat, poki co chodze z gumkami miedzy zebami, nie mialam czasu przesledzic wszytstkich stron, ale mam pytanie, czy ktoras z was miala usuwane zeby przed zalozeniem aparatu i jezli tak, to czy przy zakladaniu aparatu ortodontka w te miejsce zainstalowala jakas atrape zeba, "implant" by zamaskowac te dziure? ja mam wyrwaną gorna trojke, no i ta dziura rzuca sie w oczy, wiecie cos na ten temat? bede wdzieczna za odpowiedz :P pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mm aa rta ---> ja nie miałam zębów wyrywanych ale z tego co ja się orintuję nie wstawia się żadnych inplantów, ponieważ zęby wyrywa się po to, żeby nie przeszkadzały w leczeniu innych lub zrobiły dla nich miejsce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrwano Ci \"3\"?? kurcze dziwne trochę ja miałam usunięte \"4\" ale nic w ich miejsce nie mam bo schodza w to miejsce \"3\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mm aa rta
u mnie sprawa wyglada tak, ze ta 3, to uchowala mi sie mleczna... hehe no i trzeba bylo ja wyrwac, a w jej miejsce bedzie potem sciagany juz staly ząb, tylko u mnie jest tak, ze on jest w dziasle krywo ulozony i to dopiero bedzie trzeba wykonac maly zabieg, by otworzyc dziaslo, przykleic do niego taki lancuszek, podczepic go do aparatu i powoli sciagac ;] ale zanim to nastapi, to jakies pol roku bede smigac z taka dziura, no i nie usmieha mi sie to ;/ dlatego chcialam sie dowiedziec czy mozna to jakos zamaskowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaaato trochę inna sprawa ale nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć a orto nic nie mówiła? to się troszkę namęczysz ale warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mm aa rta
no własnie zapomnialam sie zapytac, bede musiala zadzwonic :) no wiem, ze warto, bo juz nie moge patrzec na te moje krzywulce, łech, jak kiedys mi nie przeszkadzaly tak bardzo to teraz od jakiegos czasu krepuje sie usmiechac...dlategp czas cos z tym zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mm aa rta czytajac Twoja pierwsza wypowiesz troche sie zdziwilam ze mialas usuwana trojke, bo trojek sie nie wyrywa z reguly, ale jak jest mleczmy to co innego. Ja mialam tez usuwana czworke i nic nie mam na jej miejsce wsadzone, aby zebe mogly sie bez zadnych przeszkod poruszac. Ale nbie martw sie to dziura,z aparatem nie bedzie wygladac tak zle. A czytalan tutaj ze niektore osoby do zalozenia aparatu mialy 2 a nawet 4 zeby usuwane, wiec nie jest tak zle... a dzisiaj moja matka przywiozla do domu kosz pelen jablek i nie moglam sie oprzec zeby zjesc. oczywiscie jabluszko bylo pokrojone na male kawaleczki, ale to byla pierwsza twarda rzecz jak zjadlam po zalozeniu aparatu :) tak ze nie jest tak zle a ktos tu pisal ze gdyby mogl zdjac aparat nie zdjalby go, ja tak samo, juz sie do niego przyzwyczailam ze mi nie przeszkadza, a gorna warga mi sie nie zahacza:p a mam takze pytanko: pisaliscie ze wyciorki mozna kupic w duzym sklepie albo rossmanie i ile takie wyciorki mniej wiecej kosztuja? ale sie rozpisalam zamiast sie uczyc... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabi_86 - ja też nie zdjęłabym aparatu;) a co do wyciorków. ja kupiłam w rossmanie za 8 z kawałkiem. ale ja mam je w formie takiej szczoteczki z wymiennymi końcówkami, a te końcówki właśnie w formie takich wyciorków:) a wymienne końcówki, gdzie jest ich 10 kosztują drugie tyle;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olunia231
