Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KAPRYŚNA

ZMYWARKA- kilka pytań od nowicjuszki

Polecane posty

Dziewczyny! Mam zamiar kupic zmywarkę i w związku ztym kilka pytań: - jak to jest z funkcja 1/2 wsadu- wtedy zużywa mniej wody i prądu, jakie to proporcje, rzeczywiście o połowę mniej? - czy ilość zużytej wody zależy od programu- widziałam taką zmywarkę, w której ilość wody wahała się od 10 do 18l - jak długo zapełnia się zmywarkę 60, mam 3- osobową rodzię- czy warto mniec program mycie szybkie i do czego służy czy któraś ma zmywarkę blomberg, bo ta mnie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badu
z tym pół wsadu to nie wiem i nie korzystam nawet się nie obejrzysz jak ci się zmywara cała zapełni,bedziesz codziennie albo co dwa dni ją puszczać :) tylko ja nic ręcznie nie myje!! uważam albo -albo coś mi się wydja(ale nie jestem na 100 % pewna) ze ilość zuzytej wody zalezy od temp,inm dasz wyższą tym więcej wody ja mam nastawione na 65 * ,miałam na niżej ale mi się dobrze nie umyło po pierwsz -zaopatrz się w duża ilość naczyń i sztućców!!!ważne po drugie -miłego użytkowania,zobaczysz,zaczniesz dzielić świat na przed i po zmywarce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie warto kupować zmywarki z 15 programami bo zmywasz i tak tylko na jednym. opcja \"pól wsadu\" też wydaje mi się przereklamowana, mam 3 osobową rodzinę, zmywam co 2-3 dni. Nigdy nie zmywałam na pól wsadu, a tylko raz robiłam tzw. płukanie. Zmywam zawsze w temp. 50 stopni. Zmywarke mam 2 lata i jestem bardzo zadowolona, a gdybym wybrała mniej porgramów - to zapłaciłabym za nią mniej. Wiadomo, że w sklepie będa ci wciskać te z największą liczbą programów- czyli najdrozsze, a po co przepłacac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, kupiłam zmywarkę niemieckiej firmy blomberg.Ja jestem b.podatna na sugestie i tzw. full wypas tej zmywarki strasznie mi się spodobał. Pewnie będę używac tylko ok. 2 programów a pozostałych 7 będzie bezużyteczne ale cóż. Niestety była droga.Dzis będzie mi facet podłączał, bo trochę skompliokowane sprawy sa z tm zwwiązane.Nie myję już naczyń od wczoraj. A niech czekają na swoja kolej w zmywarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awia, wiesz, dla mnie nowa też w sferze marzeń...ale zaryzykowałam i kupiłam używaną , sprowadzaną z zagranicy,szer.85 cm za 230 zł! 4 programy , gwarancja na rozruch - gra i buczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy to prawda,że zanim wstawi się naczynia do zmywarki to je trzeba najpierw dokładnie opłukać i jak to się ma do oszczędności.Wdomu zawsze jest coś ważniejszego do kupienia.A to meble do dzieci, a to zmiana podłogi,a to firanki(z uszyciem cena niezbyt miła).Prawda jest jednak taka,że to ja przeważnie myję naczynia(właściwie zawsze) ,więc nikt o nią się nie ubiega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___________Hmm________________
Nie mozliwe,ze da sie zyc bez zmywarki.....hehe. A powaznie nie wyobrazam sobie zycia bez niej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kocham moją \"marysię\" :D własciwie korzystam z jednego programu szybkiego (8l wody cykl, tem 50 st.C, 9 kompletów) kupiłam to cudeńko na raty :D jestem wyzwolona od beznadziejnej czynności stania przy garach..jeszcze czekam kto wymyśli maszyne do prasowania ;) \"marysia\" została przedyskutowana z każdej strony-głownie ekonomiczności w zużyciu wody, dzieciaki są szczęśliwe (wcześniej myły po sobie..więc rozumiecie ten aplauz), funkcji 1/2 wsadu nie mam (przy szerokości 45 cm- producentowi się nie opłaca) bywa tak że właczam co 2 dzień, w każdym razie nie wkładam brudnych naczyń z resztkami jedzenia przy szer. 60 cm, załóżmy że będziesz myła co 2 dzień, naładujesz na full zmywarkę i te naczynia, które włożysz najwcześniej po 2 dniach będą śmierdzieć, zaschnięte resztki też nie usuniesz na funkcji ekonomicznej, tak czy siak, lepiej jest wilgotną gąbką zetrzeć i jak wcześniej pisały dziewczyny przygotuj większą ilośc naczyń i sztućców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___________Hmmm_____________
mumi - na maszyne do prasowania wydam wydam wszystkie oszczednosci. A za maszyne, ktora mi domek posprzata wezme nawet kredyt :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> avia naczyń nie trzeba płukać, np. po gotowaniu masz drewnianą łyżkę do mieszania np. sosu upaćkaną aż miło;) myjesz ją więc pod bieżącą wodą, ale zatykasz odpływ w zlewie, z tej wody możesz skorzystać gabka opłukując brudne talerze czy gary jak pisałam wyżej można kupić zmywarkę na raty, moja mnie kosztuje 135 zł/m-c x 10 rat jesli masz rodzinę, dzieci, pomyśl, że ten czas przeznaczysz na rozmowy z nimi czy choćby spacer, a \"marysia\" się męczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> ____Hmmm___ no wiesz trochę ruchu mi się przyda, więc ze sprzątania to nawet się cieszę, mam pracę siedzącą a przy lataniu z odkurzaczem to się można zdrowo zmachać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___________Hmmm_____________
