Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mbw

histeroskopia

Polecane posty

Gość mbw

Proszę o wszelkie informacje na temat tego zabiegu. Czy jest ktoś, kto to przechodził? Jak się do niego przygotować? Ile to trwa? Ile czasu spędza sie w szpitalu? Czy potem jest sie na zwolnieniu? Czy są jakieś skutki uboczne, ypu bóle, upławy? Czy człowiek funkcjonuje normalnie? Czy coś czułyście w trakcie i po zabiegu? Czy szczepiłyście sie przeciwko żółtaczce? Wiem, że pytań jest dużo. Mam jeszcze więcej. Proszę o wyrozumiałość, to naprawdę jest dla mnie ważne. Dziękuję za wszelkie informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam miec ok 20 listopada
z tego co wiem to trwa kilka do kilkunastu minut , bez komplikacji, lekkie krwawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlaśnie, również liczę na takie infromacje, bo prawdopoobnie zabieg mnie nie ominie, a bardzo boję się skutków ubocznych:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamR66
Ja też bardzo boję się o moją ukochaną żonę. I proszę o informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do AdamaR66
Powiklania ze strony ukladu krazenia (zakrzepica zyl glebokich, zator plucny, zakrzepowo-zatorowe zapalenie zyl) pojawiaja sie bardzo rzadko i sprzyja im: starszy wiek pacjentki brak ruchu po zabiegu kiepski stan ogolny otylosc i palenie papierosow Jesli na oddziale gdzie zona bedzie miec wykonywany zabieg jest fizjoterapeuta to nie martw sie - on zadba zeby sie ruszala po zabiegu, zrobi z nia kilka cwiczen oddechowych i jak najszybciej zmusi do staniecie i chodzenia. Dodatkowo stosuje sie leki rozrzedzajace krew i trombolityczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamR66
A ile czasu po zabiegu żona będzie musiała zostać w szpitalu. lekarz mówił, że jak będzie wszystko w porządku to na drugi dzień będzie mogła wyjść. (Aż dziw, że tak prędko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamR66
podtrzymuje temat szkoda, że nikt nie chce mi udzielić informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to co wiemmmm
Histreroskopia jest to wziernikowanie jamy macicy ( oglądanie ). Wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym lub przewodowym ( do kręgosłupa).Wskazania są różne.Sam zabieg jest obarczony małą ilością powikłań wynikających raczej ze znieczulena. Badanie może wykazać istnienie polipów w jamie macicy, mięśniaków pośluzówkowych tych które próbóu wrosnąć do jamy macicy. Długoś pobytu w szpitalu zależy od kondycji po zabiegu i wyniku badania. Raczej nie powinno wynosić dłużej niż doba lub dwa dni. Co do przygotowania do badania to wstrzemięźliwość seksualna, przynajmniej trzy dni przed:) nie w czasie okresu. Dobrze być na czczo , ze względu na znieczulenie i ewentualne wymioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamR66
Dziękuję za odpowiedzi. O samym zabiegu bardzo dużo jest w internecie. I dość dokładnie go opisują. Boję się właśnie najbardziej różnych powikłań szczególnie: przewodnienia organizmu, jakiś wrednych zatorów płucnych lub niewydolności układu krążenia. Wiem, że powikłania występują bardzo rzadko i ponoć nie ma się czym martwić - łatwo powiedzieć. Bardziej zależy mi na informacjach od osób, które ten zabieg przechodziły i jak się po nim czuły. Ale jestem bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamR66
Tym bardziej, że tu nie chodzi o badanie, a histeroskopię operacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podciagam topik bo mnie interesuje ten temat. Przejrzalam caly internet na temat histeroskopii diagnostycznej i bardzo mnie dziwi, ze w Polsce prawie wszystkie kobiety mialy robiana w znieczuleniu! Czeka mnie takie badanie i ponformowano mnie, ze nie daje sie znieczulenia bo to ´´tylko´´ diagnostyczna! Jestem zalamana i bardzo sie boje. Nie mieszkam w Polsce. Czy ktoras z Was miala histeroskopie diagnostyczna bez zadnego znieczulenia i moze mnie pocieszyc...albo jeszcze bardziej zestresowac? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę się nie obawiać histeroskopii diagnostycznej mikrohisteroskopem. Ja miałam wykonywany zabieg usunięcia polipa takim sprzętem i trochę bolało ale nie jest to nic strasznego. W Polsce brakuje takiego sprzętu stąd też przy starszym typie konieczne jest znieczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość9106
