Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość juz nie mam sily

znowu zakalec, dlaczego?

Polecane posty

Gość juz nie mam sily

Poraz milionowy robie takie jedno łatwe ciasto i za kazdym razem wychodzi mi zakalec:( rece opadaja najgorsze jest to ze moja mama robi identyczny placek i w ten sam sposob i zawsze jej wychodzi... mozecie mi cos doradzic? dlaczego robi sie zakalec, czym to moze byc spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie mam sily
:):) no ladnie, moze i bym w to uwirzyla ale akurat dzisiaj nie mam okresu a i tak ZAKALEC:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie mam sily
nie znam nazwy- wyglada jak zebra- pol ciasta daje sie zwyklego "zoltego" a do polowy daje sie kakao i potem wlewa sie na to zolte i powstaja takie fale kolorowe 1 szkl maki pszennej , 1 szklanka ziemniaczanej, jajka, cukier, taki zwykly placek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja dzisiaj upiekłam
dwa ciasta i bardzo mi sie udały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dziś piekłam ciasto.Pięknie wyrosło. Może piekarnik nie był wcześniej odpowiednio rozgrzany?Taki placek to powinien piec się przy 200 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie mam sily
dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej bezsilna:) Z tego co napisałaś (jeśli ciasto jest bez tłuszczu) wnioskuję ze to takie biszkoptowe a one lubią krótko i w wysokiej temp. Wstaw do 170 stopni i utrzymaj taką temp. do konca pieczenia. (35 -40min.) Przed wyjęciem wetknij wykałaczkę lub zapałkę(bez siarki!:-D)i sprawdź czy ciasto nie przywiera do drewienka, jeśli przywiera popiecz jeszcze z 5-10min. I uważaj żeby nie spalić. A w jakiej temp. piekłaś i do jakiej włożyłąś blaszkę???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pociesze Cię
Jestem facetem i czasami zdarzy mi się coś upiec ... Wczoraj np. upiekłem jabłecznik - rodzinie smakował:) A ... i jeszcze jedno - nigdy nie wyszedł mi zakalec :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocieszę cie :)) może i jestem jak to mówi farmerka zmechanizowana ,., ale w kwestii pieczenia noga ze mnie :(( jeśli chcesz przepisy na lekkie przysmaki na zimno :)) polecam się . A ciasta .... kocham i niestety zachwycam się nimi u przyjaciół :((( wszak człek wszystkich talentów zdzierżyć w stanie nie jest och ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda28w
Zakalec najczęściej wychodzi jak za wczesnie zagląda sie do piekarnika wtedy ciacho opada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie pieke ciasto... I cala gora jest przykryta papierem do pieczenia... bo nie moglam go odkleic od gornej warstwy, ktora trzeba bylo polozyc na wierzch... Nie zpali sie ten papier? Da sie go potem odlepic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udalo sie, jest pyyyycha... :) Ale wyglada przeokropnie - mialam problemy z odlepieniem tego papieru:( Mam nadzieje ze moj mezczyzna sie nie przestraszy i sprobuje mimo wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×