Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maja12

nie bierzcie skrzypu!!!

Polecane posty

Gość SDSDSDSSDSSS
zal mi jaK WAS CZYTAM!TEZ JESTEM LEKARZEM, I NIE ZYCZE SOBIE BY WATPIONO W ME UMIEJETNOSCI LEKARSKIE BO JAK DOTAD NIKT NIE WATPIL!!NIE CHCE Z\RESZTĄ SIE CHWALIC SWYMI SUKCESAMI...\DZIEWCZYNA MA RACJE!SYNTETYCZNE WITAMINY NIGDY NIE BEDA DZIALALY BEZ SKUTKÓW UBOCZNYCH!!JESLI KTOS TWIERDZI ZE JEST INACZEJ TO JEST SMIESZNY!! JEDZCIE ORZECHY I SLONECZNIKA ORAZ PESTKI Z DYNI JEDNA Z\ DRUGA JAK CHCECIE IEC SLICZNE WŁOSY I SKORE ANIE SZTUCZNE WITAMINKI!!@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drogi panie Doktorze
Tak sie składa, ze na orzechy mam alergię, powinien pan wiedziec, ze naleza do grupy wysokiego ryzyka , nie sa tez wskazane dla migrenowcow. ziarna słonecznika sypane sa środkiem konserwującym, ktory nie jest obojetny dla zdrowia. Jesteśmy jednak bardzo zobowiązane za troske, prosimy tez o wyłączenie caps locka,, prosze tylko przypilnowac aby w rodzinie pana doktora matki karmiące nie faszerowały siebie i dzieci, specyfikami na własną rękę, bo to juz rzeczywiście debilizm, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może ja sobie nie życzę, aby jakaś pseudolekarka, pouczała mnie w temacie, o ktorym nie ma żadnego pojęcia.Idz dziewczynko na podwórko, tam zbawiaj świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MY NIE SŁUCHAMY 13G3
łuskane ziarna słonecznika nie zaqwieraja konserwantow..jakich ty firm kupujesz??co za debilizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MY NIE SŁUCHAMY 13G3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego wy tak nalatujecie na tą dziewczyne,która wyraziła tylko swoje zdanie,nie podoba wam sie to nie czytajcie a nie obrażacie. Wychodzi na to ze teraz tu wszyscy robią z siebie lekarzy,a i tak lekarze w Polsce nawet Ci najbardziej wyuczeni gówno wiedzą i nie dbają o pacjentów,tylko zapisują leki bo mają kase od firm farmaceutycznych. i taka jest prawda. a tu każdy sie wymądrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniokrady
jak taka mądra , to rozsądniej było przekonac siostrę, zeby ta w czasie karmienia piersią nie łykała zadnych preparatów, bez wiedzy lekarza. Trzeba jej było zalecic orzechy, dynie, słonecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizantrop melancholijny
Taa, wystarczy korzystac z tak prostej czynności jak umiejętność czytania. Do preparatów załączone sa ulotki, dobrze jest je czytać, bo po to sa . I dobrze jest nie karac dzieci za własną głupotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kłobuk
a ja kiedys od pokrzywy bąbli dostałam, zioła są szkodliwe , ja w to wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to trzeba było
nie włazić w pokrzywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wtrace sie
moja mama brala kiedys skrzypovite i byla bardzo zadowolona, zadnego uczulenia nie dostala , wszystkie wyniki ma super. ja osobiscie nie mam zadnego zdania na temat skrzypu, od paru dni zaczelam brac tabletki z biogarden i jak narazie wszystko jest ok. a tak a propo ziol, wydaje mi sie ze nie kazdy czlowiek moze zazywac jakies ziola, mnie np po melisie strasznie boli serce, moja sasiadka od jakiegos czasu leczy sie u zielaza i niestety ale on jej tylko szkodzi:( no ale ona wierzy w jego moc. w sumie dlaczego mamy nie wirzyc maji???? ale dlaczego nie mamy wierzyc tez w to ze u innych nic zlego sie nie dzialo, inny czlowiek inny organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja--- w nadmiarze to wszystko szkodzi, nawet wit. C Jak nie było ulotki trzeba czytać to co jest napisane na opakowaniu, a może za dużo naraz łyknęłaś tych tabletek ( żeby efekt był szybszy ;))???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowalijkaaarsa
Zgadzam sie że w nadmiarze to wszystko szkodzi. A tak na marginesie,ja brałam dwa lata temu sam skrzyp na włosy, nie miałam żadnej wysypki choć jestem alergikiem, ale i tak musiałam go odstawić bo ze strony układu pokarmowego miałam problemy przez skrzyp. Od miesiąca biorę tabletki H-PANTOTEN bo włosy wypadały mi "garściami" i są rewelacyjne, też tam jest skrzyp ale i wiele innych witamin i minerałow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no coz....................
mi skrzyp pomogl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokitnik pospolity
uczulenie to mozna mieć i n a rumianek, tak przeciez chętnie wykorzystywany, i to już od okresu niemowlęctwa. I żeby MAija napisała, normalnie, bez tego zadęcia, jak to skrzyp rujnuje zdrowie, osłabiając np nerki, nie byłoby sprawy. Bo jedyne co mogła napisać, to , że ten preparat wywołał u NIEJ alergie. A ona histeryzuje, i zachowuje sie jak baba z kiosku, ktora przekłuwa prezerwatywy, dla DOBRA ogołu. Bo ona w to wierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mint
do maja12 Nie przejmuj się tymi napastliwymi wypowiedziami. Niech się każdy przekonuje na sobie. Skończyłam studia przyrodnicze i wiem, że skrzyp zawiera dużo krzemionki. Zwierzęta trawożerne omijają go. W ziołolecnictwie działa moczopędnie ale też wypłukuje wit. B, wchodzi w skład mieszanek herbapolowskich: Urosan, Reumosan, Pulmosan a także w skład pasty Fitolizyna. Stosowałam kiedyś samo zioło zaparzane, ale wkrótce miałam pękające kąciki ust, zewnętrznie do mycia włosów. Jest coraz więcej informacji na temat szkodliwości ziół uważanych do tej pory za lecznicze i tak już nie produkuje się żywokostowego syropku na kaszel, który piłam w dzieciństwie, bo żywokost może być tylko stosowany na zewnątrz. Ostrożność w stosowaniu szałwi. ogórecznika, który polecano nawet do sałatek. Przez długie lata byłam maniaczką ziołolecznictwa i stosowania ziołowych przypraw w kuchni. Dziś inaczej na to patrzę, jeste ostrożna. Studiowałam książki Ożarowskiego. Poprzędzkiego, o.Sroki, Górnickiej a także zbierałam informacje prasowe dotąd ukazują się takie np w Aurze jako dodatki. Uważam, że tak jak z lekami trzeba uważać. W Twoim przypadku maja12 jest jeszcze kwestia nie czystego zioła. ale prepartu i jego całego składu. Jestem Ci bardzo wdzięczna za informację, Prawda jest zawsze najcenniejsza. Oczywiście, że nie każdy może po zażyciu mieć zewnętrzne objawy takie jak Ty, ale wewnętrzne skutki po jakimś czasie będą, tylko trudno je będzie powiązać z przyczyną. Uważam , ze będziesz świetną, rozważną lekarką. Pozdrawiam Cię. mint

