Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

do dziewczyn co maja ten aparat expander czy jakoś tak czy on jest po to by rozszerzyć szczękę bo ja mam mieć założony najpierw na ok 3 miechy na rozszerzenie ma kosztować coś ok 300 zł i macie moze fotki bo chciałabym zobaczyć jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
no ale straam sie juz jesc w miare wszystko, w domu to jakos wychodzi bo moge to robic pomalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
niestety ja nie posiadam takiej fotki, jak bede cos miala to wrzuce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
ja narazie nie daje rady...musze nauczyc sie łykac ;/ bo narazie zjadłam aż kisiel i budyń ;/ co do pytanie o ekspander...tak on ma rozciągnąć szczękę. ale dziwi mnie że ortodonta Ci tego nie pokazał i nie powiedział do czego jest. a jak sam nie mówi to trzeba pytać.zdjęć jest dużo w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asieczkowy
ona_1986---> ja noszę quad-helixa na podniebieniu. Pierwszy miesiąc był najgorszy. Nie umiałam mówić a drut wbijał sie w język. Było fatalnie, ale teraz po 3 miesiącach dużo mniej seplenię i juz tak nie boli język. Podobno mam to nosić do lipca więc jeszcze sporo przede mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo :) Wreszcie jest ktoś na forum kto ma expander :D :)) Heh ja go noszę 7 miesiąc i już w ogóle nie seplenię z jedzeniem jest tak samo w porządku :) Dzięki Bogu już nie muszę się z tym męczyć i za półtora tygodnia na zawsze ściągam rozszerzacze z górnej szczęki :)) Ale jedynie masakrą jest to, że znowu będę musiała nosić cudowną maskę twarzową :( ;///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
ja muszę ją niestety nosić teraz ;/ a Tobie jak długo zajęła nauka jedzenia i normalnego mowienia? chociaż bardziej zależy mi na jedzeniu bo dzisiaj to głodówka a nie wyobrażam sobie tego dalej :( a maska jest straszna. rozumiem ze juz ją nosiłaś? ile godzin dziennie? ja mam niby 12 ale zastanawiam się czy faktycznie trzeba tego tak dokładnie przestrzegać żeby był efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co no zajęło trochę czasu zanim nauczyłam się normalnie jeść (bez wchodzenia jedzenia nad śrubę.) Jakieś 2 m-ce. Jeśli chodzi o seplenienie to jest ciężko nigdy z expanderem nie będziesz mówiła jak bez niego. Oczywiście widoczna jest poprawa po jakiś 3 m-cach , później jest coraz lepiej ale i tak nie jest idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
nie wyobrażam sobie tego na uczelni, referaty, pozniej zaliczenia itp a ja mowic nie moge ;/ masakra :( najchętniej poszłabym do ortodonty i powiedziała żeby mi to zdjął;/ wogóle już załuje że to założylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh :) Jak expander zacznie działać to będziesz się cieszyła, że go masz :) Najlepsze są efekty :) To wynagradza wszystko. A jeśli chodzi o tą maskę to tak nosiłam ją jakies 3 m-ce i znowu zacznę. Nom musiałam ją nosić w nocy i tak samo jak przyjdę po szkole ale nosiłam tylko w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
a z tym da sie wogole spać? bo się niedługo bede szykawać i coś to czarno widze. wiem że efekty będą ale zastanawiam się czy faktycznie było aż tak strasznie z moimi zabkami żeby tak się męczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
i jeszcze takie pytanko...mogę czymś podleczyć poraniony ekspanderem język?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bacha.... - ja mam martwego zeba i tez mam aparat :) nic strasznego, roznica jest tylko w tym ze orto bedzie Ci omijac ten zab, znaczy sie nie bedzie na niego dzialac bezposrednia sila, tylko np popychac drugim zebem albo podciagac razem z innym. Ja mam tak z dwojka i 1-ka mi ja ciagnie a 3-ka pcha i jest gicior :D kurcze przez dobe mi sie zrobila 2 milimetrowa szpara miedzy 2-ka a 1-ka ... ale boooli :/ zjedalam juz 2 ketonale i dalej to samo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona stosuj sachol w zelu :) mi pomaga jak mam poranione usta policzki albo jezyk :) dodatkowo mozesz przeplukac troche usta Dentoseptem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Talissia
DAniosowa- jak długo z tym hyraxem sepleniłes , bo ja nie moge sie przestawic, śpiewam i gram w teatrze musze norlmalnie mowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcialabym a boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcialabym a boje sie
