Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Święta Wincenta

Bielszczanki i Bielszczanie- wpisujcie się

Polecane posty

Gość moniccca78
i jeszcze jedno pytanie ślązacy są znani w gwary, czy Bielszczanie też? czy macie jakieś charakterystyczne słówka? Kiedyś byłam w Chorzowie i powiem szczerze, ze zdarzyło mi się kilka razy nie zrozumieć niektórych osób bo poza faktem intonowania każdego zdania w sposób "śpiewająco-pytający"były też słowa niezrozumiałe, choć mile charakterystyczne dla tego regionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żarcik taki to był :D Dobre jedzonko jest np na Cechowej w restauracji \"Pod dobrą datą\", w \"Nowym Świecie\" na 11 Listopada, na Barlickiego \"Nad dachami\", kuchnia orientalna jest niezła lecz wystrój straszny na placu Wojska Polskiego w Adonie; w karczmie \"Pod Lotniskiem\", na Cechowej jest też bar wegetariański, lody są najlepsze w Sferze, jest też sieciowy Sphinx i oczywiście McDonaldsy :P, regionalne potrawy są w \"Rogatej\" na Leszczyńskiej, chińczyk jest w DH Klimczok na Placu Wojska Polskiego, w Piramidzie na Stojałowskiego dobre sa tortille i jedzenie z grilla, kebab jest na Cechowej. Oprócz Rogatej i Pod Lotniskiem wszystko jest w centrum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raczej jestem uczulona na to jak ludzie mówią i jest naprawdę nieliczna ilość słówek które są charakterystyczne dla regionu. Nie ma czegoś takiego jak gwara. A poprawnośc w wymowie jest jedną z najwyższych w Polsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniccca78
no to pięknie - dziękuję Ci bardzo za pomoc - z pewnością skorzystam zwłaszcza z propozycji restauracji 0 najpierw przeprowadza się mój maż dlatego szukam jakiś dobrych lokali z obiadami dla niego - każda informacja w moim przypadku, jest niezwykle pomocna - bo tj powiedziałam Bielsko znam jedynie z położenia na mapie i nikogo nie znam w tym mieście - co jest przerażające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierdole, skąd się tego śniegu nabrało 😡 Niech wraca skąd przyszedł 😠 Jak ja nienawidzę zimy 😭 Od popłudnia wczoraj cały czas sypie, już chyba z 30 cm jest :O A jakie korki były wczoraj na mieście. Ze Sfery na Złote Łany (zwykle ok 10-15min jazdy) jechało się wczoraj 2,5 godz 😡 Zimie już dziękujemy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajemny mieszkaniec bb
:D jak zwykle trochę śniegu spadło i narzekania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajemny mieszkaniec bb
a ja lubię zimę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajemny mieszkaniec bb
a jazda po Podbeskidzkich drogach w zimie to ROZKOSZ :) TE ZAKRĘTY :) zjazdy i podjazy, uwielbiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajemny mieszkaniec bb
Hmmmmmm... Rzeczywiście w innych sferach także przejawiam skłonność do dewiacji :D Ale jazda zimą to naprawdę przyjemność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Wicia tak, tak...jakies cmentarze byly pamietam!!! To wole juz zakrety i podjazdy... zwlaszcza na drodze ze Straconki na Przegibek...mmmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...Wicia do cieplych krajow cza bylo wyemigrowac ;) ...cos se zas kupila? nie za duzo masz kasy kobito, ciagle cos kupujesz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniccca78
Jakiś czas mnie nie będzie ale z wielką przyjemnością wejdę jeszcze na ten topic pozdrawiam serdecznie do - "przeczytania" za tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie mam za dużo 😭 Kupiłam sobie kurtkę, torebkę i sweter :classic_cool: Sweter oczywiście fioletowy i w dodatku golf ;) Jak dla mnie to nowość bo zazwyczaj nie śmigam w golfach :D No, mieszkanie bardziej na południu było by cudowne ale ja tak lubię Bielsko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie dotarłam na topik.:) Jeśli chodzi o skarpety,to były same duże numery(44-45),nie brałam dla Was,ponieważ nie pasuja na Wasze stópki.:) Na początku grudnia zaś się wybieram,może dowiozą małe numery. Wincenta,cieszę się,że wreszcie znalazłaś coś dla siebie,mając taki wybredny gust,to nie lada sztuka trafić na coś,co Ci się podoba. U nas wreszcie przestał padać śnieg.A nasypało szykownie. Paryżanka,a jaka u Was pogoda? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ holky Wicia...golfiki, to super sprawa! Ja tez sie wczoraj na \"shopping\" wibralam, bo od kilku lat ta sama garderoba ;) i dzisiaj kontynuuje, tylko jak sobie pomysle ile ludzi bedzie, to mi sie odniechciewa 😭 Marketa;) skarpetkami sie nie przemuj... ...a pogoda u nas sliczna od kilku dni slonko i ani jednej chmurki...tylko mrozi nieziemsko (mimo, ze tempeatura jeszcze w plusie, to bardziej odczuwamy chlod, gdyz tutaj powietrze jest wilgotne) a do tego wszystkiego od kilku dni strajkuja pociagi, metra i autobusy...wiec korki nieziemskie...kazdy wyciagnal z piwnicy jakis sprzet: rower, rolki, hulajnoge... a jak nie to wstaja o 5-ej rano, zeby na nozkach do roboty na 10-ta zdazyc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No,życzę Ci udanych zakupów.:) W nocy było -8 C.Zima na całego. Tak,z tymi strajkami,to u Was niewesoło.Może wkrótce się skończą? A Ty?Czym się poruszasz po mieście? Pozdrawiam🌻 ♥♪♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam już trzy fioletowe szaliki więc nie potrzebuję kolejnego :P Widzę, że babochy się za mną stęskniły... No ale nie dziwię się, ma się w końcu ten zwierzęcy magnetyzm :classic_cool: Mecz był kiepski, wynik dobry. Ale jak ma się skończyć na tym, że po dwóch meczach już będą mogli się pakować to ten awans mija się z celem :O Zimno jak cholera 😡 Chyba zacznę nosić kalesony :P Miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×