Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nera1

co myślicie o drewnianych domach

Polecane posty

Gość nera1

mam zamiar taki kupić, chciałabym poczytać Wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uytrew
rewelka! zalezy kto buduje i z jakiego drewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
co znaczy "taki kupic"? chodzi mi o JAKI? bo domow z drzewa jest hohohoooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nera 1
test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nera 1
myślę o domu z Szymbarka pod Wieżycą firmy DANMAR lub DREW BUD południe Polski,wacham się czy stan surowy pod klucz czy ewentualnie mieszkalny pod klucz ale to już ta firma z południa Polski . W Danmarze podoba mi się projekt damnar 3 bis, około 100 m2 cena netto około 69tys, stan surowy zamknięty, zaś w DREW budzie 74 m2 nie pamiętaj nazwy ale jeden z mniejszych cena około 75 tys stan mieszkalny zamknięty.W mojej gesti są: fundamenty, wyprowadzenie instalacji, komin co o tym myślicie.................?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nera 1
podam jeszce strony internetowe Szymbark www.danmardomy.pl, Południe Polski www.domy-z-drewna.bls.pl,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
ogladalam ale oni zapewniaja tylko szkielet i wlasciwienic poza tym - drewno uzyte jest suszone w autoklawach nie ma podanych wymiarow grubosci scian - nie ma podanych izolacji cieplnych - okladziny jakich? ile lat gwarancji na ich konstrukcje, jakie gwarancje - jaka ich interwencja w czasie - bo ja pitole jak maja sie zjawic za rok albo wcale na zlikwidowanie usterek, nie ma zadnych danych technicznych jakie ocieplenie dachu, wez ich zlap i z olowkiem w reku czym wypelniona jest ta konstrukcja szkieletowa jakie wykonczenie na zewnatrz jaki typ izolacji ocieplenia jaki typ drzewa wiesz ze drzewo suszone w autoklawach jest drzewem nasyconym arszenikiem czyli niezdrowe - zastanowilas sie nad typem ogrzewania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
dodam jeszcze ze od stycznia podwyzszona bedzie cena drzewa - o czym jeszcze nie wszyscy wiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nera 1
Jestem dopiero na etapie rozeznania, a że jestem kobietą to wiesz nie wszystkie sprawy techniczne są mi znane dlatego dzięki za sugestie napewno skorzystam z Twoich uwag i wypytam o wszystko dokładnie. Ta firma z południa Polski oferuje co poniżej, widzę,że się na tym znasz więć może podpowiedz w chwili wolnej o co jeszcze mam pytać Stan Dom mieszkalny (bez fundamentu, komina , instalacji, wyposażenia łazienki, kominka, wylewek gdzie są wymagane: Cała konstrukcja domu Okładka zewnętrzna, o grubośi 32mm. Stolarka okienna i okiennice Stolarka drzwiowa, zewnętrzna i wewnętrzna. Podłogi parter-ptętro, o grubości 32mm i ślepą podłogę parter i podwójną podłogę piętro Ściany ocieplone wełną mineralną. Wiatro i paroizolacje. (folia) Okładzina wewnętrzna, boazeria lub regips. Konstrukcja impregnowana. Pełne deskowanie lub łacenie dachu z podbitką. Dach kryty (blachą dachówkową, gontem bitumicznym lub onduliną) w standarcie !!! Orynnowanie dachu Ściany działowe Schody z balustradą Podłoga na balkonie z balustradami jak występuje Jednokrotna impregnacja zewnętrzna "drewnnochronem" kolor do wyboru Lakierowanie zewnętrzne (gwarancja lakieru 5-6 lat) (DULUX lub BONDEX za dopłatą) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nera 1
co do ogrzewania to myślałaam okominkowym alesłyszłam o wielu wadach więć chyba jakiśpiec normalny na węgiel, drzewo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
e nie jest zle zupelnie dobra lista nasz dom jest z plyt prasowanych - inny system- twoj szkieletowy zastanow sie nad ogrzewaniem - u nas robimy dodatkowe ogrzewanie naturalnetzwstudnie kanadyjska to jest system przekopania2 x 15metrow albo raz 30 doluna glebokosc 1.50 metra ze spadkiem umiarkowanym - z jednego konca jest ujecie powietrza , ktore przeplywajac rurami ogrzewa sie w ziemi i jest nawiewane w domu =to daje stala temperature zima i latem - ocieplamy dom wata z drzewa nie chce mineralnej mimo ze jest nieporownywalnie tansza - nasze fundamenty sa stawiane przez firme miejscowa ,ale dom przyjezdza na platformie tzn elementy i tak jak u ciebie - montaz w ciagu dwoch dni - wykonczenie nalezy do mnie - tak jak polozenie dachowki (osobna ekipa ) przemyslelismy rowniez odzysk wody deszczowej i w naszej inwestycji mamy 6 pojemnikow po 1000 litrow - ogrzewanie to piec na drzewo i przezornie grzejniki elektryczne ale tylko 3 - dom jest niewielki - nie mam pieter jest jednopoziomowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myslę że ...
taki dom to nie jest dobry pomysł, poniewaz mieszkamy w takim klimacie, że ... to nie sa domy dla nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
masz racje, ze to nie jest dobry pomysl - w kanadzie takie upaly przez caly rok a juz nie wspomne o austrii i niemczech - leje calusienki rok i maja temperatury ponad 15 stopni czy to lipiec cxzy to styczen - wiec domy drewnianewpolsceto bardzo zly pomysl a juz nie wspomneo ekologicznym czy tez oszczednosciowym aspekcie takiej budowli - ale polski to nie dotyczy bo to bogaty kraj :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nera1
i mam co chciałam konkretnych klientów na mieszkanie więc budowa domu całkiem realna wczesną wiosną, może ktoś się orientuję ile kosztuję wylanie fundamentów ????? trochę jestem spanikowana nie spodziewałam się,że tak szybko wszystko pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fantastyczny pomysł :)) koleżanka siostry postawiła ostatnio kanadyjkę ... ponoć jest boska :)) i taka ciepła zarówno w przenośni jak i w sensie dosłownym :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×