Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kacha12345

co do prania swetrów???

Polecane posty

Gość kacha12345

co polecacie? I czy pierzecie ręcznie czy w pralce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milucha
Piorę w pralce na praniu wełna bo jest to zbyt ciężkie i sama nie wycisnę go tak dobrze.Piorę różnie w płynach do prania wełny lub jak zapomnę kupić używam proszku(ale tak nie powinno się robić)Wybór płynu do prania to już kwestia twoich upodobań,ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a odwirowujesz
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milucha
Tak odwirowuję i nic im nie jest,już nawet nie ustawiam lekkiego wirowania jak kiedyś,tylko wiruję na najniższym możliwym.Swetry mają się dobrze.Oczywiście lepiej prać ręcznie bo starcza to na lata ale po co mi to i tak kupuje się nowe.Poza tym pranie ręczne też mam w pralce więc niejiedy korzystam z tej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzisia
swetrow sie nie wiruje tylko po scieknieciu wody (nad wanną) suszy sie na reczniku na lezaco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak pralka
ma program do prania wełny to bezpiecznie mozna prać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość program
do prania wełny nie ma funkcji wirowania takiego jak normalnie, wodę "odsącza"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milucha
Zdzisiu wiem,że tak było by najlepiej ale nie chce mi się,nie mam czasu i mieszkam na 31 m2 więc nie miałabym się gdzie poruszać,poza tym moje swetry mają się dobrze,nie są rozciągnięta,nie mają "bobów"wyglądają bardzo dobrze. Mam pralkę Lavamat,AEG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milucha
Do program, moja pralka ma odwirowywanie,moge z niego jedynie zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiezniczkaa
a swetry z wełny(ale nie prawdziwej) tez pierzecie w płynie do prania wełny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milucha
Tak też piorę swetry z "wełny nieprawdziwej" w płynie do prania wełny i na takim programie.Teraz swetry to często mieszanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha1234
to jakie płyny polecacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupupuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sen o poranku
Swetry pierze sie tylko wtedy,gdy maja widoczne zabrudzenia,w innym przypadku wystarczy wiatr i swieze powietrze.To pozwala zachowac swetry na dlużej:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze, to nazwa swetry - nic nie mówi zalezy, z czego są te swetry moje są bawełniane albo sztuczne, bo wełna mnie gryzie więc piorę je normalnie w pralce, jak wszystko, na 40 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-
Wyprałam sweter wełniany w 40 stopniach w pralce i odwirowałam - jak wszystko inne :-( Sweter jest zdecydowanie za mały na mnie - nie przeczytałam wcześniej instrukcji prania, niestety :-( Czy jest szansa, żeby go "powiększyć" w jakiś magiczny sposób, np. moczenie w zimnej wodzie, zamrożenie na jakiś czas czy jeszcze coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajac przytulanka
kokosal w rękach ;) a jak w pralce to nawet biedronkowy kłębuszek (płyn do prania tkanin delikatnych jak wełna jedwab koronki) nawet moim zdaniem lepszy od perwolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aluuband
Niektóre pralki mają specjalny program do prania wełny, wcale to nie są pralki z górnej półki, pamiętam, że u brata w amice coś takiego jest i sprawdza mu się w praniu swertrów wełnianych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do -ja
sproboj go namoczyc w zimnej wodzie z plynem do plukania przez cala noc . moze sie rozciagnie. albo troche dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukijuoujytr
welniane ja piore recznie,ale na plukanie i wirowanie wrzucam do pralki,ale w takiej specjalnej siatce. nic sie nie rozciagnie i nie znieksztalci.swetry niewelniane,piore w pralce,rowniez w siatce ,w 30st. piore w plynie,jak mi zabraknie to w plynie do kapieli lub szamponie,nigdy w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kłębuszek jest ekstra
jak już ktos wspomniał wcześniej , jest bardzo dobry do wełny i jedwabiu , kokosal głównie do jedwabiu bo wełna sie trochę zbita robi po upraniu w nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piorę w pralce, wybierając właściwy program. W rękach moim zdaniem nie wypierze się tak dobrze, a jeszcze się tego pranie wyciśnie. W przypadku wełny raczej nie radzę używać proszków, szczególnie do ciemnych ubrań. Ja piorę w Perwolu. Ostatnio w sklepie internetowych e-chemia lub coś podobnego kupiłam listki piorące Dizolve i to też jest fajne rozwiązanie. Piorą ładnie. Nie pozostawiają nalotu. Jeśli ktoś nie wypróbował tych listków radzę spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×