Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

przeniesienie

Ma Ktoś Przepis Na Pijaka?- ciasto

Polecane posty

[11.11] 22:20 Martinella ummm pamietam kiedys jadlam takie ciasto z wódką i kokosem było pyszne lecz gdzie szukam na necie przepisów wszedzie jest z makiem i róznymi dodatkami .... a ja tylko chce z kokosem ma ktos przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sephi
ja mam przepis co prawda nie na pijaka ale rowniez upijone ciasto nazywa sie CYCKI CYGANKI :) od razu zaznaczam ze to tylko dla kogos kto sie odwazy ciasto wychodzi pyszne, niestety mi nie wychodzi, nie mam zielonego pojecia czemu, a podobno to ciasto ktore nie moze sie nie udac :) 8 jajek 2 szkl cukru - ubic wiadomo ze nie od razu caly cuier :) a bialaka osobno dodac 16 lyzek oleju 16 lyzek wody wymieszac wszystko drewniana lyzka dodac 3 szkl maka 1 lyz proszku do piecz 2 duze lyzki kakao 1 lyzka maki wymmieszac delikatnie piec w temp 180 stopni przez 30 min, ciasto przekroic na poli przelozyc kremem budyniowym czekoladowym poza tym paczka okraglych biszkoptow - nasaczyc wodka i dac na gore ciasta, polac je roztopiona czekolada a w srodek bniszkopta dac rodzynke ;) ciasto pycha podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze moja mama piecze pijaka :) jest miodzio . niestety przepisu nie mam :(( tpo dość drogie ciasto i pracochlonne ....ale ten smak :)) boski To nr 1 tuż po serniku wiedeńskim :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysia pysiaaa
Składniki: Biszkopt: 5 bialek ubic z 3/4 szklanki cukru, dodac zoltka , 1/2 szkl. maki ziemniaczanej, 1/2 szkl. maki zwykłej, 1 łyzeczke proszku do pieczenia. Upiec. Jak przyrządzić? 1 kostke masla rozpuscic z 1 szklanka cukru - zagotowac. Odstawic z ognia i dodac 20 dag wiorkow kokosowych, 1 szklanke kaszy manny - wymieszac wszystko i pozostawic do wystudzenia. Po 12 godzinach mikserem zmiksować, dodac 1/2 szklanki wódki i wyrobic. Polozyc na wystudzony biszkopt i polac polewa - mniam palce lizac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A może to.....
Składniki: Ciasto: 6 białek, 3/4 szklanki cukru, 3/4 szklanki maku (suchego), 11 dag wiórków kokosowych, 3 żółtka, łyżeczka proszku do pieczenia. Masa: 2 opakowania budyniu śmietankowego lub waniliowego, 1/2 l mleka, kostka masła, 3 żółtka, 3 łyżeczki cukru pudru. Dodatkowo: 2-3 paczki herbatników, alkohol do nasączenia herbatników. Jak przyrządzić? Ciasto: Białka ubić z cukrem na sztywną pianę. Do tego dodać mak, wiórki kokosowe, żółtka i proszek. Piec około 40-50 minut. Masa: Bydynie ugotować w 1/2 litra mleka. Ostudzić. Kostkę masła rozetrzeć i następnie dodawać po łyżce ostudzonego budyniu. Dodać żółtka i cukier puder. Spód placka to ciasto z wiórkami. Na nie wykładamy całą masę. Następnie herbatniki nasączamy alkoholem i wykładamy je na masę. Na koniec polewamy polewą. Uwagi: Nie moczymy długo herbatników w alkoholu, bo bardzo rozmiękną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A może to.....
SORRY,jest z makiem.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No i co-Znalazłaś
? Jak masz,to wrzuć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goudus
Gość falbaneczka
mysia pysiaaa......a ta kasza to taka surowa?bez gotowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzi
www.gotowanie.x3m.pl Szukaj :ciasto kokosowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzi
Ale jutro podam ten przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol55
Sprawdź na www.pulpecik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×