mumi - mimo pracy siedzacej - to potworny len ze mnie ...hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiesz ja kupilam
cyyba ????? na rynku najtańsza zmywarkę do na czyń Heiren i jestem bardzo zadowolona :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki wielkie dzięki za pozytywną stronę zmywarki.Teraz nie popuszczę.Mam trójkę dzieci,obiad codziennie,6 pokoi do sprzątania.Nie wspomnę o pranku i prasowanku.ĄHA NAJSTARSZE MA 16 LAT A NAJMŁODSZE 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Używam juz mojej drogiej zmywareczki.Mimo tego że mam rodzinkę 3 osobową, jakos codziennie zapakowuję ją cała.Same garnki po obiedzie zajmuja dużo miejsca a jeszcze przecież talerze, szklanki, miseczki i inne gadżety. Uwielbiam to urządzenie- zapakowuję, ścieram ze stołu ,obcieram zlew i w kuchni porządek.A wcześniej , szkoda gadać.Stosy garów, bo nikomu nie chciało się zmywać.Czasem ze 2 dni tak stało, wstyd się przyznać.A teraz jestem mistrzynią czystości.Stwierdzam jednak,ze mogłam wybrać mniej wyposażona zmywarkę, bo np. niektórych programów będę używać sporadycznie. Także opcja all in 1 jest zbędna.Jeszcze nie korzystałam równiez z opóźnionego startu. Musze przyznać ,że kupując to urządzenienie zależało mi specjalnie na oszczędzaniu ale na wygodzie.Jest ogromna.To tak jakby nie miec pralki automatycznejAle się mądrzę , raptem ma zmywarke kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy możecie sobie wyobrazić mój ból?Brakuje mi 7 centymetrów w kuchniChyba ścianę podkuję albo co?!?Mój stary nie widzi problemu...ma zmywarkę w mojej skromnej osobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amita! A może zdemontujesz jakąs szafke kuchenną i na jej miejsce wstawisz zmywarkę.Poza tym widziałam taką mała zmywarkę. jak b. duża mikrofalówka.Można ją postawić na szafce. Ale to raczej dla 1 osoby a nie rodziny z dziećmi.Walcz, kombinuj, zobaczysz jaka to wygoda miec zmywarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się podoba
ja mam 45 i włączam ją raz albo dwa dziennie. Wcześniej miałam 60 i było tak samo. Nigdy nie płukam naczyń przed włożeniem i zawsze są czyste. zawsze używałam calgonitu a teraz w LIDLA są tabletki W11 i są o wiele lepsze niż czterofazowy Calgonit.Kosztują ok. 8 zł. Naczynia lśnią. tyl ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AA więc dziewczynki,przypuśćmy,że jutro idę do sklepu,o co mam się pytać w szczególności,na co zwracać uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się podoba
a tabletki to W5, przepraszam za pomyłkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zmywarkę od 5 lat!Tak się przyzwyczaiłam ze to nie ja myję naczynia,ze nawet jak u rodziny jesteśmy to odruchowo szukam w obcej kuchni zmywarki hehehehehe.Każdemu polecam zakup \"marysi\" ;) Ja mam AEG,45 cm,puszczam ją codziennie wieczorem.Nie opłukuję naczyń przed włożeniem (chyba że są bardzo upaćkane) po prostu włączam w ciągu dnia - płukanie i nic mi w zmywarce nie śmierdzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awia! Więc reasumując - moim skromnym zdaniem - przyda Ci się szeroka - 85 cm możliwie najprostsze oprogramowanie. Jak masz nocną taryfę, to fajny czasowy programator. Przy wyborze zwróć uwagę na ilość zużywanej wody - pewnikiem też masz wodomierz w domu :( Możnaby się pokusić o ranking firm....tu niestety nie mam rozeznania, ale może zaufać niemieckiej solidności - Bosch, Miele ? Whirlpool też jest niezły... Ten temat był juz chyba poruszany - pogrzeb w archiwum Kafeterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betse
Kaprysna tez mam blomberga i jestem bardzo zadowolona, zmywam na jednym programie hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betse
a do zmywniqaa uzywam 5w 1 calgonitu tez oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam wczoraj leciutki rajdzik po sklepach(3),bardzo mało jest zmywarek w kolorze srebrnym.Jedna firma Arista czy jakoś tak 60 tka kosztowała 1666 zł.Chyba była wypasiona,bardzo mi się podobała,ale będę musiała przejechać się chyba do Olsztyna w celu znalezienia tańszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam ...
electrolux, b. dobry bywały problemy z niedomytymi naczyniami, ale odkąd kupuję tabletki w Lidlu, naczynia lśnią i nic na nich nie zostaje sprzedawca w sklepie podkreślał żeby nie płukać naczyń przed włożeniem do zmywarki używam tylko szybkiego zmywania, od czasu do czasu tylko takiego dłuższego programu jedyny problem to wyjmowanie umytych naczyń i układanie w szafie, w międzyczasie zapełnia sie zlew brudnymi oczekującymi naczyniami może rozwiązaniem byłaby druga zmywarka włączam ją co 2-3 dni mam dużą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam ...
miało być ;) jeśli chodzi o tę drugą zmywarkę a powiedzcie mi czy wam się chce wkładać naczynia do zmywarki? jakos tak łatwiej jest wrzucać je do zlewu, może dlatego, że nikomu się nie chce (u nas) tak od razu jej oprózniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam ...
jeśli co 3 dni, to długi program oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×