Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hhhh

nawiedzony obraz

Polecane posty

Gość schizofreniczka
NIE OGLąDAJCIE tych zdjęć. Oni wyjdą z obrazu żeby przyjść po was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chlopiec z lalka nie wyszedl z monitora. zyje. ale chlopiec placzacy mnie przerazil i to przez was bo sobie wkrecam jak was czytam :P podzielcie twarz chlopca na pol i spojrzcie na lewa strone. jest... zla. a prawa taka niewinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurde po co wchodziłam na
ten topik.Jestem ciekawska i musiałam zaglądnąć, widzialam tylko kawałek obrazu ale boje się strasznie juz teraz przedewszystkim po tym co tu przeczytałam:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak przyjdą to napiją sie z nami herbatki?? ew mam cos słodkiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhh
boze sorry nie chialam nikogo straszyc.Chcialam tylko dac jakis ciekawy topic:(Chyba za ciekawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No,chłopczyk jest dość przejmujący.Mnie strasznie wzruszają płaczące dzieci.A może to ma związek z duszami,które pokutują na ziemii?Już Mickiewicz pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro rano sobie zerknę na tego płaczącego... po południu znaczy.. :P a dzisiaj śpię z Mamą... :D :P besia🌻- heloł koleżanko z wróżebnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandera
jeszcze znacie jakieś obrazy? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiurde! Może mi ktoś podpowiedzieć, jak wyłaczyć tego pora????? :-) Zamknęłam okienko,a to dalej gra! Muzyczka jest super, ale co za długo to wnerwia :-)) Przy tej muzyczce oglądanie obrazu chłopca i lalki jest normalnie normalne. Bez jakiejś schizy. Obejrzałam i nic nie czułam, zadnych dreszczy, strachu, czy czegos tak jeszcze :-) Dla bojacych się - lepiej ogląda się fragmenty obrazu niz całość. Foty fragmentaryczne są zaraz pod fotka całego obrazu w linku podanym przez autora topiku :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhh
nie uspie sie teraz.I wszystko przez wlasna glupote:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandera
Mamooooo popatrzyłam przez chwilę na tego Płaczącego chłopca. Te obrazy są straszne trochę ;) Jutro się przyjrzę za dnia dokładniej :) chyba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płaczącego też sobie obejrzałam. Nic się u mnie nie pali :D a dzieciak na obrazie po prostu płacze - żal mi go i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandera
Natia i co odważyłaś się spojrzeć chociaż chwilę na któryś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhh
czuje sie jak franek dolas z "jak rozpetalem druga wojne swiatowa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. A czy nikt nie pomyślal, że szum wokół całego właśnie ma byc im straszniejsza historia tym więcej osób go zobaczy i więcej zapamięta, że taki ktoś namalowal taki obraz. a nawet po to (kto się zna na necie ten wie), każdy kto wejdzie podnosi ogladalnośc stronki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schizofreniczka
Pierwsze doniesienia o "dziwnych zjawiskach" pochodzą od 4 i pół letniej dziewczynki , córki sprzedawcy obrazu, która skarżyła się na oczy chłopca... A oto co na zakończenie swojej aukcji napisał LB: "Po pierwsze nie używajcie tego obrazu jako tapety na swoim komputerze, a po drugie nie pokazujcie tego obrazu dzieciom" Takie wskazówki daje osoba, która miała oryginał w domu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandera
Myślę że jak spojrzysz przez sekundkę to Ci nic nie będzie :) Tak się wszyscy nakręciliśmy że teraz każdy się boi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytajcie to młotki