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolosalny
Ta histeryczka rozwazna? Niby czego z jej wypowiedzi się dowiedzieliśmy? Dostała uczulenia. I co z tego. Wiecie, że coraz więcej osob ma alergie n a witaminy zawarte w warzywach i owocach. Czy dlatego pozostały procent ludzi ma unikać spożywania takowych? A te polecane przez nia orzechy, przeciez sa silnie uczulające, a ziarna słonecznika, zreszta często sprowadzane z Chin, poczytajcie na opakowaniach, sa przesypywane środkiem od pleśni. Chyba nikt z was nie myśli, ze to jest łuskane i tak sobie pakowane . Musza to zabezpieczyc przed grzybem. Czy to jest całkowicie obojetne dla ludzkiego organizmu? Wątpie. Tylko tak rozumując to nic byśmy nie mogli zjeść. Wszędzie trzeba zachowac zdrowy rozsądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro tutaj jest tylu przyszłych lekarzy to ja mam pytanie... Jak to wygląda np. w przypadku braniu leków przeciwbólowych...z jednej strony eliminują ból a z drugiej za kilka lat odbiją się na naszej wątrobie...więc brać je czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi po 3 tabletkach wyskoczył guzek na piersi, który potwornie boli!!! Dziewczyny dla waszego dobra nie bierzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to juz lepiej kupic sobie susz skrzypu i pokrzywy i pic takie napary. tez jestem zdania, ze te tabketki to pic na wode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mozna brac za duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja biore
Ja brałam i pomógł mi dość szybko na włosy (pierwsze efekty o wiele wczesniej niz pisalo na opakowaniu). Pozniej przestałam brac i wlosy wrocily do poprzedniego stanu :( Teraz biore ponownie, ale niestety efektów jeszcze nie widze :C Żadnego uczulenia nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilaAgnieszka
Ja pier....co za agresywna dyskusja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszyscy jak jeden walicie farmazony zero wiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę skrzyp ok. 2 miesięcy i niestety mogę tylko potwierdzić dzialanie skutków ubocznych.Od 2 tygodni mam straszliwe palpitacje, duszność w klatce piersiowej. Dopiero dzisiaj wyczytałam w necie, że trzeba przy tym brać witaminę B1, aby uzyskać stabilne bicie serca. Dlaczego nie opisują tego w suplementach i nie ostrzegają? No chyba, że jestem jedną z miliona..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia012345
Osobiście polecam bardziej suplementy które mają więcej biotyny niż skrzypu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego wszyscy wala skrzyp w tabletkach a nie parza sobie suszony nazbierany samodzielnie gdzies z dala od przemysłu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiliax
Być może, że skrzyp uczula. Kiedyś wypiłam herbatkę ze skrzypu i posmarowałam się ziołem, które pozostało po herbatce i skóra zaczęła mnie okropnie swędzieć. Podobne a nawet gorsze przeżycia miałam z przytulia czepną, która ponoć zawiera dużo krzemionki. Gdy posmarowałam się tym zielem dostałam okropnego uczulenia. podobnie mój chłopak, na którym również zrobiłam test skórny tego zioła. Od tej pory przytulię używam tylko do płukania włosów a co do skrzypu uważam, że może u niektórych powodować uczulenia więc trzeba wszystko wypróbować na sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×