Czesc Dora !!!! Mam 26 lat i wybieram sie do ortodonty bo chce wyprostowac sobie zabki!!! Boję sie tylko ile mnie to bedzie kosztowalo!!! I czy potem bedzie efekt jakis!!!! W tygodniu po wizycie u ortodonty napisze jak bylo i co mi powiedziala!! pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mm aa rta
gabi_86 - na poczatku moja ortodontka chciala mi wyrwac jeszcze dwa z dolu, ale juz stale...jednak sie zbuntowalam i powiedzialam, ze jezeli jest cien szansy ze bez wyrwania sie uda wyprostowac, to wole zaryzykowac, najwyzej w trakcie leczenia sie wyrwie.... trzeba robic co się da by nie pozbywac sie stałych zdrowych zębów!!! To taki mały apel do osób które planuja dopiero zalozyc aparat - jezeli ortodontka chce wyrywac, to radze zasiegnac opini jeszcze jednego lekarza czy aby napewno jest to konieczne, bo najlatwiej jest wyprostowac zeby pozbywajac sie tych ktore przeszkadzaja, ale sztuka jest zrobic tak, by wszytsko sie ulozylo prosciutko bez zbednego wyrywania...!!! pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja orto nie miała wątpliwości rwać i nic wiecej nie pozostało, przynajmniej szybciej \"3\" wejdą tam gdzie miały być bo miejsca dla nich w ogóle nie było ech :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość putancja
Szukam dobrego i w miarę taniego aparatu dla córki (17 lat). Mieszkam w Częstochowie ale u tych lekarzy, u których byłam jest drogo, po prostu mało powiedziane, że drogo bo bardzo drogo. Może w innym mieście w pobliżu Częstochowy ktoś mi pomoże znaleźć coś tańszego. Słyszałam o jakimś aparacie, który można wyjmować i również przynosi podobne efekty jak stały - zdaje się, że we Wrocławiu taki można założyć ale nie mam bliższych namiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
putancja - 17-latce to już raczej wyjmowanego aparatu nie założą, tylko stały;) no fakt - ruchomy jest o wieeele tańszy ale jednak myślę, że efekty leczenia aparatem wyjmowanym i stałym są nieporównywalne:D a co do ortodontów z częstochowy to nie mam pojęcia, bo ja niestety nie z tych stron:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
putancja zgadzam sie z Taira, 17-latka moze miec zalozony raczej tylko aparat staly a co do cen to rzeczywiscie aparaty nie sa tanie i kazdy szuka w miare taniego, ale wydaje mi sie w czestochowie nie wpowinny byc jakies bardzo wysokie ceny, takze napisz z jakimi cenami aparatow sie spatkalas a my napiszemy ci czy to naprawde duzo czy w miare przystepne ceny pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparat wyjmowany mogli by założyć, ale to pewnie zależy: po pierwsze od wady; nom i od ortodaty, bo niewielu sie na to godzi, nom i leczenie jest wtedy dłuzsze, bo aparat sie przeciez nosi tylko ileś tam godzin. Przykładem ze można jest siostra mojego chłopaka, która nosiła wyjmowany aparat, nie wiem czy jeszce go nie nosi nie pytałam w kazdym razie jakies 1,5-2 lata temu go zaczeła nosić (obecnie ma 25 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom a leczyła sie w poznaniu, a zanim znalazła takiego orto. który bedzie ja leczył wyjmowanym była chyba u 4-ru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :( stało się to czego się bałam najbardziej ;( jeden z zębów robi mi się taki dziwnie biały i to tylko wzdłuż dolnej krawędzi ;( zawsze widać to zaraz po myciu, szczególnie rano, potem znika, ale jednak JEST COŚ inaczej !! zawsze obawiałam się takiego czegoś, nie wiem co to jest i jak temu zapobiec? boję się, że zanim zdejmę aparat, wszystkie zęby zrobią mi się takie dziwnie białe na brzegach.... pamiętam jak klamaja pokazywałaś zdjecia różnych aparatów, tam wiele było takich ząbków, no i teraz ja tak mam :( nie wiem, czy to kwestia pasty do zębów? stosuję elmex przeciw