:o Nawiedzony obraz????:O Obraz przedstawia dwoje dzieci stojących na tle przeszklonych drzwi lub okna. Do namalowania chłopca autor wykorzystał zdjęcie samego siebie w wieku pięciu lat; gdy przyjrzymy się dziewczynce, dojdziemy do wniosku, że w rzeczywistości jest to lalka. Ma ona charakterystyczne usta i dziwne czarne, jakby puste w środku oczy. Jest niemal takiej wielkości, jak chłopiec. Znajdują się oni w jasnym pomieszczeniu, natomiast przez szybę za plecami postaci nie widać niemal nic. Można jedynie dostrzec coś, co przypomina księżyc w pełni, oraz liczne dłonie, jakby próbujące przebić się na drugą stronę. „The Hands Resist Him” to obraz olejny na płótnie autorstwa współczesnego malarza. Trudno go zaklasyfikować do jakiegokolwiek prądu - najbliżej mu chyba do symbolizmu, gdyż odwołuje się do stanów nieświadomości i snu. Głównym elementem obrazu jest postać chłopca, którego autor utożsamia z sobą. Towarzyszy mu lalka o specyficznym, niepokojącym wyrazie twarzy, a na dalszym planie, za oknem widać dłonie. Można odnieść wrażenie, że szyba powstrzymuje coś (kogoś?), co znajduje się na zewnątrz i jednocześnie oddziela światło od ciemności. W oczy rzuca się wyraźny kontrast między obiema stronami drzwi. Pierwszy plan jest w jasnych barwach, na drugim zdecydowanie dominuje czerń. Całość sprawia, że obraz jest dość nietypowy, tajemniczy i budzi niepokój. Jest on przy tym bardzo statyczny, co wywołuje napięcie i wprowadza nastrój oczekiwania. Do namalowania obrazu zainspirowała Stonehama idea nieświadomości zbiorowej Carla Gustava Junga. Zdaniem autora ludzie sztuki w pewnym sensie odbierają sygnały w niej zawarte i artykułują je w swojej twórczości, są łącznikami z rzeczywistością. Na obrazie „The Hands Resist Him” występują cztery istotne elementy: chłopiec, lalka, rączki i szyba. Mają one znaczenie symboliczne. Dziecko jest personifikacją osoby autora, a dłonie to inne życia, inni ludzie, których łączy „wspólna, ponadosobowa psyche”. Szyba oznacza przesłonę pomiędzy jawą a snem, natomiast lalka stanowi symbol towarzysza i przewodnika między tymi stanami. Wprowadza ona chłopca-autora w świat archetypów. Tytuł „The Hands Resist Him” da się przetłumaczyć jako „dłonie stawiają mu opór”, co może oznaczać, że bezpośrednie poznanie zbiorowej nieświadomości jest dla chłopca niedostępne, gdyż treści w niej zawarte nigdy nie przedostaną się do jaźni. Umożliwia to dopiero przewodnictwo lalki. Z nią dziecko przekracza barierę i wkracza w sen, w którym ujawniają się archetypy. Wokół obrazu Stonehama krąży wiele osobliwych historii. Założyciel galerii, w której "The Hands Resist Him" był wystawiany, zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach, z życiem pożegnał się również człowiek, który jako pierwszy opisał go w jednym z katalogów. Ludzie, którzy zetknęli się z obrazem mieli zawroty głowy, niektórzy mdleli, wielu z nich widziało postacie z obrazu pojawiające się w ich mieszkaniach, dzieci zaczynały płakać, gdy patrzyły na niego. Wydaje się, że dzieło to powoduje jakiś rodzaj zbiorowej histerii. Pozostaje jednak pytanie, czy jej powodem rzeczywiście są siły nadprzyrodzone, czy może raczej zręczna propaganda i autosugestia…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandera
seniorita--> to bezpieczne? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludki!!!!!! :) Niepotrzebnie sie wkrecacie artystom ktorzy je malowali chodzilo aby wywolac o odbiorcow nastroj grozy i owszem udalo im sie ale bez przesady ile wy macie lat???? To podobnie jak nie powinno za dlugo przegladac sie w lustrze bo diabel sie pokaze :P A jak wyglada diabel??? Znamy go jedynie z legend i fantazji malarzy. Obrazy sa jak obrazy po prostu przerazajace i tyle :D Patrze na oba juz dosc dlugi czas. Nie dajcie sie zwariowac Lepiej poczytajcie sobie o Jacku-Skoczku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandera
przeczytajcie to młotki--> to już było :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhh
seniorita czy nic nam sie nie stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheheh, tego zdjecia sie boje, tylko nie wiem czy ducha czy tej panny mam sie bardziej bać ;) pozatym mam pełno takich zdjęć, albo jak jetsem przezroczysta :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×