Histeroskopia to nic strasznego, też się martwiłam, ale bardzo długo nie mogłam zajść w ciążę, a to badanie sprawiło, że już w tym samym cyklu pojawiła się ta upragniona kreseczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też czeka usunięcie polipa bez narkozy w szpitalu przy Wołoskiej w Warszawie. Mój lekarz z przychodni rejonowej jak o tym usłyszał to złapał się za głowę i stwierdził, że nie wytrzymam z bólu, poruszę się i coś mi mogą uszkodzić. Chodzę teraz zestresowana i nie wiem, co o tym wszystkim myśleć. Tak się pocieszam, że w szpitalu chyba wiedzą co robią... Ma któraś z Was doświadczenia z tym szpitalem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćas
Histeroskopia diagnostyczna. Dla tych, którzy się zastanawiają co to jest i jak przebiega potocznie. Przed zabiegiem wykonywanych jest wiele badań. Zabieg można wykonać ze znieczuleniem ogólnym (300 zł więcej) bądź miejscowym. Pielęgniarki unier******ają pasami nogi, okrywają i podłączają kroplówkę. Lekarz zakłada wziernik i znieczula wejście do pochwy początkowo chłodzącym żelem aby później bez dyskomfortu ją ostrzyknąć. Odczuwa się jedynie ukłucia jakby paznokciem ale nie ból. To jest właśnie znieczulenie miejscowe. Po chwili wprowadza do jamy macicy histeroskop w roztworze soli fizjologicznej, sól przedostaje się przez ujścia jajowodowe - i to mnie właśnie bolało najbardziej (jak mówiły pielęgniarki wszystko zależy od progu bólu - kobiety które mdleją poczas miesiączek nie odczuwają znacznego bólu) - odczuwałam ból porównywalny z menstruacyjnym tylko o podwojonej sile (ja mam mocne bóle menstruacyjne). I choć jest to krótkotrwałe to czuje się go dwa razy (bo są dwa jajowody). Mnie było trochę słychać podczas tych sekund... poza tym nic nie boli, nawet pobranie materiału do badania. Nie chciałam żeby asystentka trzymała mnie za rękę - zrobiła to i DOBRZE bo trzeba coś ścisnąć i łatwiej to przejść :) jestem jej za to wdzięczna. Później przez dwa dni wydobywa się wydzielina z niewielką ilośćią krwi i pobolewa podbrzusze (do tej pory brałam tabletki pierwszej nocy po zabiegu bo ból był straszny, na drugi dzień rozwolnienie - nie wiem też dlaczego akurat najgorsza jest noc, bo nawet w dzień zabiegu byłam w pracy i zwalniałam się tylko na 2 godz razem z przejazdem. Koszt w miejscu gdzie wykonywałam 1900. Czas samego zabiegu bez przygotowań ok. 15 min. Da się przeżyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, miałam wykonaną alfa-histeroskopię na Wołoskiej. W moim przypadku zabieg bezbolesny, trwa krótko 2-3 min. Mniej przyjemne pobieranie wycinków, ale to trwa chwilę. Bardzo profesjonalne podejście lekarzy i pielęgniarek.Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, miałam wykonaną alfa-histeroskopię na Wołoskiej. W moim przypadku zabieg bezbolesny, trwa krótko 2-3 min. Mniej przyjemne pobieranie wycinków, ale to trwa chwilę. Bardzo profesjonalne podejście lekarzy i pielęgniarek.Polecam.Dodam jeszcze, że w oddziale byłam ok.8.30, wypis dostałam o 11-tej. Lekki ból brzucha i plamienie przez ok.2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam wykonana histeroskopie operacyjna w znieczuleniu ogolnym(krotkotrwalym) . Wyszlam ze szpitala tego samego dnia po poludniu. Nie mialam zadnych dolegliwosci, zero bolu, odrobinke krwawilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do znieczulenia ogolnego nalezy byc na czczo poprzedniego dnia moglam zjesc sniadanie i na obiad zupe , fo godziny 22 moglam pic niegazowana wode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marpro
Miałam wykonywaną histeroskopię zabiegową (na mięśniaka) też na ul. Wołowskiej. Źle się stało mówiąc ogólnie. Piszę to, żeby Panie które mają ten zabieg w planach mogły się właściwie do niego przygotować. Po pierwsze jeśli zabieg ma dotyczyć mięśniaka albo poliopu to powinien być wykonany na cienkim endometrium czyli po miesiączce. U mnie wykonano zabieg tuż przed miesiączką (czemu nie wiem??) i skutek był taki, że ze śród-ściennego mięśniaka usunięto może 15% masy- po dwóch miesiącach odrósł do tej samej wielkości :(.. Po drugie, nieprawdą jest, że zabieg jest lajtowy i na drugi dzień można normalnie funkcjonować- przy wypisie zalecono 5 dni pozostać w domu, choć wcześniej od wielu lekarzy słyszałam, że z pracy muszę wyjść tylko na 1 dzień. Ta dezinformacja, spowodowała że nie mogłam sobie pozwolić na spokojny odpoczynek po zabiegu. Pomimo, że dostałam profilaktycznie antybiotyk na okoliczność stanu zapalnego to powikłania nastąpiły. Do dziś, pomimo kolejnych antybiotyków (minął ponad rok) mam bóle w podbrzuszu, szczególnie w czasie miesiączki. Obecna Pani Gin, która mnie prowadzi twierdzi, że zabieg wpłynął na zaostrzenie przebiegu endomentriozy. Panią które mają w planach ten zabieg pod kątem mięśniaka, radziłabym pobrać esmye, zwiększa ona możliwość powodzenia zabiegu. Na zabieg zarezerwować czas spokojny zawodowo i rodzinnie. A przed i w trakcie leczenia trzymać lekkostrawną dietę- żeby ograniczyć wzdęcia i inne ekscesy gastryczne bo ich przebieg może być bardzo bolesny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka85
