Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lady in blue

Co można ugotowac z dyni?

Polecane posty

Dowiedziałam się, że dynia to bogactwo witamin i minerałów. Znacie może jakies potrawy z tego warzywa. Prosze o przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaroczarna
ja z dyni robie świetna zupe!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiecz
kompot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ewka - wrzucilam w goglach takie haslo ale znalazlam raptem 5 przepisów i niektore byly naprawde dziwne to znaczy skladniki takie dziwne, ze nazwa mi nic nie mowila - dlatego prosze o przepisy Was, bo pewnie macie normalne i sprawdzone przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaroczarna
składniki na zupke z dyni którą uwielbiam: -dynia,raczej mała -kukurydza z puszki(ilość dowolna) -czerwona papryka pokrojona w większą kosteczke,moze byc lekko przesmażona na patelni -boczek lub szynka obsmażona,pokrojona w paseczki lub kosteczke(jak kto woli) -cebula(kosteczki,paseczki-obsmażona) -ziemniaczki(pokrojone w kosteczke,ilosć dowolna) przyprawy-oregano,bazylia i co komu sie jeszcze widzi -śmietana Zrobić rosołek. Usunąć pestki z dyni i wydrązyc miąsz. Składniki które podałam podsmażyć i ugotować ziemniaki. Wrzucić wszystko do gara z rosołkiem,musi sie pogotować troche,po jakimś czasie dodać dynie,troszke pogotować by zmiękła. Przyprawic,na koniec zabielic śmietanką. Ile trzeba gotowac nie wiem bo mozna samemu to stwierdzic czy już jest ok czy jeszcze trzeba pogotować. Składniki muszą być miekkie ale nie rozgotowane! Polecam!Jest pyszna i bardzo sycąca!!! Jak zrobisz to napisz czy Ci wyszła i czy smakowała!!:) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szaroczarna - bardzo Ci dziekuje Ewka - u mnie tez wyskakuja ale podam Ci przykladowe składniki i inne hasła: nasiona kozieradki(nie wiem co to jest nawet), kurkuma, tartaletki, paj, kapary... :) Rozumiesz - mi chodzi o jakies normalne przepisy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna tez ugotowac bigos
ale jak tego juz nie wiem-sorki lady -marmolado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dynie wypestkowac
pokroic reszte w kostke, ugotowac budyn na mleku(najlepiej waniliowy) posypac pokrojona dynia i zapiec w piekarniku-na koniec polac syropkiem klonowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaroczarna
i jak? ugotowałaś tą zupke??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×