Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zagrzybiona

jak pozbyć sie grzyba ???

Polecane posty

Gość zagrzybiona

koło okna zawsze na jesien i zimę wyłazi nam grzyb. Pokój jest mały, służy jako sypialenka.... Jakie środki polecacie ??? Już skrobaliśmy, zamalowywaliśmy i nadal wyłazi. Takie czarne kuleczki.... Pomóżcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz po zbiciu tynku,a nawet głębiej posmarować preparatem grzybobójczym.I dokładnie dosuszyć ścianę.Masz plastikowe okna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagrzybiona
tak, mam plastiki. Mąż kupił wczoraj jakiś preparat. Zobaczymy, czy pomoże..,OBY..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plastiki są zbyt szczelne.I jak pomieszczenie jest niedogrzane to wyłazi grzyb.Jeszcze,nie daj Bóg jak masz gładzie na ścianach.Także po smarowaniu,koniecznie ogrzewanie na full i uchylone okno.Powinno pomóc,choć grzybnia ma to do siebie,że może się odrodzić.Dlatego lepiej poczekaj z łataniem ściany na zicher.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sephi
wietrzyc wietrzyc i jeszcze raz wietrzyc plastikowe okna sa bardzo szczelne i trzeba czesto wietrzyc mieszkanie zeby wilgoc sie nie utrzymywala no i grzac tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy te rurki
Ja polecam środek o nazwie "Plestop" na grzyby i pleśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podzielam opinię Sephi i Nakrętki - to zła wentylacja jest przyczyną grzybka. Smarowanie grzybobójczymi preparatami to usuwanie skutków, a nie przyczyn. Tylko częste wietrzenie lub wręcz kratka wentylacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takiej mądrej odpowiedzi udzieliłam a pochwały nie dostałam...😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luśka28
zagrzybiona już grzyba chyba zeskrobuje.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och, Amitko! Przepraszam stokrotnie! Pewnie, że miałaś i Ty świętą rację z tymi grzybolami!!! ... Trochę zakręcona dziś jestem, a to za sprawą nowego, cudnego psa, który chrapie u moich stóp :) Straszna rozrabiara! Przywieźliśmy ją ze schroniska wczoraj, późnym popołudniem. Rewolucja niezła w chacie...koty spacyfikowane....i suczka-Luna ( z miesięcznym stażem domownika ) też. Wszędzie włosy nowej blondynki ( biszkoptowej), bo linieje.... więc latam na mopie i odkurzaczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mysle
nigdy nie uchylac okna jak na dworze jest mokro i zimno!To tylko sprzyja rozwijaniu sie grzyba. Grzyb, zwlaszcza ten czarny powoduje wiele chorob i jest nawet rakotworczy, wiec koniecznie trzeba sie go pozbyc raz na zawsze. Po usunieciu -witrzyc pomieszczenie kilka razy na dzien, ale otworzyc okno na osciez na dziesiec minut.potem podkrecic ogrzewanie. Ogrzewane pomieszzcenia zawsze zamykac. Nie otweirac kuchni i lazienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żartowałam:))) Faktem jest,że mialam z tym czymś do czynienia,nie w domu,ale zdążyłam poznać wroga.Poza tym,na budownictwie też się trochę znam.Teoretycznie,ale zawsze to coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×