Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kantaiomas

Zarówki energooszczedne

Polecane posty

Gość kantaiomas

Jak to jest z tymi zarowkami??? czy warto je kupowac ??? czy naparwde sa enerooszczedne ??? ile mozna zaoszczedzic ??? slyszalem ze te zarowki maja sens gdy wszystkie zarowki sa w domu energooszczedne , czy to prawda ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość energetyczna pani
Oczywiście że można zaoszczędzić. Zależy o jakiej mocy żarówek obecnie używasz i na jakie zmienisz. Bo np. żarówka 100watt -zwykła, zamieniona na energooszczędną emitującą zbliżone światło (która zużywa np. 27watt) da nam hipotetycznie około 70% oszczędności. Takie żarówki powinno się wymienić przynajmniej w pomieszczeniach w których często i długo przede wszystkim jest włączone światło, typu salon, kuchnia, pokój do pracy. Jeśli wymienisz wszystkie żarówki po prostu wyraźniej zobaczysz iszczędności. I radzę się zastanowić nad rodzajem emitowanego światła. Powinno być zbliżone do naturalnego. Taką żarówkę, można kupić w granicach 30zł., tylko porozmawiaj ze sprzedawcą i zaznacz jakiej żarówki oczekujesz. Warto kupić żarówkę na próbę - czyli jedną i sprawdzić czy taki odcień światła Ci odpowiada. Nie polecam tanich żarówek, dają okropne fioletowe światło. Osobiście taką zakupiłam kiedyś w biedronce - okazja cenowa była wielka naturalnie!;):-P Nawet na klatkę się nie nadawała, okropny fiolet brrrrrr:-P Aha - i zachowuj paargony i pudełeczka. Te żarówki mają gwarancję na 2 lata, czasami dłużej lub krócej, a gdy żarówka Ci się przepali w sklepie bez problemu wymienią ci na nową. I to jest duży plus tych żarówek. Warto oszczędzać i warto się szarpnąć na taki wydatek, tylko najpierw sprawdź czy jedna ci odpowiada. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i jeszcze jedno. Nie wiem czy wszystkie żarówki energooszczędne tak mają, czy tylko te, których używałam (nie pamiętam jakie), ale one nie świecą od razu pełnym światłem, potrzebują jakiejś minuty czy dwóch na rozgrzanie się i dopiero wtedy dają właściwe, jasne światło. Więc w pierwszej chwili może ci się wydać, że jest trochę za ciemno, ale to szybko mija. Żarówka zgaszona przed chwilą i zapalona znów daje od razu jasne światło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam opinię Energetycznej Pani - nie warto wierzyć promocjom nieznanych firemek. Trzeba sie niestety szarpnąć na żarówki dobrej firmy - Philips, Osram. Świecą jak należy i nie jesteśmy sino-blado -koperkowe ...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektryk mi kiedys powiedzial,ze jak taka zarowka sie rozgrzewa,to pobiera duzo prądu,dopiero jak zaswieci \'pełnym blaskiem\',to mało,tak wiec,jak ktos juz tu wspomnial takie zarowki nadają się tam,gdzie zapalasz i swiecisz non stop,wg mnie się sprawdzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potwierdzam ze da sie oszczedzic. poza tym nawet slaba moc zarowki energooszczednej swici jasniej i przyjemniej niz duzo wyzsza normalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zakupiłem ostatnio żarówki energooszczędne na www.elektryk.pl Spełniają swoją funkcję w 100% i również były bardzo atrakcyjne cenowo, więc nawet nie chce mi się liczyć jak dużo zaoszczędziłem dzięki nim. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×