Ja mam miec pod koniec marca histeroskopie.Troche sie boje i nie wiem do konca jak sie przygotowac.Ide na 3 dni do szpitala i wiem tylko,ze przyjade (krew,badania) i na czczo mam byc a drugiego dnia zabieg.Oczywiscie bez makijazu,pomalowanych paznokci,bizuterii.Nie wiem co moge do jedzenia zabrac czy tylko bede mogla jesc co oni dadza (jakas specjalna dietka) zebym podczas narkozy baczka nie puscila ;) A tak na powaznie,to mam nadzieje,ze po usunieciu polipow pojawia sie ukochane 2 kreseczki na tescie.Od roku staramy sie z narzeczonym.Wiem,ze nie jest to jakos moze dlugo ale dla mnie starajacej to jakby pare lat minelo :( A co staran to czytalam,ze po zabiegu nalezy sie powstrzymac przec conajmniej 3 tyg od seksu.I tu czytam jedna wypowiedz "ze zaszla w tym samym cyklu"?? To jak to w koncu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja będę miała zabieg 2 marca w ogólnym znieczuleniu. Mam się stawić na oddziale o 8:30 z ważnymi wynikami morfologii i elektrolitow sód i potas. Po zabiegu do domu. Co do zajścia w ciążę moja pani doktor powiedziała żeby odczekać jeden cykl żeby wszystko się zregenerowalo i o ile nie będzie komplikacji można zaczac starania o dzidziusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka85
Moj lekarz ginekolog nic nie mowil.Pewnie w szpitalu dopiero dowiem sie,ze narazie nici ze staranka.Moj sie zalamal jak powiedzialam mu,ze te 3 tyg musimy sie wstrzymac z seksem.Mi tez bedzie ciezko ale jak trza to trza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka85
Predzej myslalam tak,ze po zabiegu za kilka dni bedzie owulacja to i moze by sie udalo.A potem jak przeczytalam,ze ten cykl trzeba odczekac to juz nie bylo tak fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj miałam histeroskopie w znieczuleniu ogólnym dozylnym. Dziewczyny nie ma się czego bać. Kładziesz się na stole, zapinanaja Ci nogi pasami żeby nie spadły jak będziesz znieczulona. Dostajesz maskę z tlenem i... Budzisz się za 40minut. Po leżałem godzinę z kroplowka ketonalu. Delikatnie bolał mnie brzuch jak w czasie okresu ale jak kroplowka zeszła wszystkie dolegliwości przeszły. Delikatne plamienia(lekarz powiedział że mogą trwać do 7-10dni). Dziś czuję się świetnie nic mnie nie boli. Gdyby nie delikatne plamienia zapomniałabym że wczoraj miałam wykonywana histeroskopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka85
gość 2017.02.24 Wlasnie a jak z tymi plamieniami?Ja sie boje,ze poplamie lozko bo zanim zdaze sie obudzic..A wstac pewnie tez od razu nie mozna?Bo budzisz sie juz na lozku w sali,tak? Do zabiegu idzie sie w swojej koszuli czy oni daja?I czy w biustonoszu mozna byc czy trzeba tez zdjac?Jakos sobie tego nie wyobrazam ale jak bedzie trzeba..Przepraszam za moje pytania ale nigdy nie mialam robionego zabiegu wiec nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem wlasnie swiezo po takim zabiegu. Dostalam 14 dni zwolnienia, ale az tyle w sumie nie bylo potrzebne. Poza zlecona morfologia i krzeplowoscia krwi nalezy byc na czczo. Zabieg podobno trwal kwadrans po znieczuleniu dozylnym. Gdy sie obudzilam strasznie "ciagnelo" w dole brzucha ale po 2 dniach przeszlo. Obylo sie bez przeciwbolowych srodkow;)krwawienie trwalo kilka dni po, z dnia na dzien co raz to slabsze. Caly ten stres, ktory przezywalam przed (cisnienie 190/90) nie byl potrzebny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka85
Dziekuj***ardzo za odpowiedz.Ja jestem przerazona jak o tym pomysle.Mam komplels na punkcie swojego biustu a mam spory i bez stanika czuje sie skrepowana.Jakos bede musiala to przegryzc.W szpitalu lezalam jak mialam 10 lat..Teraz gdy pomysle,ze bede paradowac w pizamie i szlafroku przez 3 dni...Ale najwazniejsze,zebym juz byla zdrowa i bez problemu zaszla w ciaze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
izka85 i jak, byłaś już na tej histeroskopii? Ja również mam ją, w kwietniu... jeśli możesz napisz do mnie na maila. Również nie mogę zajść w ciążę... Odezwij się do mnie, razem może będzie raźniej? Pozdrawiam ( wiktoria300wiktoria@gmail.com )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
izka85 ( wiktoria300wiktoria@gmail.com) piszę raz jeszcze - adres email w całośc***isz razem (tutaj jakoś mi się to pokazało osobno ale cały adres razem, bez spacji). Czekam na Twoją wiadomość, odezwij się proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×