Hej Dziewczyny! Trochę dużo tych stron, a ja nie abrdzo mam czas to wszystko przegladać. Sprawa wyglada tak: lat 27, i ząbki wampirka :] Czyli dwojki gorne wystajace rpzed szereg ;) Jak bylam malolata to nosilam najpierw "smoczek" tkai plastikowy, potem aparat ruchomy, ale bylam abrdzo zbuntowana nastolatka :P I efekt jest jaki jest...a raczej go nie ma :P No wiec jak - warto? Jak myslicie, ile bym musiala nosic to dziadostwo?? Jak wygladaja ceny w Krakowie? Z gory dziekuje za wszystkie odp. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcialabym a boje sie
Acha! I jeszcze: nie mam jeszcze dwóch ósemek. To co, trzeba by czekac az wyrosna, czy jak...?? Dól też mam troszkę pokrzywiony, nie aż tak jak góre, ale też. Bardzo ciasno zęby ułożone. Brakuje mi jednej ósemki na górze i jednej na dole - po tej samej stronie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabanidae
hej, mam pytanie boo orto powiedziala ze zalozy mi luk podniebienny, czy to jest to samo co has? i powiedzcie jak sie z tym zyje? bardzo was prosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dawno mnie tu nie było witam NOWYCH chciałabym a boję sie..... NIE BÓJ SIĘ ja miałam podobnie smoczek, ruchomy i bunt-teraz za to płacę ale w końcu mam i nie żałuję, ja na razie mam tylko górę o dole orto nic nie mówi(no i dobrze bo z siankiem krucho), więc do dzieła ruszaj!!!!!powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Talissia - ja mam Hyrax (patrz mój przypis) od niedawna. I nie wiem czy tą moją mowę można nazwać seplenieniem. Coś w tym stylu. Jak chcę coś ładnie powiedzieć to mówię wolniutko wtedy jest OK. Qmpele mówią że słychać poprawę, heh ale pierwsze 3 dni to miałam samą ślinę w buzi i nie mogłam nic przez to powiedzieć... to była masakra. Oj z tym śpiewaniem to będzie trudna sprawa - próbowałam i nie będę lepiej o tym opowiadała. No wiesz, ale przecież Ty możesz mieć inaczej :) Podsumowując - jeszcze mam problemy z mówieniem... Ake nie będzie źle. 3maj sie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Talissia ==> Powiem tak poprawa jest po 2 tygodniach wiadomo tak jak napisała misha609 trzeba mówił powoli. Już po miesiącu będzie całkiem nieźle, nie będzie to tak jak beż niego ale będzie bardzo dobrze. Śpiewać też sie da :) Próbowałem :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona jeśli chodzi Ci o ten poraniony język to masz może odbity cały expander na języku i dalej strasznie się wżyna ? (Ja tak miałam) Tak podleczyc można , ja leczyłam w ten sposób, że po prostu poszłam do orto i ściągłam expandera na 2 tygodnie. Wszystko się ładnie zagoiło ale mimo to dalej mam odcisk expandera na języku. Jednak teraz nic nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
tez mam odcisk tego ekspandera na jezyku:P w wyleczylam plynem do plukania jamy ustnej i juz nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
no ja wole unikac sciagania...niech to sie porozciaga jak najszybciej i bedzie spokoj;/ dzisiaj bylam w aptece i dostalam specjalny zel na to. jak narazie to mam mniejszy slinotok niz wczoraj, ale przelykanie i mowa dalej masakra. ozywiscie dal niewiele jem i czuje ze coraz slabiej mi sie robi...nie mam pojecia co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
ona_1986 ----> a jaka szczoteczka myjesz zeby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po miesiacu mylem juz elektryczna tylko nie dociskam ja za mocno. dodatkowo po myciu uzywam irygatora i jest idealnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie bo piszecie tu o jakiejś masce o co chodzi bo jak tak sobie czytam to strasznie mnie to wszytko przeraża a raczej decyduje sie na aparat po świętach mam nadzieje umówić sie z ortodontą ale jak byłam na pierwszej wizycie to kobieta nic mi nie pokazała tylko powiedziała że założy mi ten aparat rozszerzający na górę i troszkę podpiłujemy szkliwo ząbków i ze będę go nosiła ok 3-4 miesiące a później stały na górę i dól mówiła ze nie muszę dołu zakładać od razu ale ja sobie tak myślę że lepiej zacząć wszystko od razu i mieć spokój aha i czy faktycznie to tak boli że bierzecie tak silne środki przeciw bólowe a to nie pomaga no i mocno sie sepleni bo ja pracuje w biurze i często rozmawiam z klientami i to tak troszkę głupio seplenić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaarolinaa
Hej! Uff dość spory wątek, chyba 3 dzień na nim siedzę :D Za miesiąc będę mieć zakładany aparat (taki zwykły, metalowy) i mam w związku z tym pytanie. Naczytałam się o jakiś gumkach, które zakłada się na tydzień przed założeniem aparatu. Otóż, ja chyba ich nie będę mieć zakładanych ponieważ jestem umówiona na założenie aparatu i ortodonta nic nie wspominał o gumkach. I nie podejrzewam, że np. założy gumki i kaze przyjść za tydzień, bo terminy ma kosmiczne.. I teraz nie wiem, czy coś nie tak z ortodontą, czy niekiedy nie trzeba tych gumek? Dodam, że zeby mam krzywe z powodu braku miejsca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×