Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość monika_____

ROSÓŁ Z KACZKI! gotował ktos? jak dlugo sie gotuje?

Polecane posty

Gość monika_____

kupilam całą kaczke.Chce zrobil rosół i reszte tzn udka itp odpiec w piekarniku, Ktos wie jak sie z tym obchodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolinkaa
kiedys moja mama zrobila taki rosól.Mielismy wtedy gosci z zagranicy.Podobno jest bardzo tlusty i smaczny, ale dzieci znajomych strasznie wtedy wymiotywaly.Ja bym tego nie jadla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika_____
wymiotowaly, bo z tego,co wiem wlasnie on jest tlusty, ale chce przed gotowaniem oskubac go z tej tlustej skorki troche, wiec pewnie nie bedzie taki tlusty,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamna
rosoł ma to do siebie, ze jest ciężkostrawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosoł z Kaczki
powinni tego zabronić. Zglaszam moderatorom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez coś...
Głupie żarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moi rodzice gotowali czernine z kaczki - pycha. dawno jej juz nie jadlam. ale niektorzy sie jej brzydza , ja ja uwielbiam. rosolek tez jest pyszny, a tlustosc zalezy od rodzaju kaczki , tlusz z powierzchni rosolu mozna zebrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby ktos chcial upiec kaczke w piekarniku , polecam zastosowanie tylko 2 przypraw : sol i pieprz. nic wiecej. w tym tkwi tajemnica wybornego smaku pieczonej kaczki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczokurzy
Ja gotuję rosół pół na pół czyli kura i kaczka- najlepiej wiejskie- nie z marketu i wtedy rosół wychodzi pyszny- gotuję około 3 godzin. A w zasadzie poświęcam mu godzinkę by zebrać szumowiny a później przykręcam ogień i pyrka sobie jeszcze 2 godzinki. Pyszny. Na kaczce pyszna jest zupa buraczkowa z wiórkami z buraków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynaaa
Tez jakoby jestem zwiazana z tematem ... ahh duzo by gadac... Robilam test osobowosci wg dalay lamy - wyniki sa niezwykle (z trzech tylko pytan) tu : http://tnij.org/testosobowosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gamesh
do pieczonej kaczki z sola i pieprzem na koniec polewam kieliszkiem żubrówki (to robi bajkowy smak) i piekę jeszcze 10 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię rosół z części kaczki, a reszta kurczak i indyk może być kawałeczek wołowiny. Żeby nie było tłusto to ja zagotowuje mięsko i odlewam pierwszą wodę, mięsko myje ponownie i gotuje na małym ogniu. Wychodzi pyszny rosołek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warszawianin
Świetny jest rosół z tzw. porcji rosołowych z kaczki Całe mięso jakie się da oskubać, warto upiec/usmażyć osobno, bliżej końca obłożyć pokrojonymi jabłkami i zasypać wcześniej ugotowaną kaszą gryczaną, po czym wszystko wymieszać i trzymać na ogniu jeszcze z pół godziny. Natomiast resztę korpusów ugotować (czas gotowania od 1.5 do 3 godzin), ewentualnie zbierając tłuszcz. Warzywa, przyprawy, makaron - na życzenie... http://warszawianin.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucharka weekendowaaa
ee tam rosol zrob pyszny confit za kaszki: odkroj caly tluszcz i wytop smalec, dodaj 2 kostki smalcu kadczego lub gesiegu jak znajdziesz kaszczke poporcjuj zalmej w brytfacne roztopionym smalcem ( kaczka powinna byc przykryta tluszczem)do ktorego dodasz ziele angielskie pieprz, lisc laurowy i troszke tymianku, odrobien soli do pieca na 120 na godzine! to jest tak pyszne ze goscie sie zajadaja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mie w domu gotujemy kaczke bardz czesto nawet 2x w tygodniu. Gotuje sie on okolo 2h czasem dluzej -trzeba patrzec az mieso bedzie ugotowane , wtedy rosol jest dobry. Trezba pamietac zeby szumy zebrac dodac pietruszke ,marchewke, osmalona cebule, kawalek selera, na koniec gotowania 2 zabki czosnku posiekac + natka pietruszki. pyyyycha. I powiem wam ze takie jedzenie chroni przed przeziebieniami - u nas w domu praktycznie nie chorujemy. Nie pamietam kiedy ktores z nas mialo grype. Najwazniejsze- kaczka musi byc kupiona u gospodarza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdomówny
a po co wyskubywać tłuszcz? przecież po ugotowaniu można go zebrać i używać do smażenia np ceculki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do rosołu nie dodawaj
wyłącznie mięsa z kaczki,bo jest zbyt tłuste,ja gotuję z kawałka kurczaka,kawałka kaczki i kawałka mięsa wołowego,taki mieszany jest pyszny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rosół tylko z kaczki !
A Ja robie tylko z kaczki, kiedyś zmieszałam z innym mięsem i już nie był taki smaczny jak z samej kaczuchy. Wkładam w większy garnek 1 korpus i skrzydełka oraz włoszczyzne i cebule przypieczoną, Przyprawiam jak każdy rosół wedle uznania. Gotuje najmniej 4 godziny (a raczej pyrka sobie) pod przykryciem. Nie wychodzi tego dużo z jednego korupsu ale myśle, że ze 2 - 2,5 l. płynu. Po wyjęcie z lodówki na drugi dzień zbieram stężały tłuszcz. Ot żadna filozofia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za głupia gadka, że dzieci znajomych wymiotowały. Może mięso było stare, albo dzieci były chore, kaczka niczemu nie jest winna, jej mięso jest bardzo zdrowe, a rosół czy to z kaczki, indyka, czy z kury, jest zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gotuje cały dzień kiedy woda wyparuje dolewam świeżej i tak co jakiś czas. Jak kaczka już miękka to wtedy zalewamy woda jeszcze raz dodajemy wloszczyzne i można szamac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×