próchnicy, czasem colgate normalny. i nie wiem czy za często myję (nie sądzę ;) ) czy elmex jest za mocny??????????? pomóżcie mi jeśli wiecie o co chodzi!! chcę mieć białe ząbki, ale to co się u mnie dzieje jest nienaturalne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :D Już po wizycie...Wzięłam sobie...a zobaczcie sami- nowe zdjęcie w stopce:) Boli, ale do przeżycia:) Pierwszy raz od początku mojego aparatu nie zmienuiła mi druta i pierwszy raz od początku...nie miałam za dużego wyboru kolorów...dużo ligaturek miała w walizce, ale się dużo powtarzało...miejmy nadzieję że na następnej wizycie będzie już po zaopatrzeniu w nowe:P Powiedziałm jej o tym wypychaniu dwójek przez dolne, i poweidziedziała, że jak się to będzie dalej powtarzać, to spiłuje mi tę zęby dolne, czyuli anrazie na dół nie będę mieć:P to chyba lepiej...:] Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mm aa rta
hej, ja wlasnie sie zastanawiam jakiego koloru gumki mam sobie wziaść ... hmm? jakie polecacie, by ladnie wygladaly....ja sie zastanawiam nad rozowymi, albo jasno niebieskimi? co otym sadzicie? moze jakies inne propozycje :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdozet kolorki bardzo fajne, niebieski i rózeowe chyba najlepiej wygladają, ja tez mam na razie górę o dole na dzień dzisiejszy cisza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdozet ale z ciebie papuga :P żartuje :) ładnie wygladaja ty masz troche inne odcienie :) zielony troche podobny do mojego tylko róz bardziej taki soczysty :0 A moje gumeczki zrobiły sie troche innego kolorku różowe sa troche łososiowe a zielony bardziej zielony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirie - może to odwapnienie.. za mało fluoru może.. nie wiem - musisz skonsultować ze stomatologiem.. ktoś pytał o aparat ruchomy - że daje podobne efekty do stałego. oczywiście jest taki aparat - jedna z dziewczyn pisała że będzie go zakładać - Invisalign. ale to jest jeszcze droższe od stałego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdozet twoje i tak ładniej wygladaja u ciebie na zabkach , niz na moich :( , moje takie obebrane tym klejem, z falbankami na dole nom i zółte fuj :( i jeszce ten wstretny szary osad co mi sie robi wrrrrr.... Jak by mnie było stac to bym sobie kupiła irygator i szczoteczke elektryczna, ale cóz musze sie bez nich obyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie chodziło o normalny aparat wyjmowany, mówiłam przeciez ze mozna nosić ale tylko niewielu ortodontów na to przystaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałem 2 aparaty ruchome i były do d*** dopiero teraz jestem zadowolony z moich drutów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwykły ruchomy - jak dla dzieci - nie daje takiego efektu jak stały u osoby starszej, natomiast Invisalign daje - i to jest zasadnicza między nimi różnica. myślę że ta pani usłyszała o takim aparacie (zresztą tu ktoś też wsponinał o wrocławiu w związku z nim ale nie do końca była zorientowana ;) ) dla 17latki raczej nie ma po co zakładać zwykłego ruchomego aparatu.. chyba że ma naprawdę maleńką wadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli szukała czegos taniego -to raczej myślała o ruchomym zwykłym aparacie- bo jest owiele tańszy od stałego, ja rozumiem ze on nie daje takich efektów i pewnie jest mozliwy jedynie u osób u których jest nieduża wada zgryzu, bez konieczności wyrywania zebów np. szpary w zebach. Ale jak ktoś ma wieksza wade, i nie ma miejsca by te zeby gdzies weszły to ruchomy watpie